Barve v UTP kablu?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Pozdravljeni,
v obstoječi napeljavi moram stisniti na kable 2 konektorja, na katere so pred leti električarji pozabili.

Povezati moram :
- kabel, ki bo na eni strani vtaknjen v IP kamero in na drugi v switch.
- kabel ki bo šel na eni strani v TV komunikator in na drugi strani v router.

V omarici imam vezavo na spodnji sliki.
Ali moram kabla, ki ju potrebujem zvezati isto, torej po cross vezavi za moj namen?


UTP.JPG


vezava straight.JPG


vezava cross.JPG


Hvala!!!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Če poenostavim - ali mora biti na obeh straneh enako zaporedje barv :)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ok, to pomeni enako, kot je v moji omarici na zgornji sliki - B vezava..
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Če imaš sedaj vezano po B, najboljše da vse vežeš po B in je to to. Za vtičnice, patchpanel oziroma keystone jacka obvezno tako kot je za B shemo na njih označeno, ker je odvinso kako je vtičnica/panel/jack narejen. Konektor pa pač po B shemi, ki si jo prilepil zograj.

Cross kabli v danjšnjih časih nimajo nekega misla, ker kot prvo gigabit ethernet uporablja vse 4 parice v obe smeri in ni ločenih TX/RX paric, ki bi jih rabil obračat in kot drugo ker tudi 100Mb/s oprema že dolgo dovolj zanesljivo avtomatsko določa TX/RX parico (auto MDI-X), da ne rabiš fizčno nič obračat. Pa ša tam kjer si moral, je bilo to samo med napravami istega tipa, npr med dvema računalnikoma, ne pa če si recimo PC ali kamero vklopil v switch. In še tam, kjer si rabil, si rabil samo 1 cross kabel, npr patch kabel, ker če dvakrat obrneš (od patch panela do vtičnice pa še enkrat od vtičnice do naprave) spet nisi nič naredil.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Hvala..
Sem mislil, da bo šlo, pa sem kupil ene zanič klešče na banggodu, ki stisnejo vse :( postrani. Signal je šel skozi, ampak se konektor v napravi ne zatakne..
Tko, da bo najbrž vseeno treba poklicat električarja (s kvalitetnim orodjem), da mi stisne gor ta konektor..
clamps1.jpg


clamps2.jpg
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Jaz vse vežem po B že od nekdaj. Nobenih težav nikjer. Niti pri navadnem POE, niti pri teh novejših 802.3 af standardih kjer z 48V napajam kamere.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jaz vse vežem po B že od nekdaj. Nobenih težav nikjer. Niti pri navadnem POE, niti pri teh novejših 802.3 af standardih kjer z 48V napajam kamere.
Kakšna napetost gre po kablu, če je kamera napajana direkt iz snemalnika.
12, ali 48.
Jaz razumem da 48, imam pa prvo vezavo (ne cross,tam kjer sem.moral.kabel stukat). Kamere zaenkrat še delajo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Hvala..
Sem mislil, da bo šlo, pa sem kupil ene zanič klešče na banggodu, ki stisnejo vse :( postrani. Signal je šel skozi, ampak se konektor v napravi ne zatakne..
Tko, da bo najbrž vseeno treba poklicat električarja (s kvalitetnim orodjem), da mi stisne gor ta konektor..
Poglej priponko 33857

Poglej priponko 33858
Kaj imaš to zaen čuden konektor? Nekam kratek se mi zdi, zato pa imaš tak rezultat.
Pa kabel si preveč olupil ;)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Tale POE sem tudi jaz naštudiral - če imaš standard 802.3 at potem vzame kamera sama napetost, ki jo rabi, ponavadi 48V. Če to isto kamero priklopiš na napajalnik, pa je ta ponavadi 12V.