Bazen:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Mi ga vsako leto, je pa res da nam del dvorišča zaseda. Ampak dvomim da bi ga celo leto gledal.na travi
Če ga maš na travi je treba vsako leto spet travo nasejat, da ni blata, pa pol spomladi spet teren poravnat. Če pa maš spodaj nek pesek al pa kaj je pa čisto vseeno če tisto plešo gledaš al pa bazen :)
Jaz v glavnem sem ga samo prvo sezon podiral. Zaj mi pa na pamet ne pride več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Če ga maš na travi je treba vsako leto spet travo nasejat, da ni blata, pa pol spomladi spet teren poravnat. Če pa maš spodaj nek pesek al pa kaj je pa čisto vseeno če tisto plešo gledaš al pa bazen :)
Jaz v glavnem sem ga samo prvo sezon podiral. Zaj mi pa na pamet ne pride več.
men pa na pamet ne pride, da ga ne bi podiral. Zato ker ga ne mislim gledati 10 mesecev, ko ni kopanja, zato raje vržem travo na "plešo", ker ga ne mislim nekaj dni čistiti pred sezono, itd itd....
Kako smo si različni..... :)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Zadeva mi dobro gre. Sem pa na nekaj pozabil in sicer nisem kupil dodatnega kartušnega filtra. Kje se to kupi na hitrco? Bom šel preverit v lokalno železnino, da bi čez vikend uredil ali pa na spletu naročil, če tega tu ni. Tip A. Hvala.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
uf. zdej bo težka za te kartuše oz. če bo kje na zalogi bodo drage.
Če je le mogoče, kartuše nakupi na zalogo pred sezono, ker zdle boš težko jih kje dobil, sploh te tip A so najpogostejše.

najceneje na začetku sezone jih ima mercator tehnika za 2.99e/kom. pokliči okol kako tehniko če majo še kje kako zalogo, ker na spletu je ni več.
drugače ostale zadeve za bazen ima poceni tudi jager, če ga imaš slučajno kje v bližini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
BAZEN S KOVINSKO KONSTRU. INTEX GREYWOOD PRISM FRAME PREMIUM 457X122 CM

to je komplet s podlogo, črpalko, stopnicami in ponjavo + vse kar zraven rabiš, čistilni lopar, skimmer, klor, algicid, plavajoči pladenj za pir,..
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
BAZEN S KOVINSKO KONSTRU. INTEX GREYWOOD PRISM FRAME PREMIUM 457X122 CM

to je komplet s podlogo, črpalko, stopnicami in ponjavo + vse kar zraven rabiš, čistilni lopar, skimmer, klor, algicid, plavajoči pladenj za pir,..
Bo kr vredu. Podloga bo kmalu za v smeti, kartušno črpalko boš moral prati, stopnice so OK, če že nimaš 150kg, ponjave ne boš rabil, če že nimaš bazena pod drevesi. Od dodatne opreme imaš skoraj vse, celo dodatek pladenj za pir, vendar ti manjka še sesalec. Brez tega ne bo šlo. Sesalec je bolj pomemben kot skimmer.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
ponjavo rabiš. ponoči je fajn, da je bazen pkrit, tut če nimaš zraven kakega drevesa. ker mušič se nabere miljavžnt noter če ni pokrit. tut so, če je pokrit ampak jih je dost manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Pa preko dneva periodično zalaufam črpalko, da premeša zgornjo, od ponjave ogreto zelo toplo vodo, z nižjo hladnejšo. Imam tu, v planinah vodo na 27 - 29°C, samo še 30 ni pokazalo. Bazen je postavljen na izolacijo, ima temne stranice in temno ponjavo. Zelo zadovoljni, uspešnica. Hvala vam še enkrat za nasvete.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ponjavo rabiš. ponoči je fajn, da je bazen pkrit, tut če nimaš zraven kakega drevesa. ker mušič se nabere miljavžnt noter če ni pokrit. tut so, če je pokrit ampak jih je dost manj.
Nikol je nisem rabil. Za tiste mušice je pa mrežica. Voda se zrači, če je nepokrita.... itd. No, kakor kdo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Bo kr vredu. Podloga bo kmalu za v smeti, kartušno črpalko boš moral prati, stopnice so OK, če že nimaš 150kg, ponjave ne boš rabil, če že nimaš bazena pod drevesi. Od dodatne opreme imaš skoraj vse, celo dodatek pladenj za pir, vendar ti manjka še sesalec. Brez tega ne bo šlo. Sesalec je bolj pomemben kot skimmer.
Kolk si dal in kje.
Filtre je treba prati lahko tudi dnevno ( po puščavskem pesku recimo)
Imam 91 visokega in sedaj gremo komot na 122 ali celo 132.
Mercator tehnika je imel letos dobre cene. Kupil kemijo in filtre pri njih. Tudi zaloge kar nekaj ( dva obiska v Črnučah) . Razmišljam o nabavi gobic na AE. Vendar bo naša posta hotela več kot kitajc. Razen če group buy naredimo.
Iscem listke za pametno ceno za kontrolo vode. Tiste tablete so drage. Je pa res, da nisem delal primerjave rezultatov, ker pravijo da so listki precej netočni.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Bazen nasploh ni poceni. Tabletke dolgoročno niso drage, saj pravočasno ujet zelo povišan pH reši kompletno polnjenje vode. Brez klora, algicida, pH minus, flockstarja in testiranja pri bazenu ne gre. Nekaj od tega lahko nadomestiš z UV in moderno elektroniko, vendar ne zaradi zmanjšanja stroškov.
Filter daš komot peščeni z možnostjo povratnega pranja in z njim praktično ni stroškov. Mi smo v 25 letih kompletno vsebino menjali enkrat, ko je prišlo do nekega zajeba in se peska ni dalo rešiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jep, če bomo menjali kdaj za večji bazen (če bodo otroci pokazali zanimanje za vzdrzevanje) potem bo vecji in pesceni filter. Sicer lahko ležim v banji. Plavat pa tudi v tem na dvorišču ne morem. Otroci pac seveda zganjajo vragolije. Meni se pa ne ljubi več ;)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Filter sem dobil v lokalni železnini za 15€. To sem zdaj plačal, pri projektu sem na večjo nabavo pozabil. Komplet bazen me je stal okoli 500€, vsa oprema, kupil sem skoraj vse v Merkurju kar po spletu. 380€ je bil zgoraj omenjeni komplet. Nakup pa februarja, kasneje se je cena podvojila.

Filter sem včeraj očistil in posušil, samo danes ni delal zjutraj, puščavski pesek mi ga je zabil. Vodo imam drugače zelo lepo, bistro, včeraj smo bili cel dan po malem notri. Izmerili smo PH je idealen, klora pa imam premalo notri. S tem ni nič narobe ane?