bedaki na cesti

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vse te težave rešijo dnevne luči zadaj.
No, razen hudega naliva ali orenk megle, kjer je še vedno treba ročno vključit meglenko.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
še nekaj sem opazil pri teh novodobnih senzorjih. na sončen dan se vozim v koloni po avtocesti, v senci pod podvozom senzor vozila pred mano zazna manj svetlobe in prižge zadnje luči,jaz pa trznem, ker mislim, da zavira...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zadnjič v pol ure naštel x vozil, ki so se po megli vozila samo s prednjimi dnevnimi lučmi. In ja, na videu ni ravno zelo gosta megla, ampak so bili vmes odseki z gosto meglo
rolleyes-1.gif
...
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/6HFwN1dTdRo&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/6HFwN1dTdRo&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Izgleda se bo moralo spet ponoviti Razdrto
frown-1.gif
, da bo folk začel malo razmišljati z glavo med vožnjo.

Tukaj je pa še enkrat video, na kaj je potrebno paziti v megli in česa ne smeš delat, ki sem ga po nesreči v Razdrtem objavil...
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/oJ9GJ4rNpls&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/oJ9GJ4rNpls&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Sorry, ampak tole je krivda proizvajalcev. Ker reklamirajo samodeni prižig luči, te pa tako ne delajo (voznik pa glede na to, kaj je plačal, upravičeno pričakuje, da bo). Pa je rešitev preprosta ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
ne-ne-1.gif


To je zgolj in samo krivda “ekologov” in CO2 predpisov.

Malo izračunaj koliko energjje gre v nič - 2 žarnici a 5W x ure uporabe x število vozil ...

Saj ne da se ne bi strinjal, da je v določenih situacijah varneje da gorijo tudi zadnje dnevne luči, ampak ne morete vedno izvzeti voznika iz odgovornosti.
Še malo pa bomo tudi pri nas morali na nakupovalne vrečke pisati opozoril, da so smrtno nevarne, če se jih natakne na glavo in ob vratu zavežejo.
rolleyes-1.gif


 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Jaz se s tem ne bi ravno strinjal...
OK, če si kot fijakerski konj, razumem, da ne boš obračal stikala, ker je kao proizvajalec tisti, ki ti obljublja samodejno prižiganje luči.
Če pa si normalen in ti je mar za lastno zdravje oz. življenje ter življenje in zdravje drugih, pa boš seveda sam tudi kdaj pa kdaj pogledal, ali ti gorijo zadnje luči ob sprednjih dnevnih, ali se ti ob slabši vidljivosti samodejno prižigajo ipd. ter seveda nato ročno obrnil kakšno stikalo.

Glede na to, da so novejši avtomobili opremljeni z miljaužent različnimi senzorji, samodejnimi zadevami ipd., se sploh ne čudim, da folk več ne zna vozit, ker razmišlja le o tem, kaj vse ima od opreme in dodatkov, ne pa o tem, ali to vse tudi pravilno deluje...
Že ničkolikokrat sem videl novejše avtomobile, ki se pozno zvečer, ko je že praktično tema, vozijo brez prižganih luči. Zdaj ne vem, ali jim je senzor zatajil ali je kaj drugega...
sprasujem se.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Pri vklopljenih dnevnih lučeh armaturka ne bi smela biti osvetljena in verjetno bi to marsikoga opomnilo, da nekaj ni v redu.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Pred nekaj dnevi je moja šla v Tuša, jaz pa sem jo počakal v avtu (Pobrežje - MB). Ura je bila nekaj malega pred 19.00, pa sem v nekaj minutah naštel 3 avtomobile, ki so se peljali brez prižganih luči (ob tem času je že skoraj tema)... Verjetno to ni bilo naključje, ampak sem prepričan, da je to dandanes kar stalnica, ker folk enostavno ob vseh bombončkih, ki jih proizvajalci avtomobilov ponujajo, pozabi uporabljat možgane.
stupid-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Jaz se s tem ne bi ravno strinjal...
OK, če si kot fijakerski konj, razumem, da ne boš obračal stikala, ker je kao proizvajalec tisti, ki ti obljublja samodejno prižiganje luči.
Če pa si normalen in ti je mar za lastno zdravje oz. življenje ter življenje in zdravje drugih, pa boš seveda sam tudi kdaj pa kdaj pogledal, ali ti gorijo zadnje luči ob sprednjih dnevnih, ali se ti ob slabši vidljivosti samodejno prižigajo ipd. ter seveda nato ročno obrnil kakšno stikalo.

