Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
EmtpslNXIAIBaqR.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
  • Haha
Reactions: endvatri

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Potem naj bo za vse enako. Naj računajo tudi tebi, ko te bo infarkt ali korona (si jedel mastno, nisi nosil maske) in tudi, če boš z avtom zletel v jarek (si vozil prehitro)

Lahko bi zaradi zavajanja kaznovali tudi tistega, ki je v prospekt nalimal Kredarico v soncu, v resnici pa gor 3m snega.
Tako je mislim da letos bil zaveden en azijec, in se v sandalah odpravil na triglav, no pa ni prišel daleč.
Za te namene jaz plačujem zdravstveno zavarovanje + dodatno + če dejansko rabim zdravnika, plačam še privat, ker npt. 9 mesecev na ortopeda res nočem čakati. Da avtomobilskega zavarovanje AO+ niti ne omenjam.
Brcaš v temo. :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Potem naj ga pa na roko dol nesejo, če zavarovanje ne krije.
Samo bi reševalci najbrž raje iz svojega žepa dali tistih pa eurov za bencin, kar je edini strošek helikopterskega reševanja. kot pa da ga dol nosijo.
Pilot ima plačo če pelje ali če ne, helikopter je že kupljen...

Res pa, da bi nekateri čehu najraje nabili v strošek še nabavo helikopterja, izobraževanje pilota, plačo pilota....
OMFG
Pa koliko si ti star 6 let?
Po tvoje je helikopter in pilot kar "zastonj" ali kako? :nigladek:
To "kr eni" že plačajo?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.787
-255
113
OMFG
Pa koliko si ti star 6 let?
Po tvoje je helikopter in pilot kar "zastonj" ali kako? :nigladek:
To "kr eni" že plačajo?
Kdo pa pilota, pa helikopter plača, ko ne leti?
Kdo pa rešilca plača, kadar se noben ne strese? Sej šofer ima tudi takrat plačo, kupit in opremit pa je tudi treba....
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: Kamele0N

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... v Berlinu so zalivali protestnike danes z vodo, morš mislit, prisilno umivanje s policijskimi brizgalnami .. še dobro, da ni blo pod nulo o_O ... medtem pa v Švici je nek parlamentarec predlagal, da se "negacionistom" Corone onemogoči "prisilno ventiliranje na intenzivnih", katere imajo že zapolnjene (intubacija) ... precej zdravnikov podprlo idejo takega ukrepa, zdej pa cel halo tam :eek: ...
------------------------------------
" ... " I See Dead People..." - The 6th Sense ! ..." :fredi:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kdo pa pilota, pa helikopter plača, ko ne leti?
Kdo pa rešilca plača, kadar se noben ne strese? Sej šofer ima tudi takrat plačo, kupit in opremit pa je tudi treba....
Tvoja matematika se dokončno podre, ko mora helikopter po Pšemeka, na drug konec še po Franceljna, ....
Vprašanje je samo, a bo Pšemek mal počakal pod Triglavom al bo Francelj počakal po Okrešljem. Ma jebeštrga, bomo Čeha prvega peljal, ker je naš gost.
Malo je za čakat, ampak je vsaj zastonj. Ne bi bilo slabo če bi nabavili še en helikopter, pa pilota rabimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.171
3.091
113
Tvoja matematika se dokončno podre, ko mora helikopter po Pšemeka, na drug konec še po Franceljna, ....
Vprašanje je samo, a bo Pšemek mal počakal pod Triglavom al bo Francelj počakal po Okrešljem. Ma jebeštrga, bomo Čeha prvega peljal, ker je naš gost.
Malo je za čakat, ampak je vsaj zastonj. Ne bi bilo slabo če bi nabavili še en helikopter, pa pilota rabimo.
Ima se para
ima se čim.
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Kdo pa pilota, pa helikopter plača, ko ne leti?
Kdo pa rešilca plača, kadar se noben ne strese? Sej šofer ima tudi takrat plačo, kupit in opremit pa je tudi treba....
A za amortizacijo, vzdrževanje in kakšna podobna "čuda" si že slišal?
Tako imamo tudi "brezplačno" zdravstvo, čeprav osebje dobiva plače in tudi vse od sekret papirja naprej, se kupuje pri NAŠIH™ po 3x cenah... ...kdo po tvoje to plače? Palček Smuk?
.
Imaš mogoče ženo/punco?
Mi jo daš "za en krog"? :evil:
Glej, tebe ne bo nič dodatno stalo. Itak jo že tako futraš in voziš na dopust.
Jaz te bom pa tukaj na forumu pohvalil, kakšno dobro babo maš!:evil:
Tako, kot npr. potem Čeh doma reče, kakšni carji smo Slovenci, da jih kar "zastonj" z helikopterji okol furamo.
Dober trade, knede.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne ljubi se mi iskati katera vlada je imela to že pripravljeno, ampak enkrat nekaj let nazaj smo že imeli pripravljeno spremembo zakonodaje, da se "adrenalinski športi" pa "iz lastne malomarnosti" povzročene nesreče ne krijejo iz obveznega zdr. zavarovanja (pa mislim, da so bili tudi cukraši zraven) - pa je nastal grozen odpor, da smo solidarna družba in da se mora vse to pokrit kot sedaj.

