bend za na poroko

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Midva sva imela http://ansambel-mladiupi.si/

Bilo je tako fino, da bi šla še enkrat
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Kakšna je razlika med ansamblom in bandom?

Band je angleška beseda (slovensko se reče skupina), ansambel pa slovenska.
smile-1.gif


Skupina je seveda bolj generična beseda, ker ne gre nujno za glasbenike ali kakršnekoli umetnike, lahko je karkoli.

Glede same uporabe besed v Sloveniji, ansambel se najbolj uporablja v narodno-zabavni glasbi, v drugih zvrsteh pa ne, verjetno ravno zaradi te narodno-zabavne "prikolice".
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Kateri ansambli so zdaj in za poroke? Gadi? Mladi dolenci? Žargon?

Tudi Modrijani so na voljo za ustrezno ceno.
smile-1.gif

Za na poroko niso nobeni od naštetih, kriza no ... Saj drugo kot polk, wannabe (dunajskih) valčkov in balkan miksov ne špilajo (in še pri teh so tempi velikokrat mimo za normalen ples). Potem pa vprašaš, ali lahko kak angleški, sambo, slow fox ipd. pa tema ... Da o salsi in kakšem swingu sploh ne govorim.

Za poroko so bendi, kot so Karneval, Recesija band, Deja Vu ipd., ki lahko odigrajo kaj več kot samo narodno in hrvaško sr... Oziroma se zmeniš, kaj naj igrajo, pa ne bo problem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Evo se reklama z moje strani - skupina selecto, poznam jih, spilajo jazz, rock, tud novotarije... Logicno tudi narodnozabavno (sploh za poroke), vendar kot so mi razlagali najraje odspilajo obvezni repertoar narodnozabavne nato pa bolj druga zur muska. Ce se ne motim se je mozno zmenit tudi da spilajo do dolocene ure, nato pa eden od njih opravlja delo DJ-a do jutra.

link https://www.facebook.com/selecto.skupina

Nimam pa pojma o cenah itd, prilepil sem ker vidim da se zadeve malo reklamirajo pa sem se jaz =P
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Kakšna je razlika med ansamblom in bandom?
Takšna, kot med punco in beybo.
PS. Lahko naročiš pa kakšno glasbeno skupino, da ne bo glih ansambel ali bend.

evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Anubis pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Kateri ansambli so zdaj in za poroke? Gadi? Mladi dolenci? Žargon?

Tudi Modrijani so na voljo za ustrezno ceno.
smile-1.gif

Za na poroko niso nobeni od naštetih, kriza no ... Saj drugo kot polk, wannabe (dunajskih) valčkov in balkan miksov ne špilajo (in še pri teh so tempi velikokrat mimo za normalen ples). Potem pa vprašaš, ali lahko kak angleški, sambo, slow fox ipd. pa tema ... Da o salsi in kakšem swingu sploh ne govorim.

Za poroko so bendi, kot so Karneval, Recesija band, Deja Vu ipd., ki lahko odigrajo kaj več kot samo narodno in hrvaško sr... Oziroma se zmeniš, kaj naj igrajo, pa ne bo problem.
Ko pa najameš "bende" takšne, ki si omenil z repertuarjem zvrsti glasbe, so pa vsi svatje(beri: gosti) tema.
evil.gif

Se pa strinjam, da je kar nekaj glasbenih skupin, ki matrajo frajtonerco in dalmatinske playbacek-e. Da o preživelih nekih igracah ne govorim, vicev...itd ne govorim. Ampak, očitno še imajo nekateri delo. Torej nekomu so všeč.
Že ko najemaš glasbenike, moraš omeniti kaj hočeš, kakšno glasbo, česa nočeš...itd. Če tega ne izvajajo, rečeš pač hvala lepa do drugič. ko se naučite ali se pa naročniku ukus spremeni. Naročiti pa Modrijane in zahtevati, da igrajo swing, je pa neumno.