Bela tehnika z novo kuhinjo

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Pozdrav!

Za novo kuhinjo iščem PS, pečico, kuhalno ploščo in mogoče še napo. Res je variant veliko, po kratkem premisleku pa se močno skrčijo. Recimo da smo štartali z robo od Gorenja. Pečico in kuhalno ploščo bi vzela npr. iz serije simplicity, a kaj ko ni pomivalca.

Torej, a ve kdo za pomivalni stroj, ki ni integriran in ima črno masko (tale mu je še najbližje: http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/pomivalni_stroji?c=231655 )

Nasledne vprašanje - ni treba nič prepreičevat, kuhališče bo 3x plin in 1x elektrika. Ko to prijavim, ostane na izbiro tole http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3Fid%3D010104%26izdelek%3D1573884-0000%26MySes%3D
)

Tretje vprašanje - kako je s kvaliteto elektroluksa?
Boscha pa nisem omenil, ker preprosto ne najdem nekaj kar bi pasalo v mojo kuhinjo in da ne stane 1000€.

Torej, če ima kdo kak odgovor, nasvet ali izkušno - navali narode.
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Zdravo,

Gorenje zadnje čase bojda ni več to kar je bilo včasih (tudi po testih zveze potrošnikov so vedno nekje zadaj, skupaj z Bekoti ipd), čeprav so z Ora-Ito in Simplicity serijama naredili v designu konkreten preskok...


Jaz bi na tvojem mestu raje pogledal za Bosch ali pa Electrolux - cene so tu nekje, pol je pač stvar osebnih preferenc. Jaz sem se prenovo šel pred enim letom in sem vzel komplet vse od Electroluxa - imam pralni stroj, sušilec perila, pomivalni stroj,pečico, mikrovalovko, steklokeramiko, aparat za espresso, hladilnik. Edino kar bi zamenjal je pomivalni stroj, ker so Boschovi še tišji. Ostalo pa popolnoma izpolnjuje pričakovanja.

Torej, lahko bi ti priporočal vse od Electroluxa, mogoče pomivalca od Bosch-a.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Hja, tako je - Bosch je dolgočasen pri dizajnu, pri kvaliteti je po mojih informacijah nekao vštric z gorenjem, pri cenah pa v povprečju dražji od gorenja, razen izjem ali akcij. Elektroluks je malce držaji, a ne povsod, kvalitete na dolgi rok pa ne poznam. Zanussi in candy sem iz več razlogov pri kvaliteti že odpisal. Vseeno hvala za nasvet.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Samojed, presenečaš me z informacijami, da naj bi bil po kakovosti Bosch v istem ranku kot Gorenje... ne vem, kje si to slišal, vendar je ŽAL Gorenje pri kvaliteti močno zadaj, Bosch pa precej v ospredju.
Gorenje je bil sinonim za kvaliteto kakšnih 10 ali več let nazaj, to kar pa danes delajo, pa je živ obup. Pač šli so v ekstrem pri zmanjševanju stroškov, kar se pozna na kvaliteti. Žalostno pri vse skupaj, pa je to, da celo slovenci raje kupujemo tujo kot pa lastno znamko.
Sam sem pred letom nabavljal komplet belo tehniko in bil prvotno prepričan v nakup Gorenja. Po obisku parih trgovin in nekaj prebranih forumih, sem idejo opustil. Končal sem na Electrolux, AEG in Bosch. Žalosto je to, da slovenski trgovci nimajo niti ene pohvalne besede za Gorenje, na forumih jih pa tako ali tako povsem raztrgajo. :S
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Hja, trgovci - lepo si napisal. Povej mi kater trgovec gleda še na kaj drugega kot na svoj zaslužek, zato jaz vse njihove informacije jemljem z močno rezervo. Glede gorenja - informacije so od človeka, ki se z belo tehniko ukvarja že dolgo. Po njegovih besedah je gorenje ali bosch best buy gledano razmerje price/performance. Gorenje je za moj okus z zadnjimi modeli po dizajnu daleč pred boschom, dobiš 5 let garancije da je pa mera polna - določene modele strojev gorenje dela za bosch, določene bosch za gorenje, največ jih pa naredi smeg za oba prej našteta. Potem pa izberi če moreš.

