bencinar vs dizel

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Nabavna cena je razlike 900 eur (bencin ali diesel)
Registracija je ista (ista razred cestnine in kw)
Servisi so isti, razn diesel ima jermena ki se menjajo na 8 let ali 160.000 km - kar pride prej. Razn tega da pri bencincu menjas svecke na 60.000 km in naftni filter pri dizlu ni neki razlik pri samem servisiranju.
Zato, prosim, zagovorniki bencinarjev, kje je vasa racunica da se bencin bolj splaca?

Jaz nic ne zagovarjam, ampak 900 je res malo. Pri meni oziroma avtih, ki sem jih gledala ali potem dejansko kupila je bila razlika v nabavni ceni enako močnih vedno 1500 ali 2000€. Razlika v zavarovanju sledi. Servisi tudi vedno dražji pri dizlu. Ali je treba kaj več ali ne, ne vem, ampak tako je. Pa tudi za liter dizla sem plačevala že več kot za bencin... Koliko je razlika v porabi, pa ne vem. Po spritmonitorju je dobre pol litra/100 km med enako močnima za najmanjši vnos pri obeh. "splača" v nekaterih primerih nima kaj iskat, če je to kaki faktor pri nakupu oziroma odločitvi dizel vs bencin. Ker roko na srce, ponavadi ni...
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Gre se za Renault Megane gradtour 1.2 tce 130 in megane dci 115
Obe porabi sta pri voznji avtocesta 120-150 kmh povprecje. Izracun porabe je tocen in se gre za povprecje porabe , skoraj 3 mesece.
Kalkulacijo goriva sem​
Imel iz meseca junija ko se je to racunalo, podatek je star 3 mesece.
Oba avta sta turbo.
Dpf filter nismo zamenjali se noben, pa ima en megane ze preko 250.000 km. Servisni interval imamo na 20.000 km in ne na 30.000 km kot zahteva proizVajalec. Trese in ropota noben, razn ce si zamenjal sodobnega comonraila za golf 2 naftaš.
Z gretjem nikoli ni bilo problemov, ne z enim ali drugim, še manj z klimo poleti.
Povej mi katero slovensko mesto ali avstrijsko, hrvasko in pa madzarsko so zaprli zaradi zaradi dizla?

se enkrat, kje so tisti varcni bencinarji ki jih opevate tukaj? Pa ne pri 90 kmh v zaveterju za sleparju na ac ampak pri Potovalni hitrosti 130kmh
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
No, jaz sem pa hotel kupit sodobnega bencinarja, pa ga praktično ni. Pri nas sploh ne, v DE pa tudi precej malo... Tako da sem prvič v lajfu na dizlu...

Ker ne razmišljaš in nisi kupil (ugodnega) toyotinga hibrida.

To, da rabiš 800+l kufra pa rešiš preprosto tako, da kupiš dva toyotina hibrida.
 
  • Haha
Reactions: guardy

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Pri primerljivih avtih, pa tudi manj primerljivih npr. Twingo bencin vs. Passat diesel, poraba bencina ne more biti manjša od diesla.
Laično: drugačen termodinamični proces, drugačni izkoristki (manj odpadne toplote), več energije v litru goriva...
...to, da bencinarji lahko porabijo manj goriva, kot diesli, je bedarija, vredna kakšne Grete.
Ja, folk pa itak papagajsko ponavlja vsako neumnost in se dela pametne... ...in "ekološke"... ....kaj pa CO2???
Skratka bulšit!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Spajky

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Ja pol nista po konjih enaka, ampak je dizel svohnej? To pa ni problem, to je pa dizel tudi cenejši takoj, če je lahko svohnej :rolleyes: dele po ceniku enako močna (115KM) 1400 razlike.

Pa eden je karavan (jurja dražji zaradi tega), pa 120kg težji. Bencinar v tem primeru.

Dobr da smo vsaj v isti znamki ostali...
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Ja pol nista po konjih enaka, ampak je dizel svohnej? To pa ni problem, to je pa dizel tudi cenejši takoj, če je lahko svohnej :rolleyes: dele po ceniku enako močna (115KM) 1400 razlike.

Pa eden je karavan (jurja dražji zaradi tega), pa 120kg težji. Bencinar v tem primeru.

Dobr da smo vsaj v isti znamki ostali...
Oba karavan, razlike med modeloma je 900 eur
Imam obe ponudbi.
Torej?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Cene dizlom so padle. Verjamem ponudbi.

