bedaki na cesti

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
A slišiš tud ne okol vogala? ;)
Če imaš preglasno glasbo v avtu ali ne opazuješ okolice tudi preko ogledal, komot spregledaš ... Meni se je na dan prometne nesreče Slavka Ivančiča v Luciji pred leti tudi nekaj podobnega zgodilo nad Izolo pri Belvederju ...

Pred IZ-obvoznico smo začuli zavijanje rešilca iz IZ-bolnice ... Ženska pred menoj je za nepreglednim ovinkom "parkirala" svoje čudo s vsemi štirimi žmigavci napol na cesti ... komaj lahko obvozil, da sem se umaknil pred njo, ko je pripičil rešilec in se skoraj zabil v njo (videl v "špeglu") ... sam vozil počasi skrajno desno z desnim žmigavcem, da me je rešilc komot prehitel ...

... nato pa proti Portorožu pred priključkom iz IZ na Belvederju navzdol, čujem spet sireno (odboj iz vseka v hribu ), gledam in poslušam vsepovsod in nič ne vidim, pred menoj bela KIA Suv (tam omejitev 50km) ... zmanjšam hitrost .. skočijo policaji z lučkami v križišče takoj za KIO ... so me spregledali, ker jim je sonce direkt tolklo v faco levo spredaj (+ mimetik farba mojega Puntič-a). Oboji bremzamo, ker sem videl, da se ne utegne izidet, obvoz mimo policajev levo, ker na srečo v trenutku ni bilo še nobenega avta nasproti in potem takoj desno z žmigavcem in policaje mimo spustit ... Ni kaj, obojestranska akcija voznikov tipa "alter" :valjamse: ... Po tem na avtoradiu čul, kje in kaj se je zgodilo ...

...Samo ni mi jasno, zakaj so policaji iz IZ rabili hitet v Lucijo, ko imajo pa tam 1km od nesreče Policijsko postajo :nigladek: ... rešilc je že itak IMHO bil na kraju nesreče (mini provizorično krožišče + Italijan )... "Slavc" pa pol 40 dni v komi ... brez čelade na motorinu ... mi je rekel čež leto, ko je za silo prišel k sebi (Soča pa to..) "saj sem samo do lekarne mislil skočit" ... pa je lekarna prišla do njega ... :zavijazocmi: ...

... še malo, pa bo treba še v avtu met čelado ... kot "Stig™" iz starega Top_Gear-a ... :fredi:
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Veliko jih ima še radio naglas ali pa telefonira.

Veliko ljudi je treznih, vozijo po omejitvah in so 100% prepričani, da je to vse kar je treba. No, pa ni.
V nekem ne parstarem avtu ti sirene ne slišiš iza vogala. Še ko gre direkt proti tebi jo na 150m šele zaslišiš.


Mam dva avtomobila, en je star eno leto, drug pa dve. V obeh slišim sireno, res pa je, da včas radia ne slišim...
Ne bluzite, dejstvo je, da je na cesti cel kup ignorantov, ki ne šmirglajo ostalih na cesti, pa mel sireno al pa ne...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Pri nas so sirene pretiho......ne vem kaj delajo.....slišiš šele ko ti je 10-20m za ritjo....pa tudi premalo lučk itd imajo....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
No no, vsa čutila so pri meni OK, še ostali, kateri se z mano vozijo, pravijo, da niso nič videli ali slišali.
Pač imajo preslabo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pravi divjak, beži pred policijo v Cliotu s hitrostjo 60, 80 pa 70, pa 50, celo s 30 , potem spet 60, pa celo 95 km/h, s 70 se pa zaleti. Pravzaprav se bela Toyota zaleti v njega zaradi nepravilnega zavijanja. Dva vozna pasova. Ali sta šele od zaustavitve vozila naprej? Clio, ki je tudi prišel iz desne, še pred Toyoto, se je ustavil, ker spremlja dogajanje na cesti, kljub zeleni luči na svojem semaforju.

Dva vozna pasova?

podutik_2379372B.png


Podutik_237936F3.png



Tisti Clio, ki je prisel z desne je imel pa veliko sreco... ker je slo mimo pomoje na milimetre :D ... ali pa ga je mogoce tudi ze malo pocohal ...

podutik_23793939.png


Uni s Toyoto ga zaradi tega Clia niti slucajno ni mogel videti... sploh pa je verjetno pricakoval, glede na to, da je Clio zraven njega ze speljal, da je prosto ...
 
Nazadnje urejeno:

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
637
113
Iz te perspektive je križišče videti drugače kot iz kamere policije.

Zanimivo bi bilo izvedeti koliko nesreč se je zgodilo zaradi zasledovanja prekrškarjev ( ne storilcev kaznivh dejanj) , kjer so kratko potegnili drugi, nič krivi udeleženci prometa? Ali je res vsak prekršek takšen, da je treba uprizarjati "lovski pogon",
ki se lahko konča z nesrečo kjer nastradajo drugi? Ajde, za prekrškarja in policista, onadva sta zavestno šla v preganjanje!
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in Pepe

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Iz te perspektive je križišče videti drugače kot iz kamere policije.

Zanimivo bi bilo izvedeti koliko nesreč se je zgodilo zaradi zasledovanja prekrškarjev ( ne storilcev kaznivh dejanj) , kjer so kratko potegnili drugi, nič krivi udeleženci prometa? Ali je res vsak prekršek takšen, da je treba uprizarjati "lovski pogon",
ki se lahko konča z nesrečo kjer nastradajo drugi? Ajde, za prekrškarja in policista, onadva sta zavestno šla v preganjanje!

Vsakega, ki pobegne, beži pred policijo, je treba preganjat, zrinit s ceste...itd,
 
  • Všeč mi je
Reactions: model1a in sistemik