bedaki na cesti

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Tole pa zgleda, kot da neki ni OK. Vsak dan na cesti opažam pretežno ženske, ki govorijo med vožnjo, tule pa so na vseh slikah zgolj moški ... zarota, ni dvoma
grin1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
odvisno, ob kateri uri je bila kontrola. če se vozim dopoldne, za volanom vidim samo moške, popoldne ob koncu službe pa se pojavijo tudi ženske, v glavnem vse s telefonom ob ušesu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Kako leto nazaj smo v Italiji z avtobusom padli v en počasen zastoj nekje okrog Milana. Kratkočasil sem se, da sem gledal, kaj delajo vozniki na ostalih pasovih. Kaka četrtina ali tretjina jih ni uporabljala telefona, oziroma tega nisem opazil, ker so mogoče imeli prostoročno telefoniranje. Ostali pa pol - pol: govorjenje z držanjem telefona v roki ali branje in pisanje po tipkovnici. Telefon ob ušesu je zlo, vendar še vedno manjše, kot če nekdo začuti strašno silo, da mora update-ti svoj status na FB ali prebrati novice ali naklofati novo sporočilo v forum.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Policija ne dela nič kot ponavadi, pa tudi redarji bi lahko malo več opravljali svoje delo.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Ajde alter znalci, dejte mi povedat, kako naj človek (jasno) nakaže, da bi rad bočno parkiral? Ker ne vem več, kako naj nakažem tistim zadaj, da imam namen bočno parkirati. Najbolj opazno je seveda v Ljubljani v centru, kjer so enosmerne. Ne pomaga ne levi/desni smernik, ne vse 4 utripalke. Boli ku*ac unga zadaj, nalima se ti meter za ritjo; je treba res imet srečo, da zapelje rikverc in ti omogoči parkiranje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Ponavadi pomaga, da se najprej 1x ustaviš vštric s praznim parkplacom, ponavadi dojamejo. Plus smernik, seveda.
Če ne dojame in imaš tisith par minut časa (in si pravilno nakazal ipd) pa pač z avtom v rikvercu čakaš. Ponavadi se naveličajo in umaknejo.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ponavadi pomaga, da se najprej 1x ustaviš vštric s praznim parkplacom, ponavadi dojamejo. Plus smernik, seveda.
Če ne dojame in imaš tisith par minut časa (in si pravilno nakazal ipd) pa pač z avtom v rikvercu čakaš. Ponavadi se naveličajo in umaknejo.

zmaga.gif


Daš samo v rikverc in čakaš
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ko imaš bedaka za seboj in za njim še 10 avtov, ki se vsako sekundo množijo, se bo težko kaj naredilo.
Jaz ponavadi probam naredit nekaj razdalje, vse štiri in rikverc, tako da tudi loleku zadaj potegne, da bom šel nazaj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Pač čakaš in čakajo vsi. Se že porihtajo toliko, da dobiš plac.
Če imaš seveda čas. Ponavadi ga nimamo, zato nas večina pove kaj o vozniku zadaj, njegovovi familiji, prednikih in domačih živalih, in odpelje naprej.
Se mi je pa že zgodilo, da je trajalo par minut, pol so se pa uredili, da sem parkiral. No, v bistvu so uni bolj zadaj "uredili" tistega za mano.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
no mene pa isto zanima za primer, ko se odparkiravaš iz parkplaca. kolk avta more bit zuni da enim potegne, da greš ven in se ti ne zabijejo skor v bok pa pospremjo s trobljenjem? pr histeriji seveda prednjačjo babe, počas jih bo treba
10.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Za bočno parkiranje enostavno... smernik in ko se pelješ mimo prostora, že zapelješ malo v njega... se pravi se ustaviš in začneš bočno parkirati, ko je zadnje desno kolo praktično že (še) v prostoru...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
No jaz sm tako naredil in zapeljem v rikverc notr v prostor in se mi [cenzura] kr zabije v bok...
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
sprašujem če greš ven iz placa. torej maš 3/4 avta praktično na cesti, nucaš še en hiter popravk in bi spizdil dalje ampak ne. s tvoje leve te folk prehiteva po kontra pasu al pa če ne more, začne trobt. prednjačjo zafrustrirane pičke. no in po njihovo bi zgleda mogu it spet rikverc mal da gre gnada lahko mim pol pa še enkrat ven, da se spet najde neka zafrustrirana [cenzura] in jovo na novo.
za na parkplac se mi jebe za zaritneža, ponavad mam več cajta kt un
grims-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
sprašujem če greš ven iz placa. torej maš 3/4 avta praktično na cesti, nucaš še en hiter popravk in bi spizdil dalje ampak ne. s tvoje leve te folk prehiteva po kontra pasu al pa če ne more, začne trobt. prednjačjo zafrustrirane pičke. no in po njihovo bi zgleda mogu it spet rikverc mal da gre gnada lahko mim pol pa še enkrat ven, da se spet najde neka zafrustrirana [cenzura] in jovo na novo.
Počakaš? Sej ni težko.
grin1.gif

PS: Zakaj nucaš popravke, če si že zunaj. Jaz tako kot parkiram, samo potegnem ven, brez popravkov. Razen, če se tisti spredaj zamenja in je potem ta nov bolj nazaj. Potem pač zmanevriraš avto v parkirnem boksu tako, da lahko enostavno potegneš ven, brez popravkov.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Predvsem pa: dnevno parkiram po Lj in dnevno se vozim po Lj (po centru), pa se mi to zgodi ali to opazim mogoče 2x na leto. Največji problem so predvsem uni, ki ne znajo normalno hitro bočno parkirat, pa ne znese jim iz prve, pa 5x ven pa noter, pa ... In tisti, ki nekoga, ki parkiranje že zaključuje, ne znajo ovozit, ampak čakajo praktično toliko časa, da uni že parkira, zaklene avto in v štacuni zraven 2 para čevljev proba, preden so sposobni naprej odpeljat.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Folk je premal strpn, živčn vsem se mudi nekam ni problem sam pr parkiranju tud na semaforju so živci hupajoči.

Recimo se preklopi zelena ne speljes takoj 1sec kasnej pa že nadrkani hupajo cmon folk bodite strpni.