Berlingo Multispace ali Kangoo Luxe (Extrem)

mahr

Zelenc'
13. okt 2012
2
0
1
Pozdravljeni,

kupujem družinski avto za dinamično družino :)
Oklevam med novim Berlingom Multispace in novim Kangoojem Luxe (ki je pravzaprav bivši Extrem).
Z obema sem bil na preizkusni vožnji, a imam še vedno težave z odločitvijo.

Kangoo se mi je zdel mogoče malo bolj 'robustno' narejen. No motile so me plastične kljuke znotraj sprednjih vrat.
Tudi zunanja kljuka na drsnih vratih ne deluje tako, da bo imela dolgo življensko dobo. To pa je tudi bolj ali manj vse kar me je motilo.

Malce mi je zanimivo/sumljivo ker sem na cestah videl mislim da le enega ali dva nova Kangooja, Berlingov (Multispace) pa je res veliko.

Pri Kangooju mi je všeč tudi nižja poraba (z umirjeno vožnjo 5l) in pa seveda cena, ki je vsaj kakega tisočaka nižja.

Tudi na volan.si, so bolje ocenili novega Kangooja:
http://www.volan.si/testi/testi/1877-citroen-berlingo-multispace-1-6-hdi-tendance/
http://www.volan.si/testi/testi/3571-renault-kangoo-dci-110-extrem/

Ima mogoče še kdo kako neposredno primerjavo med tema dvema modeloma?

Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
poglej kako je z zadnjimi šipami. pri kangooju se odpirajo navzdol, pri berlingu pa menda samo navzven ...
preveri še servisni interval, če je enak, nima veze, če ma en 20.000, drugi 30.000, zna bit razlika ...
pri kangooju se zadnja klop podre v ravno dno s sedežnim delom vred (kar je super), pri berlingu ne (kipne se in stoji navzgor za zadnjimi zici).
jaz bi sicer vzel berlinga, ker mi je lepši (sem pa pristranski).
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
...aja, glede porabe: "papir" vse prenese.
wink-1.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Namesto zadnje klopi lahko imas pri Berlingu posamezne sedeze, ki jih lahko odstranis iz avta. Zadnje stranske sipe se odpirajo samo navzven. Moj Berlingo je star 4 leta in ima 120.000 prevozenih km, lastnik od novega. Do sedaj crknile dve stvari pri 117.000 turbina in malo pred 120.000 km se je sesul akumulator. Ce izvzamem te dve stvari(k sreci popravila nisem rabil placat sam) je kot family avto cisto ok. Le ne pozabi da je to v osnovi dostavno/na pol tovorno vozilo in temu primerne so vozne lastnosti. Povprecna poraba pa je pri moji voznji 7l...vsak dan ca. 150 km avtoceste. Servisni interval 1.6 Hdi je na 20.000km.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Pri mojem Berlingotu do sedaj ni bilo nikakršnih težav, razen manjše težave z odpiranjem - zapiranjem stranskega ogledala. Ker na servisu niso mogli rešit težave, so preprosto celotno ogledalo zamenjali, od takrat dela bp.
Star je 3 leta in 2 meseca, prevoženih ima 132.000 km, pa razen rednih servisov ni bilo nobenih drugih stroškov. Imam močnejši motor s 110 konji, povprečna realna poraba do sedaj je med 6 in 7 litri dizla, večji del kilometrov (cca 70%) se dela po AC s hitrostjo ponavadi med 130 in 140 km/h, ostalo so krajše razdalje do 30 km ter precej mestne vožnje.

Skratka, do sedaj nobenih pripomb, motor špila, elektronika špila, karoserija špila, itd. Ko bo tale odslužil (beri konec lizinga), bo njegov naslednik najverjetneje spet Berlingo, če se vmes ne zgodi kak čudež s konkurenco.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Berlingo je napram kangoo - ju res bolj družinski. Edino kaj mu za moje pojme manjka je 6. prestava. To naj še zrihtajo, pa bo OK. Dobro bi bilo, da bi se dalo tudi avtomatik dobit, glede na to, da se jih čedalje manj uporablja za gospodarsko vozilo in čedalje več za družinsko.

