Bazen:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dobi se tekočino za prezimovanje, tisto se potem notri zlije in bazen potem miruje.

Za hrvaško pa ne vem... s kakim pokrivalom se mogoče uspe celo leto obdržat vodo brez menjave. Odvisno kje in kako, bo treba domačine vprašat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Torej nekaj sem se naučil. Manj svetlobe je potem tudi manj alge rastejo. Torej je pokrivalo obvezno.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.688
349
83
Mi smo lani prvič pokrivali bazen s "solarnim" pokrivalom, kot je ta: https://www.pools.shop/sl-SI/intex/solarna-folija-z-mehurcki-za-easy-in-frame-pools

In nam je bilo dosti boljše in tudi lažje za pokrit bazen (intex s kovinsko konstrukcijo). Pri onem temno modrem pokrivalu (ki je bil zraven v setu) je bil problem, ker je se je skoraj celo pokrivalo potopilo pod vodo in je tudi svinjarija iz zraka šla pod vodo. Pri tem solarnem pokrivalu pa pokrovalo ostane v celoti nad površjem vode, tudi v dežju...

Lani smo še uporabljali filtrirno napravo na kartuše, letos pa bomo verjetno probali s peščeno pumpo s solnim generatorjem...

Gledam to pumpo: https://www.pools.shop/sl-SI/intex/pesceni-filtrirni-sistem-krystal-clear-6-m-s-sistemom-za

No, in sedaj me zanimajo morebitne izkušnje s tem sistemom, na sol. Ima kdo doma? Kolikor sem bral, je nekak voda čistejša, nima okusa po soli in tudi ni več potrebno not metat kemije... to drži?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Hvala vam vsem za koristne nasvete. Malecky hvala za ponudbo, bi vzel, imava pa željo ga postaviti k živi meji in k škarpi in želiva pravokotne ali ovalne oblike iz ene strani tuš, kot ste svetovali in stopnice, zadnja stran bi bila pa prehodna. Naša parcela ni velika, prostor je max 6x3m za bazen. Bazen bo postavljen na JZ parcele, da bo v naših gričih bazen dobil čimveč sonca.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Žena in otroci sitnarijo za bazen.
Razmišljam o okroglem montažnem s kovinskim okvirjem, ki bi ga delno vgradil v zemljo (50 do 70cm).
Gledam dve dimenziji in sicer fi 360 cm ali fi 420cm.
Tisti, ki si lastite bazen takih dimenzij, je to za otroke OK ali premajhno ali preveliko?

V teh bazenih je folija, vseeno se odsvetuje solna terapija. Ve kdo, zakaj?
So vsi montažni približno enaki, ali so določene firme bolj kvalitetne?
Mogoče kak predlog, kaj vzeti, max. limit je 2k€.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
420 maš dovolj. Frocom je vseeno. Samo da so not. Neglede na temperaturo in vreme :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Kako veliki so froci? Po mojih izkušnjah je več boljše. Moj otroc so plavalci to tudi nekaj pomeni.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kaj mislite, je to OK?

Je priložena pumpa OK, ali je boljše vzeti brez in kupiti posebej?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Recimo razlika med tema dvema:
- folija 0.8mm proti 0.3mm
- pločevina 0.8mm proti 0.45mm

