Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
"Po ocenah ZZZS 130.000 zavarovanih oseb v Sloveniji nima izbranega osebnega zdravnika. V ZD Ljubljana so vse ambulante družinske medicine že zasedene, občani pa so primorani zdravnika iskati pri koncesionarjih ali v drugih mestih."


Veliko denarja, malo muzike.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ce jih znamo prepricat v solanje pri nas (kot ste napisal ne brezplacno) jih pa se v zaposlitev prepricajmo.
Za šolanje jih prepriča jezik, ki je vsaj malenkost podoben njihovem, od zaposlitve jih pa odvračajo vsem javno vidne razmere, še dodatno pa razmere, ki jih vidijo med kroženjem in specializacijo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Nič, le ZZZS in LeQuack nimata pojma.

Bolj je problem ker moraš iskat samoplačniško ker tudi koncesionarji ne sprejemajo več.

"Po ocenah ZZZS 130.000 zavarovanih oseb v Sloveniji nima izbranega osebnega zdravnika. V ZD Ljubljana so vse ambulante družinske medicine že zasedene, občani pa so primorani zdravnika iskati pri koncesionarjih ali v drugih mestih.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Bolj je problem ker moraš iskat samoplačniško ker tudi koncesionarji ne sprejemajo več.

"Po ocenah ZZZS 130.000 zavarovanih oseb v Sloveniji nima izbranega osebnega zdravnika. V ZD Ljubljana so vse ambulante družinske medicine že zasedene, občani pa so primorani zdravnika iskati pri koncesionarjih ali v drugih mestih.
Pa še nekaj mi ni jasno.
Zakaj hudiča mora zavarovanec sam iskati zdravnika?
Mesečno plačujete ZZZSju nemale denarje, pokliči na ZZZS in zahtevaj da ti najdejo zdravnika v tvojem kraju.
Ko jih bo to naredilo vsaj 500 od tistih 130.000, se bodo tudi tam začele zadeve premikat.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Pa še nekaj mi ni jasno.
Zakaj hudiča mora zavarovanec sam iskati zdravnika?
Mesečno plačujete ZZZSju nemale denarje, pokliči na ZZZS in zahtevaj da ti najdejo zdravnika v tvojem kraju.
Ko jih bo to naredilo vsaj 500 od tistih 130.000, se bodo tudi tam začele zadeve premikat.

Ne se ne bodo, mogoče če bi teh 130 k vsak dan stalo pred ZZZS in protestiralo. Pokliči sam pa boš videl kakšen bo odgovor (ne gelede nato da imaš zdravnika).

Prejšnji teden je bila v parlamentu debata na temo vlaganja v javno zdravstvo. Celotne nisem gledal sem pa ujel dva govorca mislim da je bil predstavnik LMŠ pa še en kako sta kritizirala vlaganje. Šlo je približno tako...ja vemo da že 20 let manjka denarja ampak ne morete kar tako vsako leto 200 milijonov dodatno v zdravstvo vzložit, to tako ne gre.... To je treba rešit drugače z dogovori (verjetno še naslednjih 20 let). Kar bi bilo še bolj pomembno da se bolj nadzoruje kam ta denar gre. Ker kaj ti pomaga 2 milijardi vložit če do končnega uporabnika na koncu pride drobiž.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa še nekaj mi ni jasno.
Zakaj hudiča mora zavarovanec sam iskati zdravnika?
Mesečno plačujete ZZZSju nemale denarje, pokliči na ZZZS in zahtevaj da ti najdejo zdravnika v tvojem kraju.
Ko jih bo to naredilo vsaj 500 od tistih 130.000, se bodo tudi tam začele zadeve premikat.

Vprašaj Mateja in ti bo z veseljem odgovoril kako zavarovalnice funkcionirajo.
Moj povzetek njegovih razlag (in mojih izkušenj z njimi) je pa, da "je potrebno plačat, čimveč in čim bolj skrbno, ... ko si pa sam na vrsti, moraš pa tožit za tisto kar si si plačeval kot neko zagotovilo". Skratka, zzzs je tu zato da sprejema denar, ko boš pa bolan - se yebi! Dobil boš samo 3x na dan aspirin in morda en teden bolniške. :obesise:
 
