Bela tehnika GORENJE in EU garancija ?

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
zanima me, če ma kdo izkušnje z aparati GORENJE, ki so kupljeni v tujini
konkretno me zanima za pralni stroj, ki je kupljen v Avstriji, ali zanj velja enako 5 letna garancija, kot za pralni stroj, kupljen pri nas v SLO ?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Kaj pa piše na garancijskem listu?
je gor znak za 5 letno garancijo?
Vsekakor ti garancija velja tudi pri nas....četudi je kupljen v avstriji..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Cca. 10 let nazaj so bili deli v enakih pralnih strojih različni. Tako da je znanec jo moral mahnit kar v Avstrijo po del, ker ga tukaj niso imeli. Aparat je bil pa enak model kot v Sloveniji, vendar so bili različni deli noter. Zgolj v opozorilo, če še tako delajo ne vem.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
A ni v Avstriji 3 leta garancije?
Pa vprašanje, če ti tu priznajo njihovo, Avstrijsko garancijo. Ker je gor aparat kar dosti ceneje.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik KAALman pravi:
zanima me, če ma kdo izkušnje z aparati GORENJE, ki so kupljeni v tujini
konkretno me zanima za pralni stroj, ki je kupljen v Avstriji, ali zanj velja enako 5 letna garancija, kot za pralni stroj, kupljen pri nas v SLO ?

Gorenje uvaja s 15. oktobrom 2004 na slovenski trg pomembno novost in izjemno prednost za kupce in uporabnike velikih gospodinjskih aparatov.

Vsi veliki gospodinjski aparati gorenje, kupljeni v Sloveniji od 15. oktobra dalje, imajo petletno garancijo, ki pa ne velja za mikrovalovne pečice in male gospodinjske aparate. Kot je bilo doslej v veljavi za obdobje dveh let, tudi za petletno garancijo velja, da je servisna storitev opravljena le na podlagi originalnega računa o nakupu gospodinjskega aparata oz. veljajo vsi splošni pogoji, ki so navedeni v garancijskem listu, ki je priložen vsakemu gospodinjskemu aparatu.