bedaki na cesti

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Zadihaj malo. Pokopališče Dolsko omejitev 90 vozijo 60...Dolsko OMV omejitev 90 spet vozijo 60....edino odcep za Ihan je ok, vendar verjamem, da se je Fiat še naprej vozil 60 vse do AC prikljućka Šentjakob. Razmere na cesti so za vožnjo po omejitvi, rahel dež ni nič posebnega, da bi se vozil 1/3 pod omejitvijo. Polega tega je voznik Fiata imel možnost na 4 mestih, da se varno umakne koloni.
Govorimo o prvem v koloni. Do Črpalke se ne ve. Tam video pokaže na enega belega. Malce pred križiščem naj bi bil tisti, za katerega lastnik videa trdi, da je bil prvi. Pri pokopališču tudi ni šel noben prehitevat KOLONO 55km/h. Kljub omejitvi 90km/h. Verjetno snemalec ni, ker je bila kolona. Torej sololeki tudi tista dva, za prvim.
Prav imaš, zadihat moraoš, zadihat.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Seveda, da ni nihče šel prehitevat kolone, ker je nasproti promet. Tistih par sekund ko ga ni, pa ni varno prehitevat, ker je nepregledno kljub neprekinjeni črti.
Govorimo o bedakih, ki vozijo 60 na 90 omejitve in so vzrok, da ostali prehitevajo ter s tem ogrožajo sebe in vse ostale. Hanzi predlaga odpravo vzroka (kaznovanje počasnih oz. tistih ki delajo nepregledno dolge kolone in se ne umaknejo).
In zaradi takih bedakov/počasnel se zjutraj voziš namesto 40minut, 1 uro do LJ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
brane_new bel.siecento je bil na začetku kolone vse od senožet ko sem ujel kolono. Na Vidmu sem nekako uspel priti do njega. Me prav zanima koliko možnosti imaš ob pol petih popoldan prehitevati v smeri proti Ljubljani, ko je iz Ljubljane strnjena kolona.proti Litiji. Se najde kaka luknja, ampak na žalost nimam Alter avta. Je pa ta avto kljub temu sposoben peljati po omejitvi, v suhem tudi pošteno preko, ampak ne bi o tem.... Ker če se peljem vsaj 80 (kar zmore tudi večina kamionov) se čisto mirno sorijaznim-o in gremo v koloni. Pri 50-60 pa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Fak, dobro da je sel mimo drevesa.hitrost, črta, zadnji pogon.... Kje ste sedaj dinamični vozniki z zadnjim pogonom in vsem možnimi asistencami. Tale ni imel niti esp kot kaže. ;)
Hitrost pa tudi ocenjujem na 150+
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Fak, dobro da je sel mimo drevesa.hitrost, črta, zadnji pogon.... Kje ste sedaj dinamični vozniki z zadnjim pogonom in vsem možnimi asistencami. Tale ni imel niti esp kot kaže. ;)
Hitrost pa tudi ocenjujem na 150+

Tole je lahko že kar star avtič in ima posledično starejše in slabše asistenčne sisteme, lahko pa tudi da so iz takšnega (alterdinamika) ali drugačnega (nedelovanje zaradi morebitne okvare) razloga le-ti dejansko izklopljeni, ker tako minimalno opletanje z ritjo bi taki sistemi res lahko rešili, po drugi strani pa hitrost res ni bila majhna, glede na bele sredinske črte je tole res kar lepo letelo, definitivno lepo nad omejitvijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tole je lahko že kar star avtič in ima posledično starejše in slabše asistenčne sisteme, lahko pa tudi da so iz takšnega (alterdinamika) ali drugačnega (nedelovanje zaradi morebitne okvare) razloga le-ti dejansko izklopljeni, ker tako minimalno opletanje z ritjo bi taki sistemi res lahko rešili, po drugi strani pa hitrost res ni bila majhna, glede na bele sredinske črte je tole res kar lepo letelo, definitivno lepo nad omejitvijo.

Ma ko ga res pohodiš v takem vremenu gre hitro kaj narobe. Sploh pa pri hitrosti.
Ker tole je bilo seveda nad 130, vode na cesti konkretno, pa še pohodil je in pri tem zapeljal na bankino. Tu jih ni veliko junakov, ki bi avto ulovili.

Je meni že pri precej manjšem pospeševanju rit odplesala pri 140 in sploh ni zabavno, ko tega ne narediš nalašč, videl pa sem tudi novejšo generacijo 6ice razbito na AC v dežju.

Verjetno ima tudi 300+PS pod havbo in je to to... jaz mojega v dežju, če izklopim vso asistenco, ne ulovim več. Z delno izklopljeno se pa pri nižjih hitrostih da prav fino driftat.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Mam občutek kot da je zavil v levo, se ustrašil in potegnil v desno...

Oni ko je to snemal pravi da ni bilo vode na cesti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Vode na cesti ne, je pa bila mokra cesta, pa kot zgleda je zapeljal na robno črto ki je precej bolj gladka kot asfalt (običajno) in je šlo....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pri pokopališču tudi ni šel noben prehitevat KOLONO 55km/h. Kljub omejitvi 90km/h. Verjetno snemalec ni, ker je bila kolona. Torej sololeki tudi tista dva, za prvim.
Prehitevanje pri pokopališču ni ravno pametno. Ajd z Alter avtom v suhi cesti bi šlo(z malo tveganjaker zadeva kljub vsemu ni ravno zelo pregledna) , ampak kot vidiš je kar nekaj nasproti prometa. In v prometni konici si lahko hitro bedak namesto junak, če greš prehitevat . Ajd če si drugi ali tretji v koloni, se mogoče, jaz sem bil peti. In v tem primeru seveda krsis tudi zakon (kolone se ne prehiteva ;) ker nekateri na FB so res papeški)
 

Priponke

  • IMG_20191001_060825.jpg
    IMG_20191001_060825.jpg
    201,2 KB · Ogledi: 237

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Samo res mi ni jasno zakaj so potrebna tista drevesa od cesti - če bi bila teta s koso tisi dan na delu se ne bi dobro končalo.