Tole dvoje je kar konkretna razlika, predvidevam, da se pozna na življenjski dobi in sami montaži.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Ajde saj majo tudi druge modele (predvidevam). To sem dal samo za primer.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
preveri mal kako je s pospravljanjem, enga takšnega kovinskega smo mi imeli, ampka ko enkrat letvice za folijo natakneš, ne moreš več razstavit brez uničenja folije, torej zimsko pospravljanje odpade... kaj to za seboj prinese pa sam mal pomisli, če gre al ne gre ven. Folija pa verjetno po dveh treh zimah sploh če je mrzlo crkne. zdrobi se...bolana scena. Tako da samo trpljenje za zemljo, eko zagotovo ne.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Moje izkušnje so takšne - folije in grelcev ne rabiš, ker če je bazen prosto stoječ in na dokaj sončni lokaciji, bo več težav z pretoplo, kot premrzlo vodo. vsaj jaz moram paziti, da se mi voda ne pregreje čez 29°C. Solarna folija in tista folija z mehurčki sta mi po vsaki sezoni razpadli, kot pravi sajkek . Vode čez zimo NE menjavamo, kot tudi NE pospravljamo bazena. Na začetku zime izprazniš toliko vode, da sta ventila za cirkulacijo vode na suhem, dodaš sredstvo za prezimovanje in počakaš pomlad. Spomladi dotočiš manjkajočo vodo, uravnaš pH, narediš kloršok + algicid in voila. Kristalno čista voda. Imam enako vodo že 3 sezone.
Dnevno delovanje črpalke bi naj bilo nekje toliko, da se voda obrne 1x. Torej če ima bazen 10m3 vode, črpalka pa pretočnost 2m3, mora laufati dnevno vsaj 5 ur. Pri nas otroci ne gredo v bazen dopoldne, tako da se črpalka vklopi zgodaj zjutraj in izklopi nekje pozno dopoldne, laufa pa skupaj z sesalcem.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Pozdravljeni. Zdaj sem se jaz z opremo oborožil. Še enkrat bi se vam rad zahvalil za prispevke in pomoč. Ali bo pravi čas za postavitev in polnjenje bazena, ko se dnevne temperature pričnejo gibati okoli 20°C in več, da se temp. vode do toplega poletja počasi dviguje? Ali počakam na višje temp. zunanjega zraka?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Sam polnim takrat, ko vremenska napoved kaže, da se bo dalo v par dneh kopati. Razen tega med čiščenjem bazena na koncu hodim bos po vodi in se ne bi dobro počutil, če bi ta imela samo kakih 15 stopinj.
Kolega polni prej, potem pa poskusi vodo ogreti s toplotno črpalko. Meni se zdi, da tako sam sebe prepričuje, kako veliko dni ga uporablja :).
Dejstvo je, da za uporabo majhnega bazena, ki ti je vedno na voljo, mora biti zrak primerno vroč, da imaš res željo, da bi šel notri. No, prvo leto je gotovo drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Hvala, bom počakal na prvi vročinski udar :) pa bomo prej pripravili teren in potem hitro v akcijo.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Pozdravljeni. Zdaj sem se jaz z opremo oborožil. Še enkrat bi se vam rad zahvalil za prispevke in pomoč. Ali bo pravi čas za postavitev in polnjenje bazena, ko se dnevne temperature pričnejo gibati okoli 20°C in več, da se temp. vode do toplega poletja počasi dviguje? Ali počakam na višje temp. zunanjega zraka?
Ker imam kurjavo na drva zakurim karjolo drv in ga polnim preko bojlerja.
Poleti ga prav tako dopolnjujem preko bojlerja vendar ga ogrevajo sončni kolektorji.
Ni šans, da se cel popoldne jebem z njim in potem še teden dni sedim ob ledeni vodi - še isti večer kopalke in pivo :cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.688
349
83
No, ker je to trenutno aktualna tema za bazene, me zanima, če ima kdo doma peščeni filter z vgrajenim solnim generatorjem, kot npr. ta: https://www.pools.shop/sl-SI/intex/pesceni-filtrirni-sistem-krystal-clear-6-m-s-sistemom-za

Pač zanima me, če uporablja kdo solni generator namesti klora v teh samostoječih bazenih in kako ste zadovoljni? Imam kolega, ki ima vgradni bazen in strojno sobo opremljeno skoraj tako kot v toplicah... :D :D No, in on uporablja solni generator namesto klora in je zelo zadovoljen...

Nevem pa, če tile manjši (hobi) solni generatorji tudi delujejo vredu in je voda lepa čez celo sezono?