  • Haha
Reactions: Matey

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
Pa cepivo covid boš dobil, to je edina stvar. Ne bi se čudil če so tudi tega preplačali 10x.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Družinski zdravnik je včasih prišel na dom ob katerikoli uri.
Potem pa je ZZZS rekel, da je hišni obisk vreden 32 € (tak znesek je bil pred nekaj leti, verjetno kar s potnimi stroški na katerokoli lokacijo) in resen direktor ZD praktično "prepove", da zdravniki razmetavajo javni denar (=delajo zgubo javnemu ustanovitelju) na tak način. Ko gre zdravnik na hišni obisk, ga v ambulanti ni vsaj eno uro. Kar pomeni, da se manj storitev računa ZZZS, zavarovalnicam za prostovoljno zavarovanje in samoplačnikom. Čista zguba.
Dejansko ima ZZZS prav, hišni obiski danes niso na mestu, oziroma so primerni za zelo izjemne situacije. Če človek res nujno rabi medicinsko pomoč, potem ne rabi samo zdravnika. Rabi tudi nekaj od farmacije, ker se danes ne zdravi več s puščanjem krvi. Precej mala verjetnost je, da bo imel zdravnik ravno pravo kemijo zraven. Na koncu bo nekdo šel še v lekarno. Bolje je pacienta spraviti v nek center, kjer je več stvari na dosegu roke (oziroma noge + malo roke).
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
plačeval kot neko zagotovilo". Skratka, zzzs je tu zato da sprejema denar, ko boš pa bolan - se yebi! Dobil boš samo 3x na dan aspirin in morda en teden bolniške. :obesise:
Ne vem kakšne imaš ti izkušnje z ZZZSjem, jaz jih direktnih nimam.
Imam pa izkušnje z zdravniki za moje tegobe, tegobe žene in staršev. In v 95% primerih nimam pripomb na delovanje zdravnikov in sester. Lahko jih celo pohvalim. Če prav razumem sistem, so le ti plačani s strani ZZZSja. Tako da tistega aspirina nisem videl, kje ti to vidiš, ne vem.
Res pa, da ne jaz ne moji bližnji ne pričakujemo, da bomo dobili storitev za kralja, kjer mi bodo tortice nosili, pa rit brisali, pa 70 col TV v sobi z vsemi programi na svetu in seveda, da moram biti sam v sobi. Morda smo zato zadovoljni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Matey

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Pa še nekaj mi ni jasno.
Zakaj hudiča mora zavarovanec sam iskati zdravnika?
Mesečno plačujete ZZZSju nemale denarje, pokliči na ZZZS in zahtevaj da ti najdejo zdravnika v tvojem kraju.
Ko jih bo to naredilo vsaj 500 od tistih 130.000, se bodo tudi tam začele zadeve premikat.
Imaš prav. Plačujemo za neko storitev, ki je potem ne koristimo. Kar je nekako proti nekim zakonom. Če podjetnik ne stori ali nabavi to kar si mu plačal, gladko dobiš primer na sodišču. Naj bo tako še pri ZZZS.
Sploh pa se čudim da se kak odvetnik ne najde za skupno tožbo. 130 tisoč berem da nima osebnega zdravnika. Pa če vsak plača borih 20 eur temu, ima da raztura bando v ZZZS.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Imaš prav. Plačujemo za neko storitev, ki je potem ne koristimo. Kar je nekako proti nekim zakonom. Če podjetnik ne stori ali nabavi to kar si mu plačal, gladko dobiš primer na sodišču. Naj bo tako še pri ZZZS.
Sploh pa se čudim da se kak odvetnik ne najde za skupno tožbo. 130 tisoč berem da nima osebnega zdravnika. Pa če vsak plača borih 20 eur temu, ima da raztura bando v ZZZS.
Po ZZZS pravilih NI VARIANTE, da ostaneš brez osebnega zdravnika.
Po ZZZS pravilih mora nove paciente vpisaovati vsak zdravnik, ki ne dosega 100% državnega povprečja.
To pomeni, da če v celi državi ostaneta 2 zdavnika, bo vedno vsaj eden pod državnim povprečjem in bo moral vpisati nove paciente. In s tem bo drugi padel pod povprečje.

S skupinsko tožbo (ki pri nas sicer ne obstajajo) bi se lahko kvečjemu pritožil, da ni zdravnika v tvoji bliižini. Pa še to bi ZZZS rešil za tistih nekaj primerov, ki bi se s tem ukvarjali, da bi jim prevoz z rešilcem omogočil.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.364
113
40
Lj
Saj sem rekel da se regije med seboj ne marajo, tako da moraš dobiti zdravnika znotraj regije zaradi pravične obravnave.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ocitno imajo ZD indivudualne pogodbe z ZZZS.
Al kako si naj razlagam da en ZD nudi neko storitev, drugi pa ne, ker je nima v pogodbi z ZZZS in me posilja 50km dalec na infekcijsko kliniko.(v casu covida, vsak mesec!)
Strotev traja "5"minut, zdravilo dobrih 5€.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey