bedaki na cesti

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Ce si prvi pri semaforju se pricakuje da bos speljal takoj, ne pa da se prizge zelena, folk pa se v prestavo daje, potem pa pridejo 4 avti skozi val.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če je pa treba FB status update do konca napisat...
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Mi je zal da nimam danasnjega posnetka iz cerknice. Kombi pred mano, peljeva po omejitvi ali manj skozi cerknico, najprej mu nekdo v centru skoci pred nosom levo in sva oba bremzala, ,potem pa mu se pri hoferju (200m kasneje)nekdo ven skoci tik pred nosom. Ce ne bi na polno odvil v desno bi mu lepo rit odnesel.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
pravkar na avtocesti. Breg gor z tremi pasovi. Leva špura kolona, srednja tu pa tam kaki avto. Vse skupaj z nekje 120-125kmh, po desni špuri pa pade romun z najmajn 160. majster
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Ce si prvi pri semaforju se pricakuje da bos speljal takoj, ne pa da se prizge zelena, folk pa se v prestavo daje, potem pa pridejo 4 avti skozi val.

Vsi imamo pricakovanja....
Če želiš samo svojo rit spraviti čez semafor potem je to pač to, moraš sprejeti trobljenje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Saj vrhniskinklanec ni bil dopoldne nic boljsi.
Do sredine je se nekam slo{100+ po sredini in levo) , potem pa je najbrz nekje spredaj nekdo prehiteval po levem pasu s kaknimi 80 in so se domine zacele.podirat. tako dolgo da je sel.levi pas samo se 60. Ze malo prej sem se spogledoval desno, ker bolj ko si bil desno, hitreje je sla kolona.,

Pod klancem je bil nek.bavarc precej za ritjo vsem, prehitel me je sele proti uncu. Pa nisem sel vec od 140. Samo tam smo z menjavo pasu na desno oziroma sredino prehitel ( v koloni! Ker vem da se bo kdo.spodtaknil v prehitevanje po.desni), vsaj 20 vozil do Loma

Je pa res da na nobenem pasu prakticno nihce ni imel ustrezne varnostne razdalje.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Folk je premal strpn, živčn vsem se mudi nekam ni problem sam pr parkiranju tud na semaforju so živci hupajoči.

Recimo se preklopi zelena ne speljes takoj 1sec kasnej pa že nadrkani hupajo cmon folk bodite strpni.
Do takih tudi jaz nisem strpen. Kaj za ku..a imaš 1 sekundo za čaka, s tem si 2 zadaj v tej gužvi zajebal. Glej na cesto in vozi, ne sanjat.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Ce si prvi pri semaforju se pricakuje da bos speljal takoj, ne pa da se prizge zelena, folk pa se v prestavo daje, potem pa pridejo 4 avti skozi val.

Vsi imamo pricakovanja....
Če želiš samo svojo rit spraviti čez semafor potem je to pač to, moraš sprejeti trobljenje.

... in dejstvo da si gnoj.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
pravkar na avtocesti. Breg gor z tremi pasovi. Leva špura kolona, srednja tu pa tam kaki avto. Vse skupaj z nekje 120-125kmh, po desni špuri pa pade romun z najmajn 160. majster

1:0 za Romuna in to zasluženo! Če ne veš zakaj, še enkrat preberi svoje navedbe.
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Kaj je zasluženega če prehitevaš v gužvi po desnem pasu krepko nad omejitvijo?
Tu je edino zaslužen odvzem.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.903
3.024
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Folk je premal strpn, živčn vsem se mudi nekam ni problem sam pr parkiranju tud na semaforju so živci hupajoči.

Recimo se preklopi zelena ne speljes takoj 1sec kasnej pa že nadrkani hupajo cmon folk bodite strpni.
Do takih tudi jaz nisem strpen. Kaj za ku..a imaš 1 sekundo za čaka, s tem si 2 zadaj v tej gužvi zajebal. Glej na cesto in vozi, ne sanjat.

