Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Torej:
1. Zdravniki v javnem zdravstvu niso polno obremenjeni, ker ZZZS ne plačuje posegov (niti druge zavarovalnice)
Torej iz tega sledi, da tudi koncesionarji ne bi smeli iemti denarja za te iste posege, saj so plačani iz iste malhe. Torej bi lahko zdravniki delali privatno, brez koncesije. Vendar:
2. Če so seveda spočiti, ker utrujenih nočemo. Tu je pa srž problema. Kdo je postavil (in kdaj) norme kako morajo delati zdravniki. Koliko pregledov naj naredi radiolog ali nekih rutinskih opearicij kirurg.
Težava je, da so te norme postavi zdravniki v nekem drugem času. Ko so dejansko potrebovali skoraj toliko časa. Vmes pa se je morda kaj popravilo. Včasih je tovarna odpirala šampanjce, če je naredila 1.000 avtov na dan, danes je to manufaktura.
Zdravniki (moj sorodnik je kirurg, ki tako pravi) bi lahko delali veliko več, pa ne da ZZZS več plača. ena operacija bi morala biti cenejša, ker so hitrejši, učinovitejši, tudi manj invazivni.
Še vedno so posegi, ki zahtevajo veliko časa in veliko truda, vendar to so izjemni in redki. Večina je pa rutine in toi bi morali optimizirati, tudi na stroških. PA tega nihče ne upa.

1. To sta že dva ločena problema, eni delajo popoldan na koncesijo, drugi pa samoplačniško.
2. Če prav vem, standardov in normativov nimamo postavljenih oz sprejetih.

Zdravniki (moj sorodnik je kirurg, ki tako pravi) bi lahko delali veliko več.
Dajva rečt, da bi nekateri zdravniki lahko delali veliko več, pa se bom strinjal. To, da se meče vse v isti koš, je zelo narobe.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Sicer nekateri Nobelovi nagrajenci za ekonomijo trdijo, da trg, še posebej v specifičnih panogah, kot je zdravstvo, ni uspešen, ampak, verjetno ti veš več.

Ravno te dni sem poslušal en odličen intervju z upokojeno ginekologinjo, ki je nekoga citirala: "Zdravnik ne bi smel nikoli bit odvisen od pacientovega denarja." Takoj, ko se to zgodi, imamo izrojen sistem. Trg marsikje ne deluje, v zdravstvu pa vodi v katastrofo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
Ker zdravnikom že ne bo nihče govoril, kako se dela. Mar ne :)
To pa ni res.
Saj sem napisal, da podpiram Goloba v njegovih načrtih. Me res zanima, kako se bo za eksperiment končal.
Temu se bo upiralo kvečjemu nekaj 10 tistih, ki popoldne največ zaslužijo (pa to niso tisti iz JS plačilne TOP liste).

Sicer nekateri Nobelovi nagrajenci za ekonomijo trdijo,
Čisto možno, da je tako. Ampak posamezen zdravnik bo delal tam, kjer bo od tega največ imel. Največ zaslužil. (oz. kar je posameznemu zdravniku pač cilj)

Še vedno sem za čim prejšnjo uvedbo teh Golobovih omejitev. Naj takoj pokaže, kdo je šef.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.745
113
Ljubljana
hmpg.net
1. To sta že dva ločena problema, eni delajo popoldan na koncesijo, drugi pa samoplačniško.
2. Če prav vem, standardov in normativov nimamo postavljenih oz sprejetih.

Zdravniki (moj sorodnik je kirurg, ki tako pravi) bi lahko delali veliko več.
Dajva rečt, da bi nekateri zdravniki lahko delali veliko več, pa se bom strinjal. To, da se meče vse v isti koš, je zelo narobe.
Če jih ne bi imeli, potem ZZZS ne bi plačeval. Plačujejo xxx za enoto opravljenega dela (1 pregled, 1 operacijo, 1 ...). Torej so.

In res je, ne smemo metati vse v isti koš. Nekateri delajo korektno, žač pa gnila jajcaa močno smrdijo.
Popoldanci na koncesijo niso prav.
 
