bedaki na cesti

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Tole moram pa v avtošolo iti, da mi razložijo, narišejo, pa se film posnamejo.
Ker tule sem pa bukov bolj kot poleno za v peč in te nevarnosti s pešci ne vidim.

Sej je se zmeri govor o drugem posnetku? Predstavjaj si prometno konico in kolono vozil, ki zavija desno. Sedaj pa pesci dobijo zeleno in morajo to kolono presekati. Precej bolj varno je, da jo ustavi rdeca luc.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
In ta kolona se po mojih izkušnjah ustavi ravno pri vsakem "100" avtu ( nedomacinu, ki ne pozna "semaforjeve" logike. Tisti ki dnevno vozijo mimo, vejo da nima smisla ustavljati. Če pa pešec stopi na prehod za pešce ne da bi pogledal levo, pa....
Ne bom več filozofiral, bo treba v avtošolo
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tebi očitno ni jasno, da se, ko se ugasne puščica v levo ozr. desno, vozilom, ki vozijo, prižge rdeča in ustavijo, pešcem pa prižge zelena, ter da je to znak za pešca, da lahko varno stopi na prehod. Projektila, ki bo priletel “diagonalno” od zadaj (za primer zavijanja v desno) sploh videl ne bo, ker mu enostavno ni v vidnem polju.
Bo zdaj šlo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
.. in zgodilo se mu bo to, kar se je zgodilo materi od moje sosede: pri zeleni je stopila na prehod, pa jo je zbil projektil, ki je spregleda rdeč semafor z njegove strani.
varno prečkanje prehoda pomeni, da najprej pogledaš levo-desno, šele nato stopiš na cesto.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.782
1.460
113
42
Evo. Sicer ne spada pod bedake saj ne vozniške ampak Eto vozimo se po štajerski 120. Na prehitevalnem pasu ledena plošča. Jaz sm ujel avto. Un pred mano ga ni in je cliota obrnil na glavo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
.. in zgodilo se mu bo to, kar se je zgodilo materi od moje sosede: pri zeleni je stopila na prehod, pa jo je zbil projektil, ki je spregleda rdeč semafor z njegove strani.
varno prečkanje prehoda pomeni, da najprej pogledaš levo-desno, šele nato stopiš na cesto.

Še enkrat - tudi če pogleda levo-desno ne bo videl onega, ki prihaja od zadaj levo. Oziroma je zelo velika verjetnost, da ga spregleda - zato je tisti preklop na rdečo vmes. Da po eni strani prepreči “projektil”, po drugi pa, da avtomobilom da jasen znak, da sedaj nimajo več prednosti pred pešci.
In ni tema kdaj lahko stopi pešce na prehod (izven debate je, daje treba ravnati samozaščitno), ampak zakaj je delovanje semaforjev takšno kot je.

edit: in kolikor ima Hanzi prav pri svojem “jambranju” čez kar precej cestno predpisnih neumnostih pri nas (krožišča, prepovedi prehitevanja), se v tem primeru pač moti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
In ta kolona se po mojih izkušnjah ustavi ravno pri vsakem "100" avtu ( nedomacinu, ki ne pozna "semaforjeve" logike. Tisti ki dnevno vozijo mimo, vejo da nima smisla ustavljati. Če pa pešec stopi na prehod za pešce ne da bi pogledal levo, pa....
Ne bom več filozofiral, bo treba v avtošolo

Potem jih je 99 od 100 kretenpv, pavza med puščico in zeleno prekratka, nadzora pa premalo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Evo. Sicer ne spada pod bedake saj ne vozniške ampak Eto vozimo se po štajerski 120. Na prehitevalnem pasu ledena plošča. Jaz sm ujel avto. Un pred mano ga ni in je cliota obrnil na glavo
Neprilagojena hitrost za clia torej in prilagojena za vulvo :fredi: Lajk, da si ujel oz. vozil prilagojeno razmeram :zmaga: :aplauz:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.768
-184
113
Sej tale problem bo kmalu izginil, ker je v pripravi zakon, ki bo dovoljeval zavijanje v desno pri rdeči luči.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Pa mislite da bo "projektil" ki bi recimo kasneje pri polni zeleni "projektilar" desno opazil pešca in lepo kulturno ustavil pred zavijanjem?
Čeprav sem bil v AS precej površen na pešce (jebiga na podeželju pred četrt stoletja na bilo treba paziti na pesce tam kjer smo se mi vozili brez izpitov) poskušam sedaj biti pozoren na njih, pa se kdaj naredim napako tam kjer vem da bi moral biti pozoren.
Na srečo se je do sedaj vedno končalo najhuje tako da so gume cvilile. Čeprav sem na izpitni vožnji padel ker smrkavcema ki sta v centru Domžal se izstrelila pred menoj čez cesto izven prehoda za pešce in sem sel po bremzi.... Precej dolgo sem bil alergičen na take prehode...
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Za naše ¨specialce¨ je vsak prehiter in ga ne morejo izsledit. Kaj imamo mi to za ene policaje??....mogoče spada to pod rubriko ¨ saj ni res, pa je ¨