bedaki na cesti

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Citat:
Uporabnik tomaz234 pravi:
in kaj bi tu bilo kaj posebnega, vidi se da so na prehitevalnem pasu sami mečkači, vbistvu gre za oviranje prometa s strani voznikov na prehitevalnem pasu, zato se reče levem pasu prehitevalni pas, če si mečkač se vozi za tovornjaki oz. še boljše:koristi javni prevoz
In s takimi si delimo cesto.
smirk-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Glede na to, da je pri nas omejitev 130km/h, je tudi ta del sporen. Ampak pustimo sedaj to malenkost. Problem prehitre vožnje v gostem prometu je to, da povzroča "harmonika efekt". Če bi šofer avta na videu videl več kot 10m naprej (kar glede na stil vožnje pač ni), bi že prej znižal hitrost in vzdrževal neko normalno varnostno razdaljo. Tu pa se je pripeljal s 160km/h praktično brez zaviranja na rep kolone, ki je vozila od oka cca 110km/h. Tudi če se ne bi odločil prehitevati po desni, bi vozil praktično brez varnostne razdalje, kar je problematično. Če bi tisti pred njim recimo zabremzal na 80km/h, če bi se pred njega vrinil še kdo, ki vozi za tovornjakom, bi moral ta potem zabremzat minimalno na 70km/h (ker pač nima varnostne)... in če bi bilo še par takih za njemu, bi se nekdo zadaj moral že ustaviti... harmonika v vseh svoji veličini.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.319
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik damci pravi:
in potem se cudijo zakaj BMW voznike oznacujemo kot nepremisljene
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/xnYq3BQgU7Q&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/xnYq3BQgU7Q&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Tole ni bilo nepremišljeno! To je bilo prekleto dobro premišljeno, to je stil vožnje BME farerjev!!!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
problem tega bmwja je, da ni bil kaznovan za
hitrost
prehitevanje po desni
neuporaba smernika 2x
in še bi se kaj našlo. pošiljam na policijo.si.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.369
5.876
113
pri taščici
Kar se svoje podatke poslji pa se najbrz ne bo nic. Pol leta imajo ze moj video in moje podatke pa je zadnji email star skoraj pol leta z naslednjo vsebino.
Bom.pa policaja vprasal ce se je kaj zgodilo na tem primeru pa da.mene niso obvestili.

V tem primeru obravnavamo kaznivo dejanje, vi pa ste v tu nastopate kot
oškodovanec, saj ste morali zaradi njegove predrzne vožnje zaviti desno, da
ste preprečili trčenje. Gre se za uradno pregonljivo dejanje.

lep pozdrav
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.331
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kar se svoje podatke poslji pa se najbrz ne bo nic. Pol leta imajo ze moj video in moje podatke pa je zadnji email star skoraj pol leta z naslednjo vsebino.
Bom.pa policaja vprasal ce se je kaj zgodilo na tem primeru pa da.mene niso obvestili.

V tem primeru obravnavamo kaznivo dejanje, vi pa ste v tu nastopate kot
oškodovanec, saj ste morali zaradi njegove predrzne vožnje zaviti desno, da
ste preprečili trčenje. Gre se za uradno pregonljivo dejanje.

lep pozdrav
Kot oskodovanec lahko zahtevas obvescanje ob zakljucku preiskave, tako da jim komot posljes vprasanje ce se je preiskava ze zakljucila in ce se se ni, da naj te obvestijo
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
problem tega bmwja je, da ni bil kaznovan za
hitrost
prehitevanje po desni
neuporaba smernika 2x
in še bi se kaj našlo. pošiljam na policijo.si.
Na kakšni pravni podlagi lahko policija kaznuje voznika na podlagi videoposnetka naključnega državljana? Kolikor vem, to pri nas ne drži vode in t.i. "vigilante justice" ne obstaja.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Nabavi si še zadnjo kamero, da ga boš lahko posnel kako "tailgating-a" dokler kampiraš na prehitevalnem
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Pa še enega drona da snema iz različnih perspektiv. Al pa kar ono snemalno ekipo od Clarksona s tistim črnim terencem...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Nabavi si še zadnjo kamero, da ga boš lahko posnel kako "tailgating-a" dokler kampiraš na prehitevalnem
evil.gif

A zato ma moj avto 5 kamer, js butl sm pa mislo, da je za parkiranje, jao....
aplauz.gif