Barva v spreju za lexan-RC avtomobile v Ljubljani

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Kje v Ljubljani dobit barvo v spreju za lexan. Mavrica odpade, ker mora biti barva ''fleksibilna'', saj se bo plastika na katero je nanešena precej zvijala
grin1.gif
. Torej, če bi to pobarval z navadno barvo se zelo hitro pojavijo razpoke v barvi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Hm, nazadnje sem na lexan karoserijo zgolj posprejal s pravo barvo (torej prav namenska RC barva za lexan karoserijo) in kljub hudemu ''maltretiranju''
evil.gif
je zadeva kot nova še danes. Res pa je, da sem pred barvanjem celo karoserijo dobro spucal s cetom in potem še vodo.
Torej to bi moral prej dati, čebi hotel uporabit navadno barvo za plastiko.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Tako prej karoserijo na fino pobrusi , očisti z čistilom in posprejaj z podlogo, to je edini način da se barva obdrži, te stvari sem nekaj uporabljal tudi sam ko sem barval zunanjost plastike od ogledal na avtu stvar se je tako dobro prijela da je nemogoče odstraniti in potem ima barva podlago za boljši obstoj, no to prepuščam tebi da se odločiš je pa napotek sigurno pravilen za tovrstno barvanje.


V zgornjem linku imaš že specijalne spreje z dodatkom primer-a to so kvalitetni spreji, pa vendarle ne bo od viška še prej presprejat z primer-om da se lak barva bolje oprime .