Kakorkoli, najverjetneje bom tudi sam končal z elektroluxom, pa bomo videli.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Hmm..tudi jaz kupujem enako kot samojed (samo brez pomivalca), pa sem se tudi sam odlocil za simplicity linijo (hladilnik, napa, pečica), indukcijo bom vzel pa od electroluxa.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Samojed, presenečaš me z informacijami, da naj bi bil po kakovosti Bosch v istem ranku kot Gorenje... ne vem, kje si to slišal, vendar je ŽAL Gorenje pri kvaliteti močno zadaj, Bosch pa precej v ospredju.
Gorenje je bil sinonim za kvaliteto kakšnih 10 ali več let nazaj, to kar pa danes delajo, pa je živ obup. Pač šli so v ekstrem pri zmanjševanju stroškov, kar se pozna na kvaliteti. Žalostno pri vse skupaj, pa je to, da celo slovenci raje kupujemo tujo kot pa lastno znamko.
Sam sem pred letom nabavljal komplet belo tehniko in bil prvotno prepričan v nakup Gorenja. Po obisku parih trgovin in nekaj prebranih forumih, sem idejo opustil. Končal sem na Electrolux, AEG in Bosch. Žalosto je to, da slovenski trgovci nimajo niti ene pohvalne besede za Gorenje, na forumih jih pa tako ali tako povsem raztrgajo. :S

Hm...da ti nebi svoje zgodbe z Electroluxom napisal, vsega leto nazaj z njihovimi TOP aparati ( najdražji v svojem rangu) komplet bela tehnika + pralni in sušilni stroj.....NIKOLI VEČ.
Edino kar bom pohvalil je njihova indukcijska plošča ( ta velika) ampak še tukaj bom prej potrkal na les
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Kakšne težave si imel? Sicer pa ne trdim, da se pri ostalih to ne dogaja, pravim samo, da sem precej ljudi slišal, ki so imeli ogromno za povedati čez Gorenje. Med drugim tudi lastniki naprav.
BTW, meni je crknila Electroluxova pečica pri prvem zagonu. Je čez 2 dni prišel mojster, zamenjal nek senzor in od takrat dela bp. Vseeno pa ni ravno nek dober občutek, če pripelješ iz trgovine in zadeva ne deluje.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Se mi zdi da je vse zelo relativno, aparati niso več to, kar so bili včasih, vedno boš našel nekoga ki udarja čez določeno znamko - no, nekateri kar v tri dni, ker so pač tako nekje slišali. Jaz imam z Electroluxom pač slabo izkušnjo, nebom rekel da so podn, lahko da sem le jaz imel smolo, ampak žal to pusti grenak priokus.
V roku 2 tednov po vgradnji nam je crklnila pečica, pomivalni stroj ( ta je naredil celo poplavo, klub aqua stopu in nevem kakšni zaščiti), ter na koncu še pralni stroj, ki je btw crknil čez pol leta še enkrat, pa kljub tej smoli smo še enkrat posegli po omenjeni znamki ko smo opremljali še drugo stanovanje ( sicer samo pečico in ploščo) pa je pečica ob prvem pirolitičnem čiščenju skoraj zažgala kuhinjo, sebe in okolico je tako močno segrela, da je v prvi vrsti skurila displej, približat se ji nisi mogel zaradi vročine na 1m, tako da smo jo izklopili z varovalko. No, moram pa priznat, da so bili na Electroluxu zelo razumevajoči in so pečico odpeljali, ter mi vrnili denar ( malo manj kot 1000€). Ampak, kaj si naj kupec torej misli ob vsem tem? Pa ok...1x, ampak da je drugič zadeva podobna...?
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Da vskočim .. glede na to, da nam je večim všeč Gorenje Simplicity .. kje se da te stroje najceneje dobiti? Sam sem jih našel pri Merkurju, ker dajo še na ceno 3% gotovinski popust .. Cene so pa sicer vsepovsod enake ..

razen če se nas več zbere skupaj, pa dobimo količinski popust
smile-1.gif
Just an idea.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Hum..premisli mogoce o nakupu v Mercator Tehniki, ta petek (26.) imajo trojne pike.

Ker so cene prakticno povsod iste, se meni najbolj splaca tam vzeti, pa potem pike ponucati za kaj drugega oz. vzeti recimo napo, hladilnik ter pečico in koristiti pike za indukcijo....
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Ni slaba ideja. Evo moj izbor je v priponki. Varianta so ali pike, ali kak ponedeljek v merkurju in se nekaj prihrani.