EDIT: Vidim, da se da berlingota dobit tudi z robotiziranim 6 stopenjskim menjalnikom. Ampak vseeno bi bil kakšen dvosklopnični boljša poteza
 
Nazadnje urejeno:

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Pri Kangooju mi je všeč tudi nižja poraba (z umirjeno vožnjo 5l)

Na porabo 5l ne računaj. Moja povprečna pri varčni vožnji (70% AC do 120km/h, 20% regionalke, 10% mesto) je 6 litrov. Avto ima veliko čelno površino in je težek.

Sicer pa, ko sem sam izbiral med tema dvema avtomobiloma (le da sem kupoval rabljenega), so argumenti na tehtnici prevagali v prid Kangooja, in sicer: bolj praktična notranjost, bolj robusten, večja oddaljenost od tal, bolj "zračnen" občutek v notranjosti oz. nasploh boljše počutje v notranjosti (subjektivna kategorija), velikost pnevmatik 195/65 R15 (cena!).
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Citat:
Pri Kangooju mi je všeč tudi nižja poraba (z umirjeno vožnjo 5l)

Na porabo 5l ne računaj. Moja povprečna pri varčni vožnji (70% AC do 120km/h, 20% regionalke, 10% mesto) je 6 litrov. Avto ima veliko čelno površino in je težek.

Sicer pa, ko sem sam izbiral med tema dvema avtomobiloma (le da sem kupoval rabljenega), so argumenti na tehtnici prevagali v prid Kangooja, in sicer: bolj praktična notranjost, bolj robusten, večja oddaljenost od tal, bolj "zračnen" občutek v notranjosti oz. nasploh boljše počutje v notranjosti (subjektivna kategorija), velikost pnevmatik 195/65 R15 (cena!).

Tudi Berlingo ima lahko isto dimenzijo gum, jaz imam tako letne kot zimske teh dimenzij, original pa so cm širše.

Tudi naš Berlingo se bliža 120.000km, zaenkrat brez pripomb. Glede podiranja sedežev mi je sedaj bolj všeč njegov patent, ko lahko pri 2 odraslih/2 otrocih en stranski sedež odstranim (osnovna varianta, klop 2/3+1/3) in imam zelo visoko luknjo, v katero lahko porinem 2 odrasli gorski kolesi (za eno je dovolj, da se sedež prekucne naprej) brez odstranjevanja sprednjega kolesa, nižanja sedeža in podobno.

Poraba je tudi pri mojem HDI 110KM med 6-7 l ob podobno neekonomičnem načinu vožnje (hitra vožnja po avtocestah in po LJ).

Po mojem z nobenim ne boš zgrešil, žena je bila na začetku malo skeptična, sedaj pa že pravi da ne gre na slabše in da ne bi slučajno kupoval kakšnega BMW in podobnega, ker ona potrebuje PLAC
smile-1.gif
Razlike v zračnosti pa ne razumem, ker bolj zračen/prostoren kot je Berlingo (ter domnevam tudi Kangoo) v kabini pa je samo še avtobus. Ko smo kupovali smo gledali oba, tehtnico je prevagal zunanji in notranji izgled ter pričakovana nekaj večja zanesljivost motorjev, za porabo pa sem tudi na testni vožnji in iz drugih virov ugotavljal, da ima Kangoo kakšne 0,5-1l/100km nižjo.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kangooju se podre tudi sovoznikov sedez tako, da lahko tovoris omare do 2.50m ali celo 2.70m dolzine. pa se nekaj je v prid kangooju. neprimerno bolj udobno podvozje. berlingo ropota kot star mestni avtobus, kangoo se vozi skoraj kot hidravlika. nagibata se pa nazaost oba, kot kaksna kapelica.

zna priti pri kangooju kmalu dvosklopcni menjalnik, ker ima ze v ponudbi 1.2tce motor.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Razlike v zračnosti pa ne razumem

