Benetke - parkirišče

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Konec oktobra greva v ženo na križarjenje iz Benetk. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje, kje bi lahko parkiral avto. Parkirišča pri letališču verjetno ne pridejo v poštev, ali? Kako je z javnim prevozom do pristanišča.
Mogoče ve kdo za kakšno javno parkirišče v Mestre, kjer bi se dalo pustit avto za en teden?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
rajši dam 80€ za roundrip z avtom kot da se vozim z gooptijem in ga čakam po par ur da me pobere ali pa da me vrže ven par ur pred vhodom
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Z go optijem ne bo šlo, ker bova morala v petek delati še sigurno vsaj do 12.00. Odhod iz Benetk pa je ob 19.00.
Za parkirišča pri letališču vem - zanima me samo, kako je z javnim prevozom do pristanišča v Benetkah.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pri Marcopolo imajo njihov kombi ki stalno dela kroge od letališča do njihovega parkinga, tako da s tem ni problema. Za nazaj pa dobiš lepo viziko in ko prisaneš jih pokliše pa te poberejo čez 10 minut ter pripeljejo do avta.

Tako da Marcopolo priporočam ker je ugoden pa kar ok organiziran. Sam ga sicer sprva nisem našel ampak sem šel prav pred letališče, počakal dve minuti in videl njihov kombi in sem samo za njim vozil
smile-1.gif
:)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Tudi moj glas za parkirišče Marco Polo. Sem že 5x parkiral pri njih in je vedno bilo vse OK.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nasproti železniške postaje Venezia Mestre imaš zelo veliko parkirno hišo (evo zemljevid), (prvih 24 ur je okoli 10 evrov, potem se pa tarifa še zniža), še nekaj jih je v bližnji okolici,
nato pa iz Mester v Benetke čez dan stalno vozijo vlaki (na 10-15 minut, vozovnica se dobi na avtomatu), potem pa še 5-10 minut peš do pristanišča.

Lahko parkiraš tudi v Benetkah pri pristanišču, a bo precej dražje.

S tem, da sklepam, da je tvoje pristanišče na zahodnem robu Benetk in ne kje drugje.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Za križarjenja imajo ladjarji ponavadi parkirišča po posebni ceni - cca. 11 Eurov na dan če greš s costo, nekaj podobnega za MSC. Povprasaj pri ladjarju oz. agenciji, ki ti je prodala križarjenje. Edino motraš ga vsaj teden dni pred začetkom rezervirat in to je to.
Parkiras potem tukaj :::

http://www.vtp.it/index.jsp

Tin
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
hvala za info. Sem nekaj našel na naslednji strani http://www.asmvenezia.it/index_eng.html
Če izbereš "Car park" in greš pod "Mestre" je mislim, da Ca´Marcello to parkirišče, katerega si omenil. Cena res ni huda, 4 EUR na dan. Me pa zanima, če kdo pozna ali ima izkušnjo z Peripheral car parks. Kolikor sem videl, bi naj bila ta parkirišča zastonj? Bo to držalo?
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Ker se datum odhoda približuje, še enkrat vprašam, če ima mogoče kdo izkušnjo s tem parkingon. Peripheral car parks in Mestre (link je v zgornjem postu). Parkirišč je več, bi pa naj bila vsa zastonj. Danes sem klical, vendar gospa ni znala angleško. Vprašal sem jo, če so parkirišča zastonj ter če je potrebno rezervacija. Odgovor je bil, da so zastonj in rezervacija ni potrebna. A vseeno nisem čisto siguren. Pomoč?!?
 

newem

Pripravnik
20. nov 2007
279
0
16
Da si malo sposodim temo, da ni potrebe po odpiranju nove.
Torej za Božič pridem s punco domov in ona bi ful rada šla v Benetke, tako, da sem računal, da bi šla 23. 12. Moje vprašanje je, če že ima kdo izkušnje, da ni parkiral v Piazzale Roma ali na Tronchetto-ju, ampak, da je pustil avto na celini. Predvsem me zanima, kako je potem z busi, ker je cena parkinga za cel dan res ugodna(5€). Študiral sem tudi, da bi pustil avto nekje okoli Železniške postaje v Maestru in potem šel čez kanal z vlakom.
Zdi se mi brezveze dat 26€ za parking, glede na to, da boma do vseh znamenitosti šla peš, kajti oba mislima, da je to najboljša opcija videti mesto, tudi organizirane oglede nobeden od naju nima rad.

Torej vsako mnenje je dobrodošlo, predvsem če je že kdo pustil avto okoli žel. postaje in šel čez kanal z vlakom.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Koliko pa pride vlak tja-nazaj? Ker parking na Tronchettu ni 26, ampak 18 za cel dan. Meni se to ne zdi ful pa še jebeš se ne na vlakih (vozni red itd.). Od tam pa peš, itak, drugače ne gre
smile-1.gif


Pa Mestre so
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Bus stane 1,3 EUR do Benetk po osebi. Sam sem parkiral na ul. Miranese, kjer je parkirišče tik pri izvozu iz avtoceste in je zastonj ter celo pokrito. Z Busom rabiš nato do Benetk cca 20-25 minut, vozi pa na 20 minut.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Od kdaj pa je parking na Tronchettu 18€?
smile-1.gif
))

Nazadnje kar sm bil, je blo dobra dva dneva 63€...
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Imaš prav, 21€ za 24 ur je :D Sem preverila zdaj, ne vem zakaj sem imela v spominu 18. Mogoče je bilo toliko pred leti.