P.S. - če kdo najde boljše cene naj pove, vključno z mano. Sam bom kar lepo poslal spisek v merkator, merkur in gorenje pa bomo videli če bo kdo kaj popustil.
 

Priponke

  • 874321-Izborstrojev-belatehnika.doc
    417,5 KB · Ogledi: 517
Nazadnje urejeno:

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Za Merkur sem v zadnji uri zvedel tole:

3% popusta za keš
5% popusta ob ponedeljkih, ko so popusti od 5 do 90% (5% popusta dobi vsak, če imaš pa srečo, pa tudi 90%)
poleg tega se ti na kartico naloži 5%, če kupiš nad 1250€ (za manjše vsote manj %, za višje več) .. in to potem pomeni 5% popusta pri naslednjem nakupu

Na koncu kar nekaj nanese ..

Moj seznam je: Simplicity črna linija pralni stroj, 540€, hladilnik 500€, indukcijska 600€, vgradna pečica 600€, napa 360€. Pomivalni pa paš eden, ker ga ni v tej liniji.

..
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Jah, jaz bom vzel najverjetneje vseeno pri M, ker s pikami (poleg nape, hladilnika, pecice in indukcije bom vzel tudi za cca. 20m2 ploscic) dobim nekje 450€ "dobropisa". In ker rabim tudi nov jogi, bom pike izkoristil na tem. Drugace bi recimo napo placal iz pik oz. dodal 10-20€ zanjo.

Simplicity povsod drzi iste cene ja :/
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
ksz

To pa ni res, da se na Simplicity ne dobi nikjer popusta.
smile-1.gif


Jaz lahko brez problema takoj obljubim 10%. Če pa je več aparatov, pa bi se mogoče dalo stisnit še kak procent.

Če koga zanima se mi lahko javite.
wink-1.gif


lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No pa še par nasvetov oziroma mnenje glede izbire Simlicity, če koga zanima.

Indukcijska plošča. Za to ceno zelo vredu zadeva. Mogoče bi bilo še upravljanje lahko bolj enostavno, ampak za to ceno sigurno vredna razmisleka. Plus je tudi 5 let garancije in posode.

Pečica. Če ni želja, da bi imel pirolizo ali programe z recepti potem ravno tako zelo vredu stvar. Sploh mlajšim je zelo všeč tudi design.

Pomivalni stroj ga ni. Vsekakor predlagam Bosch. Se Gorenje skrije proti Boscevim pomivalcem razlike v ceni pa sploh ni. Vsi pomivalci od Gorenja so sedaj narejeni v Italiji. Zapakirani so podobno kot Candy ali Zanussi samo kdo jih dela pa ne vem.

Napa - Škoda denarja. Toliko problemov kot sem letos imel z Gorenje napami jih nisem imel z vsemi aparati skupaj.
frown-1.gif

Faber ali Elica sta mnogo boljši in tudi cenejši. Tista črna črta na napi res ni vredna, da samo zaradi tega izbereš to napo.

Hladilnik - Če je želja no frost in nisi preveč zahteven glede notranjosti je sigurno zelo dobra izbira.

Pralni stroj - Še nimam izkušen. Večinoma ko ljudem ponudiš 7kg bosch za podobno ceno vsi vzamejo Boscha.

Evo če jeo komu kaj pomgalo. Če pa koga še kaj zanima in če bom vedel odgovor se pa še oglasim.

@escada - Glede tvoje tvoje kritike electroluxa me zanima samo nekaj. Ali sta ti res dve pečici crkniki. Ker odkar prodajamo belo tehniko pri Electroluxu z pečico in ploščo še nisem imel niti enega problema. Z ostali nekaj več samo, s tem pa res ne in me res zanima če sem prav razumel ,kar si napisal.

lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo en komentar na kuhališče (ki se v kuhinji dejansko največ uporablja):

- Močno, močno razmisli o opustitvi plinskih kuhališč. Moja starša sem po nasvetih z Alterja prepričal, da naj vzameta 4x indukcijo in ne bi mogla bit bolj zadovoljna. Lažje čiščenje, nič odpadne toplote...

- V stilu zgornje točke absolutno touch upravljanje. Gumbi so NA plošči in bodo pokasirali vso možno svinjarijo (maščobo in podobno). Prvi teden bo lepo, potem pa mastno, lepljivo in težavno za čiščenje.