Bela tehnika z novo kuhinjo

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Samojed, presenečaš me z informacijami, da naj bi bil po kakovosti Bosch v istem ranku kot Gorenje... ne vem, kje si to slišal, vendar je ŽAL Gorenje pri kvaliteti močno zadaj, Bosch pa precej v ospredju.
Gorenje je bil sinonim za kvaliteto kakšnih 10 ali več let nazaj, to kar pa danes delajo, pa je živ obup. Pač šli so v ekstrem pri zmanjševanju stroškov, kar se pozna na kvaliteti. Žalostno pri vse skupaj, pa je to, da celo slovenci raje kupujemo tujo kot pa lastno znamko.
Sam sem pred letom nabavljal komplet belo tehniko in bil prvotno prepričan v nakup Gorenja. Po obisku parih trgovin in nekaj prebranih forumih, sem idejo opustil. Končal sem na Electrolux, AEG in Bosch. Žalosto je to, da slovenski trgovci nimajo niti ene pohvalne besede za Gorenje, na forumih jih pa tako ali tako povsem raztrgajo. :S

No, pred 5 leti sem menjal kuhinjo, vzel steklokeramično ploščo od Boscha. vgradno pečico in pomivalni stroj pa od Gorenja. Vse tri komponente so še vedno tip-top. Čisto nobenih težav. Jaz ne bi kar na prvo žogo obtoževal Gorenje, da dela slabe stroje...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Da vskočim .. glede na to, da nam je večim všeč Gorenje Simplicity .. kje se da te stroje najceneje dobiti? Sam sem jih našel pri Merkurju, ker dajo še na ceno 3% gotovinski popust .. Cene so pa sicer vsepovsod enake ..

razen če se nas več zbere skupaj, pa dobimo količinski popust
smile-1.gif
Just an idea.

Danes pojdite v Merkur, ko imajo popuste - najmanj 5% in maks. 90%. Jaz sem enkrat dobil "srečko" s 50%. "Nažalost" sem takrat kupil samo brivnik za 30€.
evil.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Samo en komentar na kuhališče (ki se v kuhinji dejansko največ uporablja):

- Močno, močno razmisli o opustitvi plinskih kuhališč. Moja starša sem po nasvetih z Alterja prepričal, da naj vzameta 4x indukcijo in ne bi mogla bit bolj zadovoljna. Lažje čiščenje, nič odpadne toplote...

- V stilu zgornje točke absolutno touch upravljanje. Gumbi so NA plošči in bodo pokasirali vso možno svinjarijo (maščobo in podobno). Prvi teden bo lepo, potem pa mastno, lepljivo in težavno za čiščenje.

Se povsem strinjam. Plinski izključno le v primeru, da ga potrebujete - recimo kuhanje z vokom. Drugače je pa indukcija win-win. In "touch" upravljanje. Po petih letih se mi na Boschevi 2+2 (indukcija, električna grelna) poznajo le praske, dela še vedno perfektno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Ko sem jaz pred dvemi leti kupoval aparate, so imeli Gorenje in Bosh identične pomivalce, le da je bil Bosh za tretjino dražji. Sicer ne vem kako je s tem danes, ampak takrat je Gorenje delal za Bosh ali obratno. Vse je bilo isto sranje zapakirano v drugačno škatlo. Enako je pri manjših gospodinjskih aparatih ala mesoreznice. Spet identična aparata zapakirana v drugo škatlo in različno ceno.

Naj si en vzame čas in odpre en ali drug pomivalc in si ga podrobno ogleda. Zalo me zanima, če sta še Bosh in Gorenje vedno kooperativca.

