Bencinska laksarca

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kaj bi bilo vredu , gleda se vstopne modele. to je okol 100 do 200€. Pogoj je da vžiga bp.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pogoj maš mal smešen....glede na to da mora vsaka bp vžigat :D
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ma, bog ve, kako je s tem, sploh ko je že dala nekaj skozi... Potem pa samo trpiš in preklinjaš...

Po mojem je najboljši recept držati se preverjenih znamk orodja, ki jih vsi poznamo, kakšnih Ž kitajcev pa se je bolje izogniti (pa sicer kosilnic sploh ne poznam)...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kako vedet. Saj je sedaj že skoraj vse kitajc. V mercatorju majo italijanski alpina, ramda in kawasaki.
Ima kdo izkušnje s echo znamko? Menda japan.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Posebej če je narejena v Šenčenu. :cool:

Kakšna površina se obdeluje?

Baterijska vedno vžge - razen če je baterija prazna.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Je tale hofer lidl varjatna za kaj več kot samo travico okol robnikov ? kolko časa zdrži baterija ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Presenetljivo dobro dela. Čas dela je odvisen od moči oz. kapacitete baterije - pač kupiš dve. Ja je v štartu malo dražje ampak odtehta na dolgi rok.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pri true kitajcih boš mel problem z rezervnimi deli!

Pa ne skrbi te zdej za kake kotne prenose itd ker motor bp to zdrži par let hobby uporabe...

Ampak z potrošno robo.....boš cez 2 leti hotu membrane menjat v fergu ker bo težje vžigala....pa bo prvi AHAA....

Sej ene bi že pasale na un XinLi frgazar ker je etak kopija neke brand znamke....sam kaj ko jih obstaja 5 A4 listov različnih v katalogu...

Pa so membrane 10-15e max....sam iskat se nobenmu nau dal
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinKING

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Zanimivo je brati vse možne obvoze in alternative. Vsi pa vemo, da če enkrat kupiš dobro in namenu pravo orodje, da traja in traja...
Pri alternativah se prej ali slej začneš praskat po glavi.
Najbolj sovražim, da se moram med delom ukvarjat z orodjem namesto, da bi delal.
Evo, mojih 5 centov.
Edit:
imam STIHL FS 131 R pa še nože zraven, rabim pa 4x letno
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.245
1.887
113
Stihl odpade. Baterijska za ta denar hofer lidl kitajc ?

Razmisli, jaz sem se dolga leta matral s kitajskimi jajci in polizdelki.

Ko enkrat kupiš pravo mašino dejansko vidiš razliko. To je ko dan pa noč.
Razni kitajski polizdelki za cca 150€ so neuporabni za kakšno resno košnjo.

Sicer je bila Stihl laksarca cca 480€, pa mi ni žal niti Eura.

Drugi primer, škarje za živo mejo. Zamenjal sem jih vsaj 5 električnih, raznih proizvajalcev, niti ne kitajcev. Lani sem popizdil zmetal vse v smeti, šel po Stihl bencinsko in delam z užitkom

Imam pa tudi Stihl motorko, letnik 1977. Dela ko prvi dan, pa je prežagala boga in pol
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Za malo travice okrog hiše pokositi bo dovolj tudi kak stihl FS-55, ki je skoraj v predvidenem budgetu. Imam in je z njo precej lažje kositi po vinogradu kot s koso s kawasakijevim motorjem z malo večjo močjo. Manj hrupa in predvsem manj tresljajev. Ko se lotim, dela tudi nekaj ur skupaj, le vsakih 30 - 46 minut dolijem gorivo in menjava nitke po potrebi.
Edit: če pa gre res samo za travico okrog hiše, ki ostane po košnji z drugo kosilnico, pa bi jaz dal prednost baterijskim variantam.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Stihla ne kupujemo. Kawasaki mamo eno tavečjo nahrbtno. Rabmo manjso lazjo. Pogoj sam da vzge in da ni stihl.
Opcija je hofer ker ze mamo baterijo in polnilec.
Še enkrat šgtil no go njente nicht.
 
  • Haha
Reactions: Pepe

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Stihla ne kupujemo. Kawasaki mamo eno tavečjo nahrbtno. Rabmo manjso lazjo. Pogoj sam da vzge in da ni stihl.
Opcija je hofer ker ze mamo baterijo in polnilec.
Še enkrat šgtil no go njente nicht.
In kdo naj bo tukaj zdaj tolko pameten, da ti bo lahko trdil, katera nitkarca iz HOFERJA ti bo po prvi uporabi še vžgala?
Kako naj užge, ko imaš določeno opcijo z že obstoječim polnilcem in baterijo doma? (Baterijske ni treba užigat. Dela al pa ne dela);)
-A lahko pojasniš, kaj je tako narobe z STIHL, da se je tako braniš? Mogoče še koga prepričaš, da Stihl ni boljši id Hoferja
V poplavi raznih nitkarc različnih proizvajalcev, se pozanimaj pri prodajalcu (v tvojem primeru naj bo HOFER) kje je za določeno znamko sploh servis oz. ali se sploh lahko dobijo rezervni deli. Pa pazi, odgovor, da pokvarjen izdelek vrneš k njim v trgovino in oni pošljejo nekam na servis, naj te ne zadovolji. Namreč nekam pošljejo, potem pa tega ni in ni nazaj... ko pa pride (če pride) pa še ne dela tako kot bi moralo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pa....glede Stihl-a...

To je bolj moja osebna preferenca....in nima nič z kvaliteto....ampak če se nahajam v trgovini z Husqvarno in Stihlom....gledam samo Huse...

Lepša ergonomija....štilarce so vse iste...niti ne veš a gledaš žago za 200e al za 800e...

Kar sem malo sravfal motork obeh znamk....je bila Husa dost manj komplicirana za podirat in skup spravt...

So malo bv preference....ampak glede na to da sta znamki kakovostno in tehnološko tm tm....pač vzameš kar ti bolj odgovarja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos in pinKING

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
In kdo naj bo tukaj zdaj tolko pameten, da ti bo lahko trdil, katera nitkarca iz HOFERJA ti bo po prvi uporabi še vžgala?
Kako naj užge, ko imaš določeno opcijo z že obstoječim polnilcem in baterijo doma? (Baterijske ni treba užigat. Dela al pa ne dela);)
-A lahko pojasniš, kaj je tako narobe z STIHL, da se je tako braniš? Mogoče še koga prepričaš, da Stihl ni boljši id Hoferja
V poplavi raznih nitkarc različnih proizvajalcev, se pozanimaj pri prodajalcu (v tvojem primeru naj bo HOFER) kje je za določeno znamko sploh servis oz. ali se sploh lahko dobijo rezervni deli. Pa pazi, odgovor, da pokvarjen izdelek vrneš k njim v trgovino in oni pošljejo nekam na servis, naj te ne zadovolji. Namreč nekam pošljejo, potem pa tega ni in ni nazaj... ko pa pride (če pride) pa še ne dela tako kot bi moralo.
Predrago .