Banka ter njihova skrb za komitente

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Samo za tak limit si posebej zaprosil,ne? ker jaz več kot starih 40k nisem mogla dvignit
confused-1.gif

Ne nisem. Vse kar sem zaprosil je da mi dajo limit na 0. Da ne morem v minus. Ker sem šel enkrat po večjo količini denarja na banko in sem čakal v vrsti. Pa mi je potem uslužbenec rekel, da lahko dvignem na bankomatu 100k. Govorim za NLB. Lahko da ne moršp na vseh bankomatih, ampak samo tistih, ki so v banki. Lahko da je tudi to. Nisem probaval.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Še kot novost tukaj napišem, da na nekaterih bankomatih že lahko dvigujete bankovce po 50€.
zmaga.gif


khm., khm, tudi 5 €vrov sem nekje že videl. Za nekatere bi bilo dobro tudi po 5€ (in teh je vedno več
rolleyes-1.gif
)

lp
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Mah, to z "zlatimi" karticami je itak en navaden nateg. Plačuješ višjo članarino in si misliš, da si bog ve kaj. Dobi pa jo vsak, ki potegne dobrih 1000 EUR na mesec. Jaz sicer imam status zlate stranke, vključno z zlato Viso. Nimam pa od tega nič, edina prednost je, da mi banke še na 1 km ni potrebno povohati saj vse uredim po telefonu ali mailu z mojo osebno bančnico. K sreči je vodja poslovalnice in mi tako lahko pogleda skozi prste, četudi ni povsem po pravilih. Pa še luštna je, he he
smile-1.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik zakajaltersuxu pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Še kot novost tukaj napišem, da na nekaterih bankomatih že lahko dvigujete bankovce po 50€.
zmaga.gif


khm., khm, tudi 5 €vrov sem nekje že videl. Za nekatere bi bilo dobro tudi po 5€ (in teh je vedno več
rolleyes-1.gif
)

lp

V Sloveniji trenutno ni noben bankomat polnjen z bankovci po 5€ in tudi (verjetno) ne bo!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
...kar je svinjarija. Moja sestrica (srednješolka) mora na banko, če hoče dvignit manj kot 10€. Prej so bili bankovci od jurja naprej, zakaj pa morajo biti zdaj naenkrat od 2400 sit naprej??? Pa namesto, da bi dodali kasete za 5€ bodo dodali kasete za 50€. Če ni ta sistem en bumbar sestavljal...
stupid-1.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
200€ je limit če dviguješ iz poniujenega seznama...
700€ (če ni drugače dogovorjeno), pa če greš pod "znesek po izbiri"....zdej en dan sm to sprobal, pa sm preklel vse živo....komej sem zbasal skozi režo vse bankovce za 20€ ....
bonk.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz:
nlb študnetski dnevni limit 400 al celo 450€
hypo 260€, si ga pa lahko samo kar preko neta dvigneš. mi je včeri kr mal toplo ratal, ko nisem mogu več dvigent.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Citat:
Uporabnik zakajaltersuxu pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Še kot novost tukaj napišem, da na nekaterih bankomatih že lahko dvigujete bankovce po 50€.
zmaga.gif


khm., khm, tudi 5 €vrov sem nekje že videl. Za nekatere bi bilo dobro tudi po 5€ (in teh je vedno več
rolleyes-1.gif
)

lp

V Sloveniji trenutno ni noben bankomat polnjen z bankovci po 5€ in tudi (verjetno) ne bo!

zelo dobro bi bilo
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
K sreči je vodja poslovalnice in mi tako lahko pogleda skozi prste, četudi ni povsem po pravilih. Pa še luštna je, he he

Ugibam - NLB, poslovalnica Mestni trg?
grin1.gif


lp
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.362
113
KSZ

Ja samo pozabljate da to ni skrb banke za komitente ampak skrb bankarta (ki vrsi nadzor nad bankomati).

Se je pa meni zgodilo pri diners clubu:

Me klice punca z busa da ni ziher a sem vzel dnarnico iz njenega rukzaka ali ne. In se spomnim da sem jo pozabil vzet. Nakar mi pove da denarnice ni not, da ima zep odprt in da je na bavarcu izstopil en cuden tip ki ji je prej za hrbtom stal. Vmes me klice neka neznana stevilka, dam punco na hold in se javim. In me klicejo z dinersa da nekdo skusa na bankomatu s kartico dvignit denar (zmotilo jih je to d aje bil ze 2x napacen pin in da prej nikoli nisem dvignil denarja na bankomatu). valda sem vse dal poblokirat (se ostale kartice). No nato sem v enem tednu dobil novo kartico pri dinersu, nlb pa je rabil 3 tedne (ceprav imam zlati racun in zlati MC). Sicer nlb obljublja nadomestno MC v roku 24 ur tudi v tujini, jim pri meni nikakor ni uspelo kartice naredit prej kot v 3 tednih.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Mah, to z "zlatimi" karticami je itak en navaden nateg. Plačuješ višjo članarino in si misliš, da si bog ve kaj. Dobi pa jo vsak, ki potegne dobrih 1000 EUR na mesec. Jaz sicer imam status zlate stranke, vključno z zlato Viso. Nimam pa od tega nič, edina prednost je, da mi banke še na 1 km ni potrebno povohati saj vse uredim po telefonu ali mailu z mojo osebno bančnico. K sreči je vodja poslovalnice in mi tako lahko pogleda skozi prste, četudi ni povsem po pravilih. Pa še luštna je, he he
smile-1.gif

Za osebno bančnico ne rabiš met statusa zlate stranke. Nimam tega statusa, imam pa svojo bančnico - dobila, ko sem prek njih vlagala v sklade. Je res fajn, da lahko full stvari urediš prek njih, čeprav ne čist vse, še vedno moraš kaj osebno.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik blustar pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Mah, to z "zlatimi" karticami je itak en navaden nateg. Plačuješ višjo članarino in si misliš, da si bog ve kaj. Dobi pa jo vsak, ki potegne dobrih 1000 EUR na mesec. Jaz sicer imam status zlate stranke, vključno z zlato Viso. Nimam pa od tega nič, edina prednost je, da mi banke še na 1 km ni potrebno povohati saj vse uredim po telefonu ali mailu z mojo osebno bančnico. K sreči je vodja poslovalnice in mi tako lahko pogleda skozi prste, četudi ni povsem po pravilih. Pa še luštna je, he he
smile-1.gif

Meni recimo vse, kjer rabijo podpis, pošljejo po pošti na dom. V banki sem bil nazadnje še v časih, ko nisem imel osebne bančnice. Dopuščam pa, da pri svojem ravnanju odstopajo od pravil. Vseeno mi je všeč, da vlada tolikšna mera zaupanja, ki odpravlja še tistih nekaj birokratskih ovir.

Za osebno bančnico ne rabiš met statusa zlate stranke. Nimam tega statusa, imam pa svojo bančnico - dobila, ko sem prek njih vlagala v sklade. Je res fajn, da lahko full stvari urediš prek njih, čeprav ne čist vse, še vedno moraš kaj osebno.