Nazadnje urejeno:

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.001
113
jurek1973 In, povej, kje boš imel sklenjeno zdravstveno zavarovanje, če grozi ukinitev dopolnilnega zavarovanja? Resno sprašujem, zanima me informacija zaradi lastne riti in koristi. ;)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
jurek1973 In, povej, kje boš imel sklenjeno zdravstveno zavarovanje, če grozi ukinitev dopolnilnega zavarovanja? Resno sprašujem, zanima me informacija zaradi lastne riti in koristi. ;)
Kolikor razumem to koalicijsko pogodbo, se to dodatno/dopolnilno zavarovanje ukine oz. prenese v obvezno.
Kar po mojem razumevanju pomeni, da načeloma ne potrebuješ nekega "nadometnega" zavarovanja.
Ker pa je bilo to "dopolnilno/dodatno" zavarovanje uvedeno pred mnooooogo leti kot način da se izogneš morebitni participaciji pri zdravstvenih storitvah, pa mi ni jasno, ali to pomeni, da se ukinejo tista 10% doplačila za sotritve.

Če bo pa že treba kaj dodatno, potem si pa izberi zavarovalnico, kjer imaš stannovanje in avto zavarovano. Bo največ popusta.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.400
5.428
113
pa saj je vsakič isto... in ostane isto... pride kavboj s podobnim razumevanjem vsega skupaj in poglobljenim pogledom v situacijo, kot ga ima ferdo npr in potem ko začne "red" delati, isti zid jovo na novo. Podpiram vzpostavitev novega sistema, ki bo fer do zaposlenih in z dostopnejšim in kvalitetnejšimi storitvami za paciente, cajt za to je že malo mimo, ampak bolje malo pozno kot nikoli, ampak lobiji ipd so zmeraj enaki, ki zahtevajo status quo in si zobe razbiješ, če samo po površini popraskaš in potem se vrneš na stari dobri populistični cilj, ki zmaguje volitve: zdravikom plače dol (pač variacije na temo, ki rezultira v tem). presenetljivo je to več kot dovolj, pa kaj pol, če gre tudi za bolnike vse na dol... mala cena... ko gre vse skupaj pa še malo bolj v k+, se pa spet rešuje z limanjem plač zdravnikov. res, to je vse kar je treba. sigurno bo zdravstvo boljše, če zdravnikom znižamo plače in jim prepovemo delati še kje drugje, kot to lahko počnejo ostali profili. kaj če iti narobe?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.367
9.800
113
kod Džej-Zija
Kolikor razumem to koalicijsko pogodbo, se to dodatno/dopolnilno zavarovanje ukine oz. prenese v obvezno.
Kar po mojem razumevanju pomeni, da načeloma ne potrebuješ nekega "nadometnega" zavarovanja.
Ker pa je bilo to "dopolnilno/dodatno" zavarovanje uvedeno pred mnooooogo leti kot način da se izogneš morebitni participaciji pri zdravstvenih storitvah, pa mi ni jasno, ali to pomeni, da se ukinejo tista 10% doplačila za sotritve.

Če bo pa že treba kaj dodatno, potem si pa izberi zavarovalnico, kjer imaš stannovanje in avto zavarovano. Bo največ popusta.
Ni plan, da se doplačilo za storitve ukine, ker to ne bo šlo skozi pri proračunu ZZZS. Bolj gre za to, da bi namesto privatnim zavarovalnicam plačevalu ZZZSju, pa še znesek ne bi bil več fiksen, ampak progresiven, kot pri običajni prispevni stopnji. Dejansko bi na ta način v zdravstvo prišlo ogromno dodatnega denarja. Ki ga po besedah marsikaterega zdravnika sploh ne rabimo, če bi le znali optimizirati nabavo in preskočiti posrednike, kjer večina denarja ponikne. Dejansko v malhi niso problem plače, ampak nabava. V to mafijo pa nihče ne dregne, ker so nakonektani na vse konce (*khm*Miklavčič*khm*).
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Ni plan, da se doplačilo za storitve ukine, ker to ne bo šlo skozi pri proračunu ZZZS. Bolj gre za to, da bi namesto privatnim zavarovalnicam plačevalu ZZZSju, pa še znesek ne bi bil več fiksen, ampak progresiven, kot pri običajni prispevni stopnji. Dejansko bi na ta način v zdravstvo prišlo ogromno dodatnega denarja. Ki ga po besedah marsikaterega zdravnika sploh ne rabimo, če bi le znali optimizirati nabavo in preskočiti posrednike, kjer večina denarja ponikne. Dejansko v malhi niso problem plače, ampak nabava. V to mafijo pa nihče ne dregne, ker so nakonektani na vse konce (*khm*Miklavčič*khm*).

