bencinar vs dizel

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zdravo,

Zadnjih 15 let imam dizla - sedaj mi pravijo "sodobni bencinarji so varčni... s turbo tudi poskočni..". Bencinar je pri nabavi par jurjev cenejš.. Če se mi dizl ne "poplača" v predvidenih 150.000 oz. 5 letih - in če mal spustim kriterije pri vožnji (navor) - potem zna bit bencinar res OK? Grem bencinarja probat - namen imam narediti "dnevni krog", da vidim dejansko porabo ob znanem stilu vožnje.

Če vzamem porabo obeh - razliko množim s ceno bencina.. vseskupaj nategnem na 5 let oz 150.000 km.. je to to? Dodam še razliko za 1x letno servis? Cca 30 eur na letni osnovi j razlike pri registraciji, zavarovanje je na vrednost avta (najbrž "tam tam"). Sem kaj pozabil?

Če povzamem - koliko mora bit bencinar pri nabavi cenejsi, da se v 5 letih / 150.000 km splača?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Do danes je bil za mene bencinar idealka. Ampak kaj pa zdaj vidim kaj delajo.. Npr Opel in PSA... 1,4T motorje zamenjujejo za tri cilinerske. Zdaj imam 4 cilinderskega 150ks, in dela motor gladko, skoraj neslišno, brez vsakega tresljaja, pospeški dobri, na avtocesti se pri 140-150 slišijo samo gume in veter. Če pa že gledaš predstavitvene YT posnetke, pa vidiš da 3je cilindri klepajo kot Zetor. Niti ne rabiš na testno vožnjo samo zvočnike vklopiš. In če bodo šli vsi to pot, bo treba na dizla ali res hybrida.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
Če misliš v 5 letih naklepat 150.000 km je navaden bencinar strel v koleno, ali bolje rečeno strel v denarnico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

karola

Pripravnik
25. jul 2007
74
63
18
Ja na kakšni osnovi bi moral 7.65 porabit za koleno. Meni se je zadeva isšla na 130.000km. Ja še to primerjat moraš jabolko z jabolkom iste sorte in tip le gorivo različno. Imam bencinarja brez kavnih mlinčkov.
Lp
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Sem ja z crosslandom pa mi je moteč.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
Vse ostalo so majhni avti ;) Camry je sicer kul, ampak mi namembnost avta ne ustreza.

Sem pred kratkim kupil nov avto pa sem gledal tudi rav 4. Saj bi imel hibrida, pa je prva težava, da je reč dokaj majhna in drugič, reč je draga kot pes in potem še malo. Torej jebeš toyotinega hibrida, če vse ostalo okrog ne ustreza.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Mondeo 1.5 ecoboost milina za vozit. Psa 1.2 turbo potegne, tako da ti samo nasmešek nariše :) Sem se zadnjič peljal s testnim C max ecoboost 1.0 125 PS po avtocesti in zadeva leti, nenormalno super pravtako riše nasmeške... Ob pametni uporabi je poraba nizka in sprejemljiva. Ta da če delaš do 15.000 km na leto je bencinc zakon. Pri 150.000 v petih letih raje glej za dizlom.

Toyota hibrid je na papirju zakon, ko pa si zaželiš kake opreme pa je jok in stok. Naprimer radarski tempomat v osnovnem paketu opreme no go, ogrevan volanski obroč samo pri top opremi in take fore nepotrebne....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Vozim 1.6 dci z 130 KM (320 Nm) - Scenic in 1.4 Turbo z 150 KM (220 Nm) - Corsa.
Tale Corsa dobro potegne, razpon v vrtljajih je večji kot pa pri dizlu, poraba je 7,52 pri bencinarju in 5,81 pri dizlu.
Ampak Scenic je večji, težji in velikokrat se vozi naložen.
Navor je pa itak vse, kar potrebuje šofer, če se veliko vozi.
Z Scenicom 30 000 km/letno, Z Corso 10 000 km/letno.
Tako da kupim, kar potrebujem. Vsekakor pa pri treh otrocih in pri taki kilometrini obvezno dizla, Corsa je pa drugi avto pri hiši in dela pač malo kilometrov.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
Toyota hibrid je na papirju zakon, ko pa si zaželiš kake opreme pa je jok in stok. Naprimer radarski tempomat v osnovnem paketu opreme no go, ogrevan volanski obroč samo pri top opremi in take fore nepotrebne....

Toyota ima v vseh hibridih razen pri Yarisu radarski tempomat v osnovnem paketu opreme, novi Yaris pride ven predvidoma naslednje leto in bo imel prav tako radarski tempomat serijsko.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Koliko: radarski tempomat je bil v vsakem paketu, ki so mi ga ponujali lani. Je pa zadeva malo drazja ja, ampak zdaj bi se isto odlocil.

Ncnifrej: isto sem 13 let vozil dizla, se navadil nanj in vse. Poraba pod 6/100. Potem sem lani kupil hibrida (Rav4), s katerim imam povprecno porabo 6.3/100 s tem, da sedaj malo bolj gledam kako vozim (beri se drzim omejitev). Poraba 6.3, kazni vec nobenih, prej prevec... Poskocen, pretezno (pre)tih, edin ko pohodis pa zaruli :) Tako da sam imam same pohvale, edino s ceno ti najbrz ne znese. Drugace pa avto kot se sika in mislim, da bom ostal na Toyoti.

Aja, na GAuto in podobne 'fore' sem imun, meni tudi obstojeci MM sistem popolnoma odgovarja. Za muziko z USB kljucka popolnoma zadostuje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Mondeo 1.5 ecoboost milina za vozit. Psa 1.2 turbo potegne, tako da ti samo nasmešek nariše :) Sem se zadnjič peljal s testnim C max ecoboost 1.0 125 PS po avtocesti in zadeva leti, nenormalno super pravtako riše nasmeške... Ob pametni uporabi je poraba nizka in sprejemljiva. Ta da če delaš do 15.000 km na leto je bencinc zakon. Pri 150.000 v petih letih raje glej za dizlom.

Toyota hibrid je na papirju zakon, ko pa si zaželiš kake opreme pa je jok in stok. Naprimer radarski tempomat v osnovnem paketu opreme no go, ogrevan volanski obroč samo pri top opremi in take fore nepotrebne....
Pozabi si povedat, da se pri sodobnih turbo bencinarjih nasmešek in nizka poraba nekako izključujeta ;). Malenkost pač.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Pozabi si povedat, da se pri sodobnih turbo bencinarjih nasmešek in nizka poraba nekako izključujeta ;). Malenkost pač.
Glede na to kako folk dan današnji vozi, bi rekel da je tista cifra med števcema še edini parameter ki voznikom riše nasmešek na obrazu. Poglej Andyja in njegovo Mazdo npr.
 

Podobne teme