No takrat sem vse kupil od Gorenja (steklokeramično, pečico, hladilnik z zmrzovalnikom, pomivalca, mesoreznico, tehtnico in pralni stroj). Razen to, da mi je strela skurla programator na pralnem stroju, dela vse tako kot treba. Pa še to da je strela ruknila v času ko je pralni stroj laufal, sem zamolčal in je serviser popravil pod garancijo brez vsakega vprašanja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Se mi zdi da je vse zelo relativno, aparati niso več to, kar so bili včasih, vedno boš našel nekoga ki udarja čez določeno znamko - no, nekateri kar v tri dni, ker so pač tako nekje slišali. Jaz imam z Electroluxom pač slabo izkušnjo, nebom rekel da so podn, lahko da sem le jaz imel smolo, ampak žal to pusti grenak priokus.
V roku 2 tednov po vgradnji nam je crklnila pečica, pomivalni stroj ( ta je naredil celo poplavo, klub aqua stopu in nevem kakšni zaščiti), ter na koncu še pralni stroj, ki je btw crknil čez pol leta še enkrat, pa kljub tej smoli smo še enkrat posegli po omenjeni znamki ko smo opremljali še drugo stanovanje ( sicer samo pečico in ploščo) pa je pečica ob prvem pirolitičnem čiščenju skoraj zažgala kuhinjo, sebe in okolico je tako močno segrela, da je v prvi vrsti skurila displej, približat se ji nisi mogel zaradi vročine na 1m, tako da smo jo izklopili z varovalko. No, moram pa priznat, da so bili na Electroluxu zelo razumevajoči in so pečico odpeljali, ter mi vrnili denar ( malo manj kot 1000€). Ampak, kaj si naj kupec torej misli ob vsem tem? Pa ok...1x, ampak da je drugič zadeva podobna...?

Moji znanki se je podobno zgodilo na indukcijski. Fima ne vem če je bila gorenje ali beko, moram preverit. No v glavnem indukcija je posodo tako zagrela, da je posoda zažarela, se začela topit, in se sprijela z keramiko. Seveda je bila keramična plošča zanič. ker so lahko odstranili posodo le še z kladivom.
V glavnem , sam nisem pristaš indukcije, zato sem kupil standardno žarilno, pa še polovico cenejša je bila.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Da vskočim .. glede na to, da nam je večim všeč Gorenje Simplicity .. kje se da te stroje najceneje dobiti? Sam sem jih našel pri Merkurju, ker dajo še na ceno 3% gotovinski popust .. Cene so pa sicer vsepovsod enake ..

razen če se nas več zbere skupaj, pa dobimo količinski popust
smile-1.gif
Just an idea.

Danes pojdite v Merkur, ko imajo popuste - najmanj 5% in maks. 90%. Jaz sem enkrat dobil "srečko" s 50%. "Nažalost" sem takrat kupil samo brivnik za 30€.
evil.gif


moja mama je potegnila srečko z 90% popustom .. na blagajni je bila pa z rožo za 3€
cry12bpy.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
za ta merkur se govori, da imajo 2 skatli z boni..v eni so 90% popusti, v drugi jih pa ni. In naj bi se dala na pult skatla glede na znesek racuna. Sam se nimam izkusenj s tem, tako da ne vem, ali so boni ves cas na pultu ali jih dvignejo gor (in posledicno izberejo pod pultom, katere % bos sploh lahko izzrebal).
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Se mi zdi da je vse zelo relativno, aparati niso več to, kar so bili včasih, vedno boš našel nekoga ki udarja čez določeno znamko - no, nekateri kar v tri dni, ker so pač tako nekje slišali. Jaz imam z Electroluxom pač slabo izkušnjo, nebom rekel da so podn, lahko da sem le jaz imel smolo, ampak žal to pusti grenak priokus.
V roku 2 tednov po vgradnji nam je crklnila pečica, pomivalni stroj ( ta je naredil celo poplavo, klub aqua stopu in nevem kakšni zaščiti), ter na koncu še pralni stroj, ki je btw crknil čez pol leta še enkrat, pa kljub tej smoli smo še enkrat posegli po omenjeni znamki ko smo opremljali še drugo stanovanje ( sicer samo pečico in ploščo) pa je pečica ob prvem pirolitičnem čiščenju skoraj zažgala kuhinjo, sebe in okolico je tako močno segrela, da je v prvi vrsti skurila displej, približat se ji nisi mogel zaradi vročine na 1m, tako da smo jo izklopili z varovalko. No, moram pa priznat, da so bili na Electroluxu zelo razumevajoči in so pečico odpeljali, ter mi vrnili denar ( malo manj kot 1000€). Ampak, kaj si naj kupec torej misli ob vsem tem? Pa ok...1x, ampak da je drugič zadeva podobna...?