Kot sem napisal, je to subjektivna kategorija. Enostavno sem se bolje počutil v Kangooju, Berlingo mi je kljub volumnu dajal (psihološki) občutek utesnjenosti. Barve, materiali, oblika, ... še posebej armaturka, ki je pri Berlingotu "navpična ravna plošča", v Kangooju pa se položno spušča od šipe proti potniškemu prostoru. Seveda pa nikogar ne prepričujem, sigurno je tudi kdo, ki se bolje počuti v Berlingotu.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
kangooju se podre tudi sovoznikov sedez tako, da lahko tovoris omare do 2.50m ali celo 2.70m dolzine. pa se nekaj je v prid kangooju. neprimerno bolj udobno podvozje. berlingo ropota kot star mestni avtobus, kangoo se vozi skoraj kot hidravlika. nagibata se pa nazaost oba, kot kaksna kapelica.

zna priti pri kangooju kmalu dvosklopcni menjalnik, ker ima ze v ponudbi 1.2tce motor.

Pri berlingotu se sovoznikov sedež zloži, verjetno podobno kot pri Kangooju.

Glede ropotanja pa ne razumem, pri našem 5 let starem ni ničesar slišati in je precej udobno, konec koncev je zelo sorodno staremu xsari?/C4 picassoju, ki velja za zelo udoben avto. Se pa spomnim, da so na citroen forumih nekateri govorili o tem, očitno so imeli nekateri to napako.

Sem se še spomnil, kaj je dodatno prevesilo odločitev - tempomat že v skoraj osnovni različici (in to zelo dobro narejen, ne kot tisti stari od VAG), dvopodročna avtomatska klima (ki je če se prav spomnim takrat Kangoo ni imel), pa tudi park senzorji s prikazom na displeju.
 

china

Zelenc'
19. feb 2014
11
0
1
Morda še en nezanemarljiv podatek. Znesek zavarovana se nad 80kw moči motorja znatno poviša. In glede na to, da je to vsakoletni strošek, vredno razmisleka. Pri meni je tudi to nagnilo tehtnico pri odločanju v prid Binga.
Pa tudi to, da se pri berlingu zadnji sedeži zelo preprosto povsem odstranijo, kar še poveča prostor in pa zmanjša težo avtomobila.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
poglej še peugeot partner..ga mogoče dobiš ceneje kot berlingota (identičen avto)

jaz sem z mojim zelo zadovoljen...res pravi družinski avto.
če ste aktivna družina (kampiranje, kolesarjenje, smučanje,..) je to idealen avto.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Tudi sam kupoval Berlingota oziroma pežoja Partner, ki je enak. Na koncu pa pristal na Caddy-ju, ker so imeli akcijo in je bila cena skoraj enaka kot pri pežoju ali citroenu. Nisem veliko razmišljal, se pa tudi tebi splača pogledat, razen, če si že odločen...
 
Nazadnje urejeno:

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
caddy je po mojem razred nad obema francozoma po kakovosti. če je cena tam tam, bi jaz vzel vw, pa sem citroen fan...
 

TheMan

Pripravnik
6. mar 2008
376
0
16
Ne znam si predstavljat, da bi v teh dostavnikih vozil družino, še posebej otroke.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
avto ko avto, saj ga nimaš za zaletavat. če ne pač kupiš tojoto landkruzera al pa suburbana ... ampak sta izven budžeta.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Ne bi se ravno strinjal, da je VW Caddy nad francozoma.
To ni golf ali polo, se takoj vidi. Pa cenovno je kar drag, kljub popustu. Ga je tast kupil in je dal 18 500 eur, zelo identičen oziroma malce bolj opremeljen berlingo je bil 14 500. Pa se tast ni dal pregovoriti. Se pa jaz občasno vozim z njegovim caddyjem in sem sedaj že odločen, da je predrag za to, kar ponuja in se bom raje za berlinga odločil. Sedaj vozim opel combota, deset let starega.
Definitivno pa turbodizel z 110 KM in široke gume (215 širine)
smile-1.gif