Bel prah na stropnem opažu ?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Nekje si napisal, da je hiša prazna. Če je res cela hiša prazna potem bi dal manj možnosti da je to plesen, ker če ljudje ne bivajo potem vlažnost ne bi smela biti prevelika in je manj možnosti za nastanek. Če je to plesen v takem razponu kot je vidno na sliki, bi se jo moralo tudi takoj zavohati v zraku, ko stopiš not.

Kakorkoli ali je plesen ali ni, zakaj za vraga bi to zadevo iz prejšnjega tisočletja sploh želel imeti na stropu?
Ker je spodaj najbrž surov strop in bo nekaj treba dati gor.
In ja, tudi v prazni hiši lahko dobiš plesen. Sploh če jo nekajkrat na zimo ogrejes in kratkotrajno uporabiš. Idealka za plesen. Topel, vlažen zrak ostane v hidi, ko se ohladi, kondenzira....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Hmmm, res da sem že skoraj 20 let out, ampak takrat so brusil in kital. Se sploh ne spomnim, če so ga kje ometavali. Niti strojno.
Mogoce kje, kjer so naredili opaž iz desetletja starimi konci bledk...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
Zakaj? ometat pa res ni neki denar. je pa res, da vse kar je treba, je da mora biti pač zidar malce bolj previden pri opaženju pa betoniranju... pol pa ne rabiš ometavati. če se pa špara pri zidariji, se pa pač toliko in še več potroši pri ometavanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos in Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič.
Fažo rabiš zaradi nenatančnosti zidarja,ki je prej zid zlagal skupaj.

Gledam pa tiste slike na samem začetku teme in - Ok, res da vidim tudi sledi plesni po zidu, toda tole na lesu pa - kot da bil okužen les z glivo? Torej že pripeljan okužen les?

Ker - v vlažni bajti imaš tisto grdo črno plesen.Ne pa te ,bele?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa ti veš da je edini pravi omet kjer s fažami zglihajo vse napake ročni omet? To kar delajo danes šiptarji in Bosanci ni niti o od ometa
Tudi pri strojnem ometu se naredijo faže, drugače se itak ne more vlečti ravne linije. Razlika med ročnim in strojnim ometom je le, da v prvi varianti na steno material meče roka, pri strojnem pa pumpa. Postopki so pa v glavnem enaki ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Pa zdaj sem že lepo videl ( po dolgem času spet malo "gradbišča") pocinkane profile za faze..
Mi pa v šoli delal točke, faze in ometavali na koncu.
Če bi danes tako delal omete, bi ti bili po 50 evrov ne pa po manj kot 10.
Omet stropa je vseeno malo tezje narediti kot omet stene. Govorim za ročnega. Strojnega sem samo "gledal",( pa še to samo steno), me še niso "v službo vzel"
Tisti ki je kdaj probal strop ometavati že ve o čem pišem.
Marsikdo ne zna na steno vrzti tako da.mu ne bi vse dol padlo, kaj šele na strop.
Se estrihov po tleh ne znajo ravnih narediti, kaj šele stropa. ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako pa pri strojnih ometih ali tlakih držijo ravnino? Pri ročnem delu si pač namečeš faže. Kwa pa strojno?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kako pa pri strojnih ometih ali tlakih držijo ravnino? Pri ročnem delu si pač namečeš faže. Kwa pa strojno?
Enako kot pri ročnih, se pa ne nameče več faže, ampak se kar pocinkane profile in vogalnike zameče, pa potem po njih letev vlečejo. Tako pri ročnih kot pri strojnih.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pa zdaj sem že lepo videl ( po dolgem času spet malo "gradbišča") pocinkane profile za faze..
Mi pa v šoli delal točke, faze in ometavali na koncu.
Če bi danes tako delal omete, bi ti bili po 50 evrov ne pa po manj kot 10.
Omet stropa je vseeno malo tezje narediti kot omet stene. Govorim za ročnega. Strojnega sem samo "gledal",( pa še to samo steno), me še niso "v službo vzel"
Tisti ki je kdaj probal strop ometavati že ve o čem pišem.
Marsikdo ne zna na steno vrzti tako da.mu ne bi vse dol padlo, kaj šele na strop.
Se estrihov po tleh ne znajo ravnih narediti, kaj šele stropa. ;)
ja, to je pa res. Gostilniški mojstri znajo naredit še bolj zvit omet na steni, kot je bila stena. Da o stropu ne govorimo. Pa je isti postopek, kot pri ometavanju stene s tem, da jim na stropu pade omet v gobec, če ne znajo zaprtga držat.
ahaa... glede teme. Ta bel prah je najverjetenje soliter. Tisti vogal, ki ga je odprl in pogledal za vlago še ne pomeni nič, ker tam na vogalu tega "belega prahu", ki ga lahko samo obriše NI. Odpreti bi moral tam, kjer se je zadeva pojavila.
Avtor teme je dobil večino mnenj, da naj ta les vrže dol (zanimivo, da so tukaj mnenja dokaj enotna), z zgornje strani, kjer naj bi bil prostor neogravan pa po možnosti položi kakšno izolacijo. To je prva varianta.
Druga varianta: Ker je "preglasovan" s člani hišnega sveta, da naj les ostane, naj vse skupaj pač pusti in ko ga bo ta prah motil, naj ga enostavno obriše. Kako dolgo bo to trajalo, je pa odvisno od njegove volje.
To je isto, kot je že nekdo spraševal tukaj kaj naj naredi, ker mu spušča ventil pod vodovodno pipo. Ali ga zamenjaj ali pa briši vsake tolko časa vodo. Varianta o zamenjavi, mu je bila izvedljiva samo v nujnem primeru, ker ne ve kako odšraufati, pa kolk stane mojster, ki bi mu zamenjal, pa kakšna je skupna investicija, pa da ne bi mogoče kakšno ploščico poškodoval, pa bo mojster mogoče kaj ropotal, medtem ko sosed in žena spita in bla bla bla......
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
na žal dodobra uničenem forumu Podsvojostreho sem dobil zanimiv nasvet: prah zažgati. Sigurno ne kar na deskah (ali pa tudi, s kakšnim manjšim vžigalnikom), ampak mogoče zbrati ga v kakšno posodo. Plesen bi zoglenela, kaj drugega pa ne.
Mislim, da bo opaž vseeno šel na odpad. Drugače nikoli ne bom siguren kaj je na stropu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
premalo napisal: zažgati v smislu diagnoze. Manjši del, mogoče za kakšno malo žličko. Da se vidi ali gre za plesen ali ne.