Moji znanki se je podobno zgodilo na indukcijski. Fima ne vem če je bila gorenje ali beko, moram preverit. No v glavnem indukcija je posodo tako zagrela, da je posoda zažarela, se začela topit, in se sprijela z keramiko. Seveda je bila keramična plošča zanič. ker so lahko odstranili posodo le še z kladivom.
V glavnem , sam nisem pristaš indukcije, zato sem kupil standardno žarilno, pa še polovico cenejša je bila.

Temu se reče nepravilna uporaba.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
za ta merkur se govori, da imajo 2 skatli z boni..v eni so 90% popusti, v drugi jih pa ni. In naj bi se dala na pult skatla glede na znesek racuna. Sam se nimam izkusenj s tem, tako da ne vem, ali so boni ves cas na pultu ali jih dvignejo gor (in posledicno izberejo pod pultom, katere % bos sploh lahko izzrebal).

Najbrž zato, ker imajo hude probleme s "smolo".
evil.gif


V Litiji je en Zemo vzel tri LCD-je naenkrat in potegnil maksimalen popust. Takrat je bil to še 99%, se mi zdi. So imeli celo pizdarijo, saj taka zadeva zelo smrdi na goljufijo.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
jaz sem potegnil srečko za 100%, je bil pa račun 145000,00sit (keramične ploščice)

LP
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Se mi zdi da je vse zelo relativno, aparati niso več to, kar so bili včasih, vedno boš našel nekoga ki udarja čez določeno znamko - no, nekateri kar v tri dni, ker so pač tako nekje slišali. Jaz imam z Electroluxom pač slabo izkušnjo, nebom rekel da so podn, lahko da sem le jaz imel smolo, ampak žal to pusti grenak priokus.
V roku 2 tednov po vgradnji nam je crklnila pečica, pomivalni stroj ( ta je naredil celo poplavo, klub aqua stopu in nevem kakšni zaščiti), ter na koncu še pralni stroj, ki je btw crknil čez pol leta še enkrat, pa kljub tej smoli smo še enkrat posegli po omenjeni znamki ko smo opremljali še drugo stanovanje ( sicer samo pečico in ploščo) pa je pečica ob prvem pirolitičnem čiščenju skoraj zažgala kuhinjo, sebe in okolico je tako močno segrela, da je v prvi vrsti skurila displej, približat se ji nisi mogel zaradi vročine na 1m, tako da smo jo izklopili z varovalko. No, moram pa priznat, da so bili na Electroluxu zelo razumevajoči in so pečico odpeljali, ter mi vrnili denar ( malo manj kot 1000€). Ampak, kaj si naj kupec torej misli ob vsem tem? Pa ok...1x, ampak da je drugič zadeva podobna...?

Moji znanki se je podobno zgodilo na indukcijski. Fima ne vem če je bila gorenje ali beko, moram preverit. No v glavnem indukcija je posodo tako zagrela, da je posoda zažarela, se začela topit, in se sprijela z keramiko. Seveda je bila keramična plošča zanič. ker so lahko odstranili posodo le še z kladivom.
V glavnem , sam nisem pristaš indukcije, zato sem kupil standardno žarilno, pa še polovico cenejša je bila.

Temu se reče nepravilna uporaba.