Tako. Bojim pa se, da se v tem primeru ne bo spremenilo nič, samo dodatna obremenitev plač in slej kot prej bomo spet imeli participacijo ali pa takšna in drugačna (še dražja) zavarovanja, ki bodo krila to in ono, v točno določenih ustanovah. Če slučajno še kdo ne ve, naše zavarovalnice kupujejo privat diagnostične centre, sanatorije ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113

Ah, pussy. Že umikajo predloge omejitev.
Jest mam pa zalogo kokic. Kaj pa zdej?

hehehe

No to, kar piše v temu članku, je po mojem mnenju dokaj pozitivno. Upam, da bo na koncu res pozitivno.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
hehehe

No to, kar piše v temu članku, je po mojem mnenju dokaj pozitivno. Upam, da bo na koncu res pozitivno.
Klinc pa pozitivno!
Volilna baza hoče (zahteva) omejitve. Brez omejitev nam živeti ni.
Kaj omejitve, zahtevamo prepovedi! Prepoved dela pri drugem delodajalcu. Prepoved več kot 48ur/teden. Prepoved dežurstev.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
so to samo kokice, ali si še kaj dodal?
Samo kokice, pa malo podjebavanja.
Kaj drugega itak več nima smisla.

Tako da: Moj zdravstveni program:
Prepoved dela pri drugem delodajalcu.
Prepoved več kot 48ur/teden. Prepoved dežurstev. S tem se bodo avtomatsko znižale plače, ne bo več plačnih ekscesov. Ukinit dodatno zdravstveno zavarovanje.
Dvignit normative na zdravnika: osebni opredeli do 8500 pacientov, kirurg 14 operacij na dan.
Na CT mašini pregledi na 10 minut.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
Tak pristop imajo zdavniki pri koritu.
Jebat, da se slučajno ne bi kaj spremenilo.
In ferdotova logika:
* če predlagajo spremembe, je to le zato, da bojo lažje kradli
* če ne predlagajo sprememb je to le zato, da bojo lažje kradli
* če predlagam neumnosti, je to le zato, da bojo lažje kradli
* če blokirajo neumnosti, je to le zato, da bojo lažje kradli
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.745
113
Ljubljana
hmpg.net

Dokler med zdravniki vlada pohlep (Vlada v večini) bo težka. Da vlada je recimo dokaz to, da se za plastiko tepejo. Tam lahko služiš tudi nad mizo (pošteno). Pa prav veliko življenj se tam ne rešuje, niti (to se mi zgolj zdi, ker nisem zdravnik) ni to neka vrhunska napredna znanost
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.917
816
113
Dokler med zdravniki vlada pohlep (Vlada v večini) bo težka. Da vlada je recimo dokaz to, da se za plastiko tepejo. Tam lahko služiš tudi nad mizo (pošteno). Pa prav veliko življenj se tam ne rešuje, niti (to se mi zgolj zdi, ker nisem zdravnik) ni to neka vrhunska napredna znanost
A ti običajno z glavo skozi zid rineš?
Ali to želiš (zahtevaš) samo od drugih?

Odgovori: Kaj bi ti izbral:
Na voljo imaš 2 poti. na obeh te čaka cca 10 let izobraževanja.
Na koncu prve poti te čaka 60-80 pacientov dnevno, podjebavanje ZZZSja, direktorja, varuha pacientovih pravic, vsakokratne vlade, pa še celega kupa forumskih bojevnikov.
Na kncu druge poti delaš v veliki večini za samoplačnike (ker dvogovanja jošk ZZZS običajno ne plača), v privat ordinaciji, brez mesečnih kontrol ZZZSja in podobnih, sam svoj šef, ...
Pa da plačila niti ne omenjam.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.993
3.745
113
Ljubljana
hmpg.net
Šolanje si imel pa zastonj?

Zakaj bi bil zdravnik kot v ZDA, šolanja pa ne bi plačal kot v ZDA? Kakšen je dolg študentov v ZDA? Koliko časa se odplačuje?

Seveda tega dela ti ne opaziš, ker to pa ni tvoja mantra, tvoja mantra je jebanje v glavo.

In seveda - vložek, ki gas nekdo plača pozabimo, poglejmo samo profit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen