bedaki na cesti

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Prej se to vprašam ko preberem, da je kar cela država v *****, ker je en policaj naredil pizdarijo. Kot da jih ni na drugi strani 8k ali koliko že, ki tega niso in nebi nikoli naredili.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Vsekakor zakonov ne piše Policija. Napišejo jih vrhunski pravni strokovnjaki na raznih "inštitutih", izbrani predstavniki ljudstva pa potrdijo v parlamentu.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: kajpace in sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Vrhunski pravni strokovnjaki so pri nas že davno spizdili na druga področja. Glede milice, pa je načeloma en qrec važno kaj v v zakonu piše, če ga izvajajo hojsi, olaji in "direktorice preiskovalnih uradov, ki so v življenju napisale več kot eno ovadbo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ene par uporabnikov tle gor ti na povprecnem policaju prej kanal nastavimo vsak posebej predn povprecen policaj navije uno frulico za pihat. Pa za epruveto ne rabis kanala delati, se esmarha ne, ker imajo povecini lepe žile. Tako, da ne razumem zakaj se krvi ne odvzame na licu mesta.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
Ene par uporabnikov tle gor ti na povprecnem policaju prej kanal nastavimo vsak posebej predn povprecen policaj navije uno frulico za pihat. Pa za epruveto ne rabis kanala delati, se esmarha ne, ker imajo povecini lepe žile. Tako, da ne razumem zakaj se krvi ne odvzame na licu mesta.
Ker lahko strokovni pregled izvaja samo zdravnik. Ki za to potrebuje pisno odredbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.834
4.336
113
Predvsem se bo zmazal dobro čez (če je res bil vinjen), saj ker ni dokaza da je bil, bo vso odškodnino krila njegova zavarovalnica, drugače bi moral pa on iz sovjega žepa dati 13.000€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Kaj in kako se zgodi nima veze. Če ni zadaj štempla pade na sodišču. Morda bi zavarovalnica upoštevala. To pa ne vem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
Kolikor vem ti v bolnici avtomatsko odvzamejo kri ?
A za navadne drzavljane pa lahko to odobri vsak policaj ?
Torej kaj v bolnici storijo (v okviru zdravstvene obravnave) nima veze s policijo in postopki pred sodiscem. Ce policija (v primeru da je osumljen policist pa PO SDT) odredi strokovni pregled, zdravnik odvzame kri in urin ter opravi dolocene teste (hoja po crti, orientacija itd). Nato vzorce odpeljejo na ISM (institut za sodno medicino) kjer se pregledajo. Ce ti strokovni pregled odredijo na obmocju PU Ljubljana se tudi odvzem (in pregled) izvede na ISM. Za vse ki nimajo policijskih pooblastil lahko strokovni pregled (v primeru preiskave kaznivega dejanja) odredi policist. Ce pa je osumljenec policist pa to odreja PO SDT
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in AndrejD

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
A je to pihanje sploh kak dokaz, glede na to, da ne piha v etilometer? Alkotest se šteje kot verodostojen dokaz, če se voznik z njegovim rezultatom ne strinja?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
A je to pihanje sploh kak dokaz, glede na to, da ne piha v etilometer? Alkotest se šteje kot verodostojen dokaz, če se voznik z njegovim rezultatom ne strinja?
Ne, ko opravis alkotest se napise zapisnik in s podpisom se strinjas z rezultatom. Ce se ne strinjas pa se ti odredi ali etilometer ali pa strokovni pregled. Torej ti se moras strinjati z alkotestom da velja rezultat
 
5. apr 2015
1.346
697
113
Čeprav.. Če sem podpisal pod vplivom, kako sem lahko potem to trezno presodil, da se strinjam? :D :D

Bolj šala, ne resno jemat vprašanja ampak se mi je porodilo vprašanje ali lahko odvetniki gredo s tem na sodišče, da ne velja tak rezultat alkotesta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.761
6.361
113
Čeprav.. Če sem podpisal pod vplivom, kako sem lahko potem to trezno presodil, da se strinjam? :D :D

Bolj šala, ne resno jemat vprašanja ampak se mi je porodilo vprašanje ali lahko odvetniki gredo s tem na sodišče, da ne velja tak rezultat alkotesta.
Se en detajl: ce si osumljen kaznivega dejanja (kot v tem primeru - smrtna prometna nesreca) zakon predpisuje obvezen strokovni pregled. Torej ni vec vazno a si ti podpisal rezultat alkotesta ali ne. Zato tudi sklepam da se je z odhodom iz bolnisnice osumljeni skusal izogniti temu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic