Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Finančno nagrado za cepljenje torej enačiš z namernim samopoškodovanjem/samopohabljanjem v zameno za finančno pridobitev? Kaj ni cepljenje prisilno in to s strani države ter se kot tako posledično nekako ne more skladati z namernim samopoškodovanjem? :D
Če se zdrav človek gre cepit zaradi finančne pridobitve, je to samopoškodovanje/samopohabljanje. Spr3fukaš dober imunski sistem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Ja pa ne more bit samopoškodovanje, če te prisilno cepi neko zdravstveno osebje na podlagi državnih navodil no :p
Res.
Žena pravi da sva med redkimi penzionisti, kateri ne jemo vsakdan tablete. Ko pridem na obisk, večinoma imajo v "meniju" več različnih zdravil (tablet) in to dnevno.
Uporabljamo hrano z domačega (ženinega) vrta. Pri nakupu klobas in pakiranega mesa, vedno preberem hrbtno stran. Če je pri dodatkih naveden "E" odložim stran.
Žena prebolela kovid v treh dneh, jaz ne da bi vedel.
Za ceplenje imam pravilo, da v primeru, če si dnevno na "tabletah", obvezno je cepljenje.
Če ne jemlješ dnevno nobenih tablet, ni se nujno cepit. V tem primeru se cepiš zaradi službe, in stikov s strankami, ker ti pogostost testiranja onemogoča normalnega dela. Karikirano povedano (ne zate), cepiš se zaradi dvanajst evrov, koliko stane test. :evil:
Šalo na stran. Smešno mi je, da je pri našem pevskem zboru zbolel s covido naš zborovodja. Cepljen. Ponavadi slišim, da je zbolel ta pa ta cepljeni, in sem samo odmahnil z roko. Sedaj, ko ga osebno poznam, pa je vse skupaj nenavadno. Pred kratkim me je v istem zboru eden cepljeni zmerjal, kako je to neodgovorno, da sem necepljen in da ogrožam druge..
Zaenkrat država nima orodja za prisiliti penziče na cepljenje. Lahko bi izdala odlok " Gonzo, ne dobiš penzije, če se ne cepiš".
To je malo težje, in bi bolj spodbudna oblika bila " Gonzo , dobiš vsak mesec višjo penzijo za dvesto ojrov, če se cepiš".
Eeee..., tukaj je že premislek v višini cifre, za katero bi se "prodal". Zakaj zopet težava?
Zato, ker je moje stališče da "ni važna višina penzije, ampak koliko časa jo prejemam"
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Res.
Žena pravi da sva med redkimi penzionisti, kateri ne jemo vsakdan tablete. Ko pridem na obisk, večinoma imajo v "meniju" več različnih zdravil (tablet) in to dnevno.
Uporabljamo hrano z domačega (ženinega) vrta. Pri nakupu klobas in pakiranega mesa, vedno preberem hrbtno stran. Če je pri dodatkih naveden "E" odložim stran.
Žena prebolela kovid v treh dneh, jaz ne da bi vedel.
Za ceplenje imam pravilo, da v primeru, če si dnevno na "tabletah", obvezno je cepljenje.
Če ne jemlješ dnevno nobenih tablet, ni se nujno cepit. V tem primeru se cepiš zaradi službe, in stikov s strankami, ker ti pogostost testiranja onemogoča normalnega dela. Karikirano povedano (ne zate), cepiš se zaradi dvanajst evrov, koliko stane test. :evil:
Šalo na stran. Smešno mi je, da je pri našem pevskem zboru zbolel s covido naš zborovodja. Cepljen. Ponavadi slišim, da je zbolel ta pa ta cepljeni, in sem samo odmahnil z roko. Sedaj, ko ga osebno poznam, pa je vse skupaj nenavadno. Pred kratkim me je v istem zboru eden cepljeni zmerjal, kako je to neodgovorno, da sem necepljen in da ogrožam druge..
Zaenkrat država nima orodja za prisiliti penziče na cepljenje. Lahko bi izdala odlok " Gonzo, ne dobiš penzije, če se ne cepiš".
To je malo težje, in bi bolj spodbudna oblika bila " Gonzo , dobiš vsak mesec višjo penzijo za dvesto ojrov, če se cepiš".
Eeee..., tukaj je že premislek v višini cifre, za katero bi se "prodal". Zakaj zopet težava?
Zato, ker je moje stališče da "ni važna višina penzije, ampak koliko časa jo prejemam"
Kul. Furaš zdravo kmečko pamet.

Saj pri nas je bil tudi eden k ni bil na tablet...edini ki ni hodil k dohtarju...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prišparaš pa takole kar veliko :fredi: . Saj ima vse E-je, še otroške plenice.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, zdi se mi da samo kuhinjska sol nima svojega E-ja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Ne sam naj se pove kolk se jih pa je.. pač delež v tem podjetju je v teh 5%.

Kr pogumno
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Katero podjetje , koliko so povprečne plače. Itd. ?
Saj ni nobena skrivnost, so bili poleti v vecini medijev.
Koliko zaposlenih se je odločilo zaradi nagrade za cepjenje ne vem. Poklici v kadrovsko ali finance koliko nagrad so izplacali.
Zaposlenih je preko tisoc, najbrz polovica z dodatkom do minimalca. Neuradno En umrl zaradi covida, ena umrla najbrz zaradi cepljenja.
Uradno sicer ne,.ker je umrla vec kot en mesec po cepljenju s prvim odmerkom. Stara 47 let.
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/...nju-z-denarno-nagrado-vsakemu-70-evrov/580561
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Ja fak no od kje potem da se niso cepili? Izvršiti potegnjeno. Po mojem do lepo dvignili %
Me pa drugače bk za ostale, če se bojo ali pa ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Od kje potem kaj? Podatek da se niso cepili?
Najbrz se zaposleni med seboj kaj pogovarjajo. A je sedaj tudi to ze prepovedano?
Od kar pa so izgubili sodelavko v sumljivih okoliscinah, pa bo najbrz 14. placa premalo da vi se vecji % odlocil za cepljenje. Ne pa 70 brutto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Kateri zdravniki naj bi spodbujali cepljenje in bili posebej plačani?
Družinski?
A tisti, ki imajo že tako preveč dela?