Glede na to, da so novejši avtomobili opremljeni z miljaužent različnimi senzorji, samodejnimi zadevami ipd., se sploh ne čudim, da folk več ne zna vozit, ker razmišlja le o tem, kaj vse ima od opreme in dodatkov, ne pa o tem, ali to vse tudi pravilno deluje...
Že ničkolikokrat sem videl novejše avtomobile, ki se pozno zvečer, ko je že praktično tema, vozijo brez prižganih luči. Zdaj ne vem, ali jim je senzor zatajil ali je kaj drugega...
sprasujem se.gif
Se popolnoma strinjam. Pač vedno obstajajo omejitve vsake tehnologije. ESP so tudi oglaševali kot nek hud varnostni dodatek (kar tudi seveda je), pa je vsem logično, da ob pravem pretiravanju, tudi ta ni vsemogočen.
Dodal bi le še to, da ne razmišljajo o opremi, itd. temveč visijo na telefonu, Facebook-u, Instagramu, itd. In seveda jim potem zmanjka kapacitet za ročno obrnit eno bogo stikalo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Citat:
Uporabnik luciano pravi:

Pri vklopljenih dnevnih lučeh armaturka ne bi smela biti osvetljena in verjetno bi to marsikoga opomnilo, da nekaj ni v redu.

To je verjetno spet odvisno od znamke/model avtomobila, jaz imam namreč neosvetljene števce, ko so prižgane zgolj dnevne luči.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Te avtomatično sistemi so vsi [cenzura]. Vedno manj je avtov z prizganimi lučmi. Se ena v vrsti novodobnih tehnologiji ki v praksi močno fail-a. Zakonodaja se pa požvižga na varnost v prometu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Ja niso vsi v k a ne, nekateri pa so oz. so slabši in potem v praksi dejansko bolj nevarni, ker ljudje premalo razmišljajo zraven z lastno glavo ampak vse prepustijo vozilu. Kar se pa zakonodaje tiče pa mislim, da le-ta predpisuje prižgane pozicije ali pač ne?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
ne-ne-1.gif


To je zgolj in samo krivda “ekologov” in CO2 predpisov.

Malo izračunaj koliko energjje gre v nič - 2 žarnici a 5W

Za zadnje žarnice rabiš mnogo manj kot 5W ledice.
In ja, če proizvajalec reklamira, da ima avto samodejni vklop luči, potem pač ni voznikova krivda. Proizvajalec se mora zavedat, kakšni vse bodo sedeli za volanom in temu ali prilagodtiti delovanje sistema ali opis avta oz sistema.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Na sreco sta najini desetletji stari kraci osvetljeni tudi zadaj . razen armaturke in zadnje tablice gori vse. Se ne sekiram za tisti ml visjo porabo. Bistveno vec prihranis ce kdaj avto ostane doma, ce je v avto vec kot ena oseba.....in tega se posluzuje manj ljudi kot pa.... In to konec koncev tudi ni v interesu proizvajalcev in drzave. S tem se proda manj goriva, mani davkov od prodanih vozil, mani proizvedenih vozil....
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
ne-ne-1.gif


To je zgolj in samo krivda “ekologov” in CO2 predpisov.

Malo izračunaj koliko energjje gre v nič - 2 žarnici a 5W

Za zadnje žarnice rabiš mnogo manj kot 5W ledice.
In ja, če proizvajalec reklamira, da ima avto samodejni vklop luči, potem pač ni voznikova krivda. Proizvajalec se mora zavedat, kakšni vse bodo sedeli za volanom in temu ali prilagodtiti delovanje sistema ali opis avta oz sistema.

Še enkrat - ni poanta v 5 W - gre se za osnovo logiko zakaj zadnje luči ne gorijo.

Pa da ne bo pomote - ne zagovarjam, da ne gorijo. Razlagam le kam lahko nastaviš “hebel”, da boš mogoče kaj premaknil v razmišljanju zakonodajalcev.

Ne odstopam pa od mnenja, da voznik ni sam odgovoren. Je mtl-ova primerjava z ESP kar primerna.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113