Jaz ponavadi počakam dve sekundi preden zmečkam hupo. Ker v ljubljani vsi vozijo še nekaj sekunfd o se prižge rdeča ne bi rad da zaradi takojšnega hupanja v strahu spelje drugi ga pa skozi rdečo na 90 nagazi.
evil.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
a pa ti veš kaj pomen met 3/4 avta zuni? da če počakam, gre mimo lahk sam kolesar pa pešc.
torej se odparkiravam, 3/4 avta je zuni ( ergo no go, da greš mim) in se najdejo asi, ki se ti skor zaletijo v bok in trobjo. a tvoja glava to zmore sprocesirat al ne?
no ko bo, ti bo jasno, o čem pišem. se pol oglas
grin1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pas za počasna vozila je pri nas v glavnem prazen. Razlog pa je v tem, da enostavno črte niso pravilno narisane. Vozni pas bi moral voditi v pas za počasna vozila in se na koncu spet končati kot vozni pas. Počasnejše vozilo ne rabi menjati nobenega pasu. Dodatni vozni pasovi so zmeraj levo, ker hitrejša vozila pas lažje menjajo in se razvrstijo nazaj. Zadnje čase je nekaj rešitev, kjer je konec pravilno narejen (denimo pred trojanskimi predori proti MB, ni pa še začetek.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Če je omejitev 130 in nekdo pride iz voznega,kjer se vozi 80 kmh zaradi omejitve tovornega prometa,potem se jih najde veliko z hitrostjo 90-100 na prehitevalnem !

Tudi,ogromno ljudi nikoli ne vozijo 130,ampak max 110-120 in vseeno pa morajo ven iz pasa ,ki je rezerviran za tovorni promet.

Skratka,ceste so zasedene na max in tudi vozniki so si zelo različni,čeprav vozijo po zakonih.

Torej osebna vozila se pač nočejo vozit med romunskim in bolgarskim šleperjem z neizpravnimi jajcami,ampak bi se vozila nekoliko več,tam pa pridejo navzkriž z nekaterim,ki pa bi se vozili 160 kmh.

Ali je to slučajo sem pa tja,ali pa je to stalni pojav? Če je slednji,potem je pač tako,kot sem napisal zgoraj,rešitev je edino nemške avtoceste,z petimi pasovami in neomejeno hitrostjo.
Dokler imamo pa max 130+prilagoditev na situacijo,ki ni obvezno vozit 130 je pa pač tako.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz se vozim po počasnem pasu po primorki (zelo obremenjena s tovornimi vozili), pa nimam nobenih težav z vožnjo med romunskimi jajci. Praktično se ne spomnim, kdaj sem se nazadnje vozil v sendviču. Če pa že pride do tega, pospešiš, prehitiš, greš nazaj na počasni pas in si prost.
Sem pa že velikokrat moral iz počasnega na prehitevalni pas in nazaj zaradi debilov na voznem, ki se vozijo z 80km/h. Potem te pa še gleda kot butla.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ponavadi pomaga, da se najprej 1x ustaviš vštric s praznim parkplacom, ponavadi dojamejo. Plus smernik, seveda.
Če ne dojame in imaš tisith par minut časa (in si pravilno nakazal ipd) pa pač z avtom v rikvercu čakaš. Ponavadi se naveličajo in umaknejo.

Bočno ali vzratno... vedno isti....

vedno dajem že 50m prej smernik, da opozorim tistega zadaj da bom zavijal desno... ko pa vidim plac... pa že vklopim vse 4 smernike,
a butli se vedno popajo na rit in se potem še razburjajo zakaj sem se ustavil....

ampak ne jebem... se ustavim in čakam da mu sinapse zalavfajo in preskoči signal... včasih moram dati celo v vzratno da se jim možgani vklopijo...

bonk.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Jaz se vozim po počasnem pasu po primorki (zelo obremenjena s tovornimi vozili), pa nimam nobenih težav z vožnjo med romunskimi jajci. Praktično se ne spomnim, kdaj sem se nazadnje vozil v sendviču. Če pa že pride do tega, pospešiš, prehitiš, greš nazaj na počasni pas in si prost.
Sem pa že velikokrat moral iz počasnega na prehitevalni pas in nazaj zaradi debilov na voznem, ki se vozijo z 80km/h. Potem te pa še gleda kot butla.

Verjamem vendar to lahko ko ni toliko prometa,ker na primorsko se lahko promet lepo razredči,medtem,ko okoli glavnih mest je kar stalno gužva.