bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.090
3.574
113
Marlbor
Zadrga je iz 2 pasov v enega. V takih primerih pa ne vem zakaj bi moral skakače spuščati notri, če se prej ni znal pravilno razvrstiti.

Tudi jaz sem se že zafrknil pa nisem blokiral obeh pasov ampak šel čez križišče, obrnil in se vrnil po drugi strani. Mogoče bi ta legalna varianta bila celo hitrejša v tem primeru.
Zame je to obična nestrpnost in objestnost, če ne dovoliš nekomu popraviti napake v prometu.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.664
1.010
113
Zame je pa objestnost, da želijo prehiteti kolono in se potem sklicujejo na napako. Saj menda nismo po župi priplavali in je razlika ali napako popravljaš na repu kolone ali pa pred semaforjem. Tam je sicer tudi z namenom neprekinjena črta ampak jo večina ignorira.

Koliko jih pa moraš spustiti, da nisi več objesten? Enega, dva, deset?
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Podobno je tudi pri bežigrajskem stadionu. Desni pas tam postane samo za avtobuse in taksije in se že kakšnih 200m pred tem na levem naredi kolona. Vsak dan zjutraj vidim več bedakov, ki prehitijo celo kolono in se vrivajo potem na levi pas.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
957
113
Fora je v tem, da veliko avtomobilov na koncu delavskega mostu zavije desno na Labore in se pred temi avtomobili pojavlja praznina, ki bi se z lahkoto zapolnila in tako omogočila zmanjšanje stoječe kolone na mostu. Torej bi bila super rešitev, da bi bil pas za desno zavijanje posebej in daljši, ne pa da je postavljen tako, da že trije stoječi avtomobili pred semaforjem onemogočajo zavijanje desno. In prostora za ta pas je dovolj. Le pameti in volje žal ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.946
-1.472
63
Ta obnova mostu se je napovedovala že leta. In kaj so storili, da bi omilili gnečo? Samo most so zaprli in začeli z deli. Most pod delavskim mostom je v obupnem stanju, enosmeren in prepovedan za pešce.
Tisti pas za desno zavijanje bi lahko uredili že pred nadvozom, kjer je kolesarska.
Ampak je lažje jeziti voznike.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.365
2.284
113
Ne vidim nobene zadrge. V nadaljevanju je tole (Leto 2022)

1685526763345.png
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
957
113
To je drug problem, ki ga vrivači z leve ne rešujejo.
Se strinjam, da to ni rešitev. Vendar če recimo trije avtomobili zavijejo desno, se za naravnost naredi precejšnja luknja, ki jo "vrivači" zakrpajo in zmanjšajo zastoj na mostu. In v konicah jih gre v praksi precej (več kot trije) v desno, pa še marsikdo mečka za naravnost in tako jih gre precej manj naravnost skozi križišče, kot bi lahko. In tako se zastoj z mostu ne prazni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
957
113
Meni se zdi bolj butasto, da tisti ki pripeljejo iz Labor dol in zavijajo desno proti Loki, da bolj upočasnujejo promet, ko se vrivajo...

Pa prehod za pešce je nepregleden. Iz obeh smeri.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Fora je v tem, da veliko avtomobilov na koncu delavskega mostu zavije desno na Labore in se pred temi avtomobili pojavlja praznina, ki bi se z lahkoto zapolnila in tako omogočila zmanjšanje stoječe kolone na mostu. Torej bi bila super rešitev, da bi bil pas za desno zavijanje posebej in daljši, ne pa da je postavljen tako, da že trije stoječi avtomobili pred semaforjem onemogočajo zavijanje desno. In prostora za ta pas je dovolj. Le pameti in volje žal ni.
Jaz pa obicajno zavijem levo. Pa ne za Lj, ampak naslednjega v iskratel/rodex. Pa moram cakat tiste za desno za Labore, in za naravnost za skofjo loko.
Ce bi semaforje ali pa pasove uredil kako drugace bi bilo lahko precej bolj tekoce.
Ce bi tule bila dva pasova, bi bilo bolj tekoce po mojem mnenju.
Za zavijanje levo ored tem pa pustiti semafor odprt skupaj s tistim za naravnost, eventuelno ga na koncu intervala podaljsat za nekaj sekund. Imam obcutek da ni ravno najvec prometa proti Lj.
 

Priponke

  • Screenshot_2023-06-01-05-48-09-917_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_2023-06-01-05-48-09-917_com.google.android.apps.maps.jpg
    1,1 MB · Ogledi: 36
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi in aljoman