bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.628
6.043
113
pri taščici
Misliš sramota, da so mu sploh pustili, da je peljal 100m in mu niso dali že takoj za pihat?
Ne morejo dati potniku na zadnjem sedezu pihat kot vozniku. ;)
Dobil so ga z zvijaco. Je pa res, da se na pocivalisce ni pripeljal trezen, niti se ne bi iz njega odpeljal trezen.
Mogoce je zanimivo tudi to, da mu je bilo odrejeno pridrzanje.
Niso.mogli drugače rešiti?
Ta izlet ga bo drago stal
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Ni nujno, človek se lahko napije tudi v avtu ali ga je kdo pripeljal in pustil tam ter šel z drugim avtom naprej. In to pač ne bi šlo skozi pri pihanju nekoga, ki spi na zadnjem sedežu. Pa nisem prvič slišal za ta trik policije, da človeka, ki se je sam izločil iz prometa, prepričajo, da mora avto prestaviti in mu potem dajo pihati.
Policija ima pač dokaj upravičeno sloves, da ni ravno inštitucija, ki bo človeku pomagala, ko ima težave. Čeprav se trudijo in delajo na PR-u, kako so njihovi zaposleni koga rešili in komu pomagali. Ampak pri številu zaposlenih je glede na ostale inštitucije teh primerov silno malo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in nacek

gr69

Guru
15. dec 2009
11.383
2.466
113
še v SLO - ampak komaj
Saj ni sam tja pripepjal - s kolegom sta pila, kolega je peljal on pa je zadaj spal.
Patrulja bi v bistvo morala sprožiti iskalno akcijo za kolegom …:zavijazocmi:

Zna pa tole pasti na sodišču - v bistvu je nagovarjanje na prekršek. “Čiato” bi bilo kazen za napačna ustavljenje na AC in vleka vozila.

Pa da ne bo nesporzauma - čisto prav bi bilo tipa nahlodati in mu za vekomaj prepovadti vožnjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car in jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Gre za zanimiv način povečevanja varnosti v prometu tako, da pijanega človeka policist spodbudi, da vozi. Ni prav, da se gre mimo tega dogodka kar tako. Tu bi se moralo zatresti tudi pri šefih teh policistov. Na kak način je bil policist prepričan, da pijan človek ne bo zapeljal v promet? Kako je mislil to preprečiti? Je sedel zraven v avtu? Je zaprl vhod in izhod iz počivališča?
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in jendomen

sass

Guru
1. sep 2007
5.132
773
113
a ni nihče prebral članka do konca? dec je ponoči parkiral avto na uvoznem pasu na počivališče, edino pravilno da mu je policija rekla, naj avto umakne. koliko nesreč je že bilo, ko je nekdo naletel na stoječe vozilo na izvozih iz AC ali počivališčih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Sem prebral in sem mnenja, da če policija meni, da človek ni primeren za volan, potem naj tega ne zahteva od njega in problem napačno parkiranega vozila rešuje drugače. Obstaja mnogo načinov. Če pa je po presoji policistov bil primeren za vožnjo, pa mi ni jasno, kako čez nekaj minut ni bil in zakaj bi potem to sploh preverjali. Policija ne more zahtevati od nekoga, da stori nov prekršek.
Marsikdaj vidim, da stoji policija na uvozu na počivališče s prižganimi lučkami in ima koga v delu. Očitno je mnenja, da zasesti uvoz na počivališče ni tako strašno nevarno.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.723
1.052
113
Kako pa naj policija oceni, da je pijan preden mu da za pihat? Pa bi bedak rekel, da ni sposoben za vožnjo in bi poklicali vleko in napisali kazen. Noben ga ni silil.

Če ti pa reče premakni avto ali napišem kazen, se pa vsak sam odloči.

Še premalo je dobil, če je bil toliko pijan, da ni vedel niti kje stoji.