Kje v postopku se tebi zdi nepravilna uporaba. Po neki logiki senzorji v teh ploščah tega nebi smeli dovoljevat. Apmak očitno se to ne zgodi.
Na navadni steklokeramični lahko imaš tri tedne gor postavljeno posodo in prižgano na 9 (najvišja stopnja) pa se to ne zgodi, ker termostikalo ki je v plošči preprečuje pregrevanje. Ker se pa pri indukcijski "gretje" dogaja izven plošče, je to seveda težje nadzirat.
Kakšno bi bila pravilna uporaba indukcije mi pa ni povsem jasno. A to pomeni, da med kuhanjem niti scat ne smeš ali kako?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Predvsem na indukciji ne smeš pustiti prazne posode, ker jo uničiš. Moja plošča ima senzor, ki ugasne vse skupaj, če se kaj prelije. Nisem pa prepričan, če bi se zadeva izklopila v primeru da dam gor prazno posodo in nažgem na ful. Ne vem, no. Tvoj scenarij se mi bere kot napačna uporaba. Če komu delam krivico, se pa opravičujem.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo tole je pa res precej neverjeten scenarij.


Ne me narobe razumet, verjamem, da je bilo tako. Ampak zagotovo je pogostejša eksplozija plina (za zagovornike plinskih kuhališč), ali pa stopljena plastična posoda na žarilni plošči (ker si pač spregledal, da je vroča) ali pa počena klasična električna plošča, ker se je po njej polila mrzla voda.

All-in-all je po mojem v tem trenutku indukcija najboljša odločitev. Hitra kot plin (tako segrevanje, kot ohlajanje), praktično nobenih toplotnih izgub (pri plinu gre polovica toplote z vročim zrakom mimo posode, pri žarilni pa enako, če posoda ni večja od plošče).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

V bistvu mi ni jasno, zakaj niso indukcijski štedilniki prekriti še s teflonsko plastjo, ki bi izolirala kuhališče in preprečila poškodbe in rise (neke vrste prevleka, ki bi jo lahko dal dol in opral v pomivalnem stroju).

Zraven kovinske plošče za indukcijo, na katero lahko daš navadno posodo, je namreč priložen teflonski "prtiček" ravno s tem namenom... da se ne more pregret plošča (prtiček daš na kuhališče, nanj pa ploščo... deluje tudi z drugimi posodami).
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
... pomivalni stroj, ki ni integriran ...

Zakaj pa ne? Če vzameš takega ti takoj odpade čiščenje enega kontrolnega panela. Glede na to, kje boš imel vgrajenega bi resno razmislil o tem. Drugače pa bo najbrž tudi ta, ki si ga našel ustrezal. IMO bi se najbolj tepel s pečico, ki pa jo imaš itak na drugi strani kuhinje.

Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
... Plinski izključno le v primeru, da ga potrebujete - recimo kuhanje z vokom. ...

Tudi to gre z indukcijo - obroč/adapter.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
... pomivalni stroj, ki ni integriran ...

Zakaj pa ne? Če vzameš takega ti takoj odpade čiščenje enega kontrolnega panela. Glede na to, kje boš imel vgrajenega bi resno razmislil o tem. Drugače pa bo najbrž tudi ta, ki si ga našel ustrezal. IMO bi se najbolj tepel s pečico, ki pa jo imaš itak na drugi strani kuhinje.

Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
... Plinski izključno le v primeru, da ga potrebujete - recimo kuhanje z vokom. ...

Tudi to gre z indukcijo - obroč/adapter.

Tole si predstavljam kot luknjo v plošči. Na ta način si precej omejen na pravo velikost voka, mar ne?
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Ja, je vdolbina v plošči. Glede ustreznosti posode pa ne vidim problema. Mali ali velik vok lahko kupiš skupaj s ploščo, ustrezajo pa tudi ostali normalni.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Ja, je vdolbina v plošči. Glede ustreznosti posode pa ne vidim problema. Mali ali velik vok lahko kupiš skupaj s ploščo, ustrezajo pa tudi ostali normalni.

Čakaj, kaj ni indukcija omejena na neko razdaljo oziroma bližino?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Hm ja, pečico bo simplicity, kuhalna bo omenjena plinska z 1 el. ploščo, pomivalni pa.... Ena opcija je elektroluxov model ESI 64010X , druga pa še vedno gorenjev model GI 64222 AA . A kdo ve kje izdelujejo tale gorenjev model? Kakšen je omenjeni elektrolux? Hvala!