Da pa bencinar žre 7.5 je pa renojev problem. Oz jajca od avta.
Da ti dizel pri 120 do 150 povprečne žre 5.1 so še večja jajca.
Čakam komentar
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Glej fantje lahko se jajckate v nedogled. Če bi bli dizl tak vrhunska stvar bi bili razsirjeni po celem svetu v osebnih vozilih ne samo v eu. Vsaka stvar ima svoje mesto. Mali dizli v malih in srednjevelikih avtih so pa nesmisel pa kak koliobrneš. Enostavno prevec zapleten stroj rata če ga hočes nardit uglajenega in brez saj. In če smo pri (ne)okvarah dizlov in kak itak nic ne crkne vsaka vas ze ima svojega majstra za obnovo turbin, marsikdo lepo živi od rihtanja šob, tunerji lepo živijo od egr in dpf preprogramiranj. Zakaj? Ker nic ne crkne in folk iz dolgcasa popravla al ker so dejansko problemi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
In če smo pri (ne)okvarah dizlov in kak itak nic ne crkne vsaka vas ze ima svojega majstra za obnovo turbin, marsikdo lepo živi od rihtanja šob, tunerji lepo živijo od egr in dpf preprogramiranj. Zakaj? Ker nic ne crkne in folk iz dolgcasa popravla al ker so dejansko problemi.

Ravnokar si opisal sodobne bencinarje, edino kar do naših vasi še niso prišli, ker tam se večinoma še glanca 15+ let stare stroje iz vag koncerna...
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Cene dizlom so padle. Verjamem ponudbi.

Da pa bencinar žre 7.5 je pa renojev problem. Oz jajca od avta.
Da ti dizel pri 120 do 150 povprečne žre 5.1 so še večja jajca.
Čakam komentar
Veliko ljudi zamenjuje potovalno hitrost s povprečno hitrostjo.
Ti si očitno eden od njih.
To razčistima in grema naprej
Razumem Imas prav, se pa tudi razumemo kaksen stil voznje je v mislih, da ni ravno 90 kmh v zaveterju sleperja.
se strinjava, ali se strinjava da se ne strinjava?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ko sem jaz preračunaval vse stroške sicer tri leta nazaj za Škoda Yeti, je točka preloma bila ravno tam okrog 150.000km. Sam pa rad upoštevam še dejstvo, katerega po forumih ne zasledim. Ni hec samo kdaj se povrne razlika. Ampak da dizel na kratke razdalje pravzaprav porabi več kot bencinar. Enostavno zato, ker je bencinar takoj topel, dizel pa se še dolgo ogreva in dlje časa dela pod "zaugom".

ncnifrej, jaz ni se za tvoj opisan načrt odločil za bencinarja, razen če je razlika v ceni res že precej nizka. Strinjam se s tem, kar pravi luka51. Dodaten argument je, da je meni veliko lepše voziti bencinarja, tišji, uglajen, vsaj za moja ušesa bistveno prijetnejši zvok (seveda subjektivna ocena).
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC in sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ravnokar si opisal sodobne bencinarje, edino kar do naših vasi še niso prišli, ker tam se večinoma še glanca 15+ let stare stroje iz vag koncerna...
Mhm to bo ja. Kaki procent bencinerjev na trgu ima tolko navlake okoli?
Direktni vbrizg na turbo motorju ni 10% tak zapleten kot euro6+ dizl. Kaj ti si predstavljaš kaj je to 2500 barov na kolko recimo deluje nafta. in kake male tolerance so predn gre kaj narobe. ni to 350barov kot včasih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Ja pol nista po konjih enaka, ampak je dizel svohnej? To pa ni problem, to je pa dizel tudi cenejši takoj, če je lahko svohnej :rolleyes: dele po ceniku enako močna (115KM) 1400 razlike.

Pa eden je karavan (jurja dražji zaradi tega), pa 120kg težji. Bencinar v tem primeru.

Dobr da smo vsaj v isti znamki ostali...
Pri enaki največji moči diesel bistveno bolje "gre", "potegne"... ...saj razumeš.
Magična beseda pa je NAVOR!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Dobr ste zašli iz osnovnega vprašanja :p

spritmonitor sem pogledal - razlika “liter”.. pelat bom sel oba.. poj bom pa odprl pivo in zalaufal kalkulator..

Hvala vsem..
 

Podobne teme