Pa resno, primerjati intervencijsko vozilo s svetlobnimi signali z ugasnjenim avtom brez luči sredi noči. Kje se najdete.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Policija naj skrbi za varnost.
Če policist ni sposoben oceniti, da nekdo ni sposoben za vožnjo kot ti praviš, potem nima v prometni policiji kaj delati. Neke kompetence pa zaposleni vseeno mora imeti. Kaj misliš? Verjamem, da je policist imel samo en cilj, da človeka dobi pri večjem prekršku in je bila prometna varnost njegova zadnja skrb. Spodbujanje državljana, da naredi prekršek. To ni delo policije po zakonu in tak policist res mora dobiti suspenz. So ga dobili za precej bolj nedolžne stvari.
Še premalo je dobil, če je bil toliko pijan, da ni vedel niti kje stoji.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.970
885
113
Če pustimo zdaj moraliziranje ob strani, kako se čim ceneje zvlečti ven v takem primeru?
Je najbolje rečt "avto je crknil, pomagajte mi ga porinit na počivališče"?
Se porivanje avta šteje kot "vožnja"? Rineš avto, z desno roko pa volan obračaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.970
885
113
Ne, situacija je:
Nažgan spiš na zadnjem zicu, ustavljen na izvozo z avtoceste. Tam si ustavil, ker si mislil da si že doma pred bajto. Pride policaj, potrka na okno, ti se zbudiš. Ne moreš zdaj na hitro gume spuščat.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.723
1.052
113
Spustiš zrak iz ene gume ter zaradi nezgode (povozil si žebelj) ali okvare (ventiček pušča) pokličeš asistenco, ki si jo plačal po zavarovalni polici.
Ko te policaj zbudi, greš ven in spustiš gumo med tem ko te gleda? Ali jo spustiš že prej? Ni potem lažje parkirati na parkirišču 100m stran?

Pa če imaš že srečo, da imaš asistenco po polici in ti drugo leto ne odstranijo popustov (nimam pojma ali se asistenca šteje v škodna dogajanja), ti lahko po drugi strani pa dars zaračuna zaščito vozila v okvari na AC.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.723
1.052
113
Ne, situacija je:
Nažgan spiš na zadnjem zicu, ustavljen na izvozo z avtoceste. Tam si ustavil, ker si mislil da si že doma pred bajto. Pride policaj, potrka na okno, ti se zbudiš. Ne moreš zdaj na hitro gume spuščat.

Če si tam ustavil, ker si mislil, da si že doma pred bajto, bo dolgoročno najceneje, da sam deponiraš izpit na UE. Pa pustimo moraliziranje ob strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a in naliM

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Ko te policaj zbudi, greš ven in spustiš gumo med tem ko te gleda?
Ja. Zakaj ne? Policaj zahteva umik vozila z AC in ti mu rečeš, da boš poklical avtovleko. Ostalo so podrobnosti, ki se ga ne tičejo.

Ali jo spustiš že prej? Ni potem lažje parkirati na parkirišču 100m stran?
Ja ne moreš prej, če ne veš, da bo to problem. Če se pa nekako zavedaš prihajajočega problema, ga pa lahko rešiš tako, da ne ustaviš na AC kajne :D
Seveda, da je lažje parkirat na parkingu 100m stran ampak v kolikor si pijan - ne ob prisotnosti policije.

Pa če imaš že srečo, da imaš asistenco po polici in ti drugo leto ne odstranijo popustov (nimam pojma ali se asistenca šteje v škodna dogajanja), ti lahko po drugi strani pa dars zaračuna zaščito vozila v okvari na AC.
Dars ti zaračuna zaščito vozila v okvari v kolikor pridejo postavit to zaščito katere se v mnogo primerih šlepanja dol z AC ne postavi poleg tega pa bi ti stroški morda šli tudi v asistenčno kritje. Če se pa že daje v igro še morebitne manjše popuste pri zavarovanju drugo leto in recimo zavoljo debate, da se to res zgodi - po mojem mnenju je to velik bolj sprejemljivo kot pa kazen za vožnjo pod vplivom alkohola.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Upaš, da ključ ni na vidnem mestu in rečeš, da ključev nimaš, ker te je voznik pustil tu v odklenjenem avtu.
Seveda si kot lastnik avta odgovoren za vozilo in kaj se z njim dogaja, ampak verjetno bi moralo iti tako kot nekateri pišejo, da gre pri avtomatskih radarjih. Vozil je nekdo iz Bosne, ki ga ni več. Ni razloga, da bi bila pravila na sodišču za parkirane pijance drugačna kot za divjake.
Mogoče bi šlo, če bi policiste prosil, da oni prestavijo avto, ker ti je voznik ušel :sprasujemse: Če bi se šlo policiji za varnost v prometu, potem bi to storili.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: model1a in jendomen

dask

Majstr
21. sep 2023
253
251
63
Če si v stanju razmišljat o praznih gumah in porivanju avta, si tudi v stanju zapeljat na počivališče in tam zaspat, pa te noben ne bo povohal... še dobro, da ni ustavil kar na voznem pasu in zaspal. Sem doživel to na regionalki. K sreči je bila noč brez prometa in je imel model prižgane luči. Drugače bi ga policaj, ki je peljal pred mano poraziral.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.723
1.052
113
Kot intermezzo, tudi na AC počivališčih baje ni varno spati ponoči. Razni roparji, prerezane pnevmatike itd.