bedaki na cesti

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.178
689
113
Skratka, zakljucek, jaz s kombijem z 2-3 tonami in 130 konji sem precej bolj dinamicen kot voznik bmw ;)
Skratka zaključek je da si bil v konkretnem primeru precej “bolj nervozen, živčen, v nuji itd” kot drugi.
Ne glede na ostale se tvoje vozilo ne bi smelo znajti izven vozišča z namenom prehitevanja. Pač bremza in počas. Tut mene spravi kdo ob živce in umetnost se je kontrolirati. In me včasih zanese. In verjetno tudi jaz koga drugega spravim ob živce. Je pa dejstvo da ob morebitni nesreči jaz tegale posnetka ne bi kazal policaju. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
Največji problem v prometu je ta ne dinamična vožnja. 3. sek za štart pri zeleni, 1 min pospeševanje do 90km/h, vključevanje na AC pri 70km/h, ipd...da ne naštevam naprej.
Opažam da ko se na regionalki vozimo dinamično znotraj omejitev, je dobesedno 3x manj zaviranja in kritičnih situacij (ni prehitevanj, vožnje 1m za ritjo, ipd...). Skrajšano, ljudje niso živčni ker ni spredaj "cincača".
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Jaz bi ga pa.
Pa me zanima mnenje Apollo8
Ce bi bil hudicevo zivcen,, bi mu bil celo pot od semaforja pol metra za ritjo, tako pa sem se odlocil" iti desno" sele ko je sel clovek po bremzi in levo kljub temu da je bil pas za naravnost pred njim prost in da se je ze prej vozil "celo pot od semaforja delno po nasprotnem pasu".
Ce je res tako kot pise Krko, da se tako levo vozi zaradi luknje na cesti, potem preklemansko dobro ve kam bo sel pri naslednjem semaforju in kako se razvrsti.
Jaz za to luknjo ne vem, pa se celo zivljenje vozil tu. Je pa res da ne dnevno.
Ali pa mi je ravno za take luknje na cesti. Itak je po celi sirini pasu.
Ce ze, potem se naprej od tu izogibam voznje po kolesnicah ker so totalno razbite.
Ali peljem po sredinski ali pa po desni črti. .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Polo
Jaz vidim da se je skoraj ustavil pri crti, potem pa potegnil.
Ce polo ne bi bremzal, bi se kombiju ored mano ze zabil v bok. Kaj naj jaz predvidevam?
Tako kot sem na izpitni voznji dvema mulcema ki sta mi izven prehoda za pešce v centru domzal (prehodi na 100m ) skocila cez cesto zkajfal in me je vrgel?
Jebi. te se, sem si zapomnil, zdaj abs opravlja to vlogo ob takih primerih. Tukajle bi mu pa vrata stolkel. Ce bi bil pa smotan pa se nekoga nasproti nabasal ce bi na isti nacin odvil...
Alter vozniki vem da bi bolje odreagiral kot Schumacher. Ampak tudi on ni videl skale....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Mogoce je ata v polu mislil da je 20 let star in da ima vsaj bmw z 200 konji.
Poglej razdalje (pola, kombija pred mano in mojo) do mesta vkljucitve polota na prednostno cesto.
Tudi jaz sem imel sorazmerno veliko razdaljo do kombija pred seboj in kak dinamik bi se res lepo (ce bi pravi cas ocenil.razdalja med nama in prilagodil svojo hitrost najini) lahko vrinil vmes pa ne bi pizdil.
Da pa se skoraj ustavis, potem pa potegnes (speljes) z refleksi in odlocnostjo 70+ letnika pa nastane tole.
 

Priponke

  • IMG_20220927_215655.jpg
    IMG_20220927_215655.jpg
    114,1 KB · Ogledi: 68
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Opravljena pot Pola in moja. V dveh sekundah.
Pa nismo se sli zadrge, da ne bo sedaj to kdo privlekel.
 

Priponke

  • IMG_20220927_220755.jpg
    IMG_20220927_220755.jpg
    212,4 KB · Ogledi: 66

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
2 sekundi kasneje. Polo 2m, jaz pa "20"
Jaz sem predvideval glede na okoliscine da bo popolnoma ustavil. Kot mu to zapovedujejo okoliscine.
Spet bi alterasi drugace predvideval oziroma iz aviona se vidi drugace..
 