V tujini je povsem običajno, da reševanje s helikopterjem, ali pa celo izven urejene proge ni pokrito z "navadnimi" zavarovanji. Tudi Mont Blanc moraš doplačat neko zavarovanje če greš gor.
Iz prve roke poznam ljudi, ki so "puzali" nazaj na sm. progo, ko so si nogo zlomili. Moja žena je padla na progi v Italiji in nismo imeli doplačanega njihovega smučarskega zavarovanja (Vzajemna tujina), pa je stric samo rekel: imate kartico ali $$$, pa potegnil POS terminal iz rukzaka. Enako rešilec in ambulanta. Pol pa je Vzajemna vse do centa vrnila doma. Z njihovim zavarovanjem bi bilo vse "zastonj".
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Točno tako.
Mi pa vse stroške tujcem kar "častimo" iz skupnega (našega!) davkoplačevalskega žaklja, ker smo tako dobrodušna in bogata država.
Kakšni smo mi bedaki:bonk:.
.
Btw. npr. v Romuniji in Bolgariji je potrebna vinjeta praktično za vse ceste.
Da bi pri nas to uvedli, seveda istočasno ukinili plačilo cestnine pri registraciji, ter še od tujcev kaj pobrali za uporabo naših cest, se seveda nemogoče.
Pri nas se nikoli nič ne da. Pa bog ne daj, da bi se komu kaj zamerili itd...
...za take zadeve bi moral poskrbeti JS, ki jih pa jih itak boli q.urac saj plača 5. pride, če kaj delajo ali ne.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.787
-255
113
Točno tako.
Mi pa vse stroške tujcem kar "častimo" iz skupnega (našega!) davkoplačevalskega žaklja, ker smo tako dobrodušna in bogata država.
Kakšni smo mi bedaki:bonk:.
Ne častimo samo tujcem ampak tudi nam. Saj so tujci enako zavarovani kot mi.
Saj pravim, bi morali računat tudi če te infarkt (sam si kriv ker si mastno jedel), pa če si zletel v jarek (sam si kriv ker si divjal), pa če padeš in se polomiš (si sam kriv ker si imel slabe čevlje).....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne častimo samo tujcem ampak tudi nam. Saj so tujci enako zavarovani kot mi.
Saj pravim, bi morali računat tudi če te infarkt (sam si kriv ker si mastno jedel), pa če si zletel v jarek (sam si kriv ker si divjal), pa če padeš in se polomiš (si sam kriv ker si imel slabe čevlje).....
Malo mešaš tole, ampak ne presenečaš - to pa je tudi nekaj.

Je velika razlika ali namerno, oz. iz malomarnosti izzivaš nesrečo, ali pa imaš slab life stile. Najmanj kar bi pa morala "država" naredit pa je, da na vseh pristopnih poteh v gore, oz. vsaj tam kjer so nevarne poti ali odseki, postavi table "z deset planinskih zapovedi"!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.896
3.020
113
Ne ljubi se mi iskati katera vlada je imela to že pripravljeno, ampak enkrat nekaj let nazaj smo že imeli pripravljeno spremembo zakonodaje, da se "adrenalinski športi" pa "iz lastne malomarnosti" povzročene nesreče ne krijejo iz obveznega zdr. zavarovanja (pa mislim, da so bili tudi cukraši zraven) - pa je nastal grozen odpor, da smo solidarna družba in da se mora vse to pokrit kot sedaj.

V tujini je povsem običajno, da reševanje s helikopterjem, ali pa celo izven urejene proge ni pokrito z "navadnimi" zavarovanji. Tudi Mont Blanc moraš doplačat neko zavarovanje če greš gor.
Iz prve roke poznam ljudi, ki so "puzali" nazaj na sm. progo, ko so si nogo zlomili. Moja žena je padla na progi v Italiji in nismo imeli doplačanega njihovega smučarskega zavarovanja (Vzajemna tujina), pa je stric samo rekel: imate kartico ali $$$, pa potegnil POS terminal iz rukzaka. Enako rešilec in ambulanta. Pol pa je Vzajemna vse do centa vrnila doma. Z njihovim zavarovanjem bi bilo vse "zastonj".

Večina tistih ki se danes ukvarja z adrenalinskimi športi ima te zadeve zavarovane, jaz jih poznam vsaj 100+ pa ne vem za enega da ne bi bil zavarovan. Jaz imam npr celoletno XXL milijon, pa imam dodatno zavarovanje za špotne aktivnosti, pa še pri avstrijcih zavarovanje za alpinizem in helikoptersko reševanje do 6000m kjerkoli na svetu. Ta tudi večina kolegov ima podobno, odvisno s čim se ukvarjajo.

Ne vem zakaj pri nas ne kasirajo ker bi lahko vsem tistim kjer pride do nesreče iz malomarnosti, zakonsko lahko. Ampak to večinoma planinci ki gredo 3 krat letno v hribe pa niso zavarovani. Klega ki so ga reševali ko je s padalom padel dol je rekel naj računajo ker je zavarovan in bo itak zavarovalnica plačala, pa niso.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.