Priponke

  • IMG_20220927_220901.jpg
    IMG_20220927_220901.jpg
    389,8 KB · Ogledi: 73
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Ne bom rekel da je z bmw nalasc zaviral pred mano, ampak v tujini takole obravnavajo policaji zadevo.
Predvidevam da je sajbo placal sam ce ni imel zavarovano.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
Hanzi nehaj
Pri bmw si zajebal ti. In ti bi to še policaju kazal :) bravo.
In ne ni primerljivo z bremzanjem direkt pred tabo.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.836
642
113
Hanzi je zajebu sam k je mal na silo hotu it mim. Vožnja bmwja pa ni ravno normalna. Jaz v križišču nkol ne vozim po sredi črte med pasoma. Mogoče je mislu da je idealna linija bela črta.
Drugače sem pa sam tukaj doživel še boljši manever. Ko je en pacijent od semaforja naprej prehiteval skoraj ke do otoka pred naslednjim semaforjem. Je komi zvozu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.528
9.249
113
točno tako, take pacijente enostavno pustiš...pride na mino slej ko prej, ker si jih pač išče, tule na posnetku je skor s hanzijem prišel na mino...tako da , čaka se čaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Polo
Jaz vidim da se je skoraj ustavil pri crti, potem pa potegnil.
Ce polo ne bi bremzal, bi se kombiju ored mano ze zabil v bok. Kaj naj jaz predvidevam?
Tako kot sem na izpitni voznji dvema mulcema ki sta mi izven prehoda za pešce v centru domzal (prehodi na 100m ) skocila cez cesto zkajfal in me je vrgel?
Jebi. te se, sem si zapomnil, zdaj abs opravlja to vlogo ob takih primerih. Tukajle bi mu pa vrata stolkel. Ce bi bil pa smotan pa se nekoga nasproti nabasal ce bi na isti nacin odvil...
Alter vozniki vem da bi bolje odreagiral kot Schumacher. Ampak tudi on ni videl skale....
Lej, on leze proti črti in nima prižganih zavornih luči, to je signal, da je precej verjetno, da bo zapeljal ven. Jaz v takem primeru zaviram oz dam nogo na zavoro (odvisno od razdalje). V tem primeru bi vsekakor zaviral. Če brez potrebe, pač pospešim nazaj.
Ti pa kakor hočeš. Sam ne trdit, da predvidevaš, ker ne. Ali zato, ker "se mudi" ali pa zato, ker ne prepoznaš situacije. Ampak glede na drugi video bi rekel (čeprav, kolikor sva se spoznala, tega ne bi mislil) da enostavno pelješ preagresivno. Treba je vozit defenzivno (kar pa ne pomeni, da se ne da vozit hitro in dinamično).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Lej, on leze proti črti in nima prižganih zavornih luči, to je signal, da je precej verjetno, da bo zapeljal ven. Jaz v takem primeru zaviram oz dam nogo na zavoro (odvisno od razdalje). V tem primeru bi vsekakor zaviral. Če brez potrebe, pač pospešim nazaj.
Ti pa kakor hočeš. Sam ne trdit, da predvidevaš, ker ne. Ali zato, ker "se mudi" ali pa zato, ker ne prepoznaš situacije. Ampak glede na drugi video bi rekel (čeprav, kolikor sva se spoznala, tega ne bi mislil) da enostavno pelješ preagresivno. Treba je vozit defenzivno (kar pa ne pomeni, da se ne da vozit hitro in dinamično).
Ponavadi ce vozis agresivno, se obesis nekomu na odbijac. Recimo tisti bmw, ker sva "lovila" zelen semafor ;)
Tukajle sem pa imel toliko razdalje za njim, da bi kak dinamik v polu skocil med naju(zadrga) pa se ne bi prevec razburjal.
Opazovanje zavornih luci v takem primeru kjer avto skoraj stoji, pa je ocitno next level.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Žal tudi jaz povem, da zavornih luči avtov na neprednostni praviloma ne spremljam. Bom iz firbca poskusil, če bo sploh šlo (čas in kapacitete).

Pa še tole križišče je zaradi upravljalca ceste izjemno debilno, na desni strani je *visoko* okrasno zelenje, ki desnemu zakriva pogleda na glavno cesto, pa že tako je tam ovinek in na pamet imam občutek, da se glavna cesta pred križiščem še malo vzpenja. Budale cestarske.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Žal tudi jaz povem, da zavornih luči avtov na neprednostni praviloma ne spremljam. Bom iz firbca poskusil, če bo sploh šlo (čas in kapacitete).

Pa še tole križišče je zaradi upravljalca ceste izjemno debilno, na desni strani je *visoko* okrasno zelenje, ki desnemu zakriva pogleda na glavno cesto, pa že tako je tam ovinek in na pamet imam občutek, da se glavna cesta pred križiščem še malo vzpenja. Budale cestarske.
Glavna cesta se lepo vzpenja, ker prides iz podvoza, stranska pa "z vrha".
Sem se tudi jaz ze zalotil, da je tezko "tempirat" prihod na glavno cesto da "uletis" takoj nekomu za rit recimo. Pa sedim skoraj pol metra visje od tistih v "polu" in imam zaradi tega boljsi pregled
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Sam pri vožnji po prednostni cesti dostikrat opazujem rotacijo felg avtov na stranski cesti in s pomočjo tega ocenim, če bo potrebno zavirati oz. reagirati. Zavornih luči se ponavadi ne vidi oz. na to nisem pozoren.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, sass in krko