Bangkok/Tajska

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.301
18
38
MB
4. Verjetno je potem najbolj smiselno bookirat skuterje (na otokih) kar takoj, ko prispeš na otok, kajne? Kako pa prevažat vso prtljago na skuterjih?
Jaz sem bil Koh Samui in Khoh Phangan-u. Povsod sem bookiral skuter na lokaciji. Do hotela s prtljago se pelješ s "Taxijem", za po otoku pa potem skuter. Taxiji so takšni skupinski pickupi. Ceste se mi niso nikoli zdele slabe.. edino kar sem jaz opazil, da so ob dežju zeeeeeeeellloooo spolzke. Jaz sem jo na srečo vedno odnesel brez padca, videl pa sem kar nekaj nesrečnikov, ki niso imeli takšne sreče. Skratka tako kot povsod... malo pameti v roke in ne bo problema ;)
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.261
191
63
Kolikor vidim, je na otokih super, če si sposodiš skuter (ker ni javnih prevozov - govorim za koh samui, ko phan ghan in koh tao).. Potovali bomo trije, hči 12 let in wd žena. Žena je sicer imela skutera v najstniških letih, ampak že vsaj 20 let ni pelala skutera in pravi, da ne ve, če bi se vozila tam..
Zakaj pa ne rentate avta? OK, volan je na drugi strani in vozi se po drugi strani ceste, ampak res ni tak bav bav. V pol urce si not.
Od omenjenih sem bil sicer že pred nekaj časa samo na Samuiju, ki ima javni transport (no, če so pickupi javni transport) soliden, glavne ceste so bile meni OK (asfaltirane).
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
293
138
43
Jst sem zdej dol, s scooterjem sem naredil v 14 dneh kakih 1000km, ene polovico na otoku Koh Chang, nekaj po Bangkoku in nekaj v Chiang Mai. Ceste so se mi zdele ok proti kakim na Filipinih, Indoneziji ali Srilanki. Ja, ko je mokro moras malo pazit pa fajn je ce majo gume vsaj se nekaj profila in niso plasticne pa kr gre.

Sem pa fasal kazen ker nimam izpita za motor, na otokih ni bilo problema, v vecjih mestih pa radi lovijo turiste. 500 bahtov oz. ~12 eur je kazen, ampak lahko potem se 3 dni vozis brez problema. Mi je malo zal da nisem kaj mocnejsega vzel, ker kazen je ista :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.749
385
83
pi*da, sn malo gledal sedaj letalske karte med BKK in USM (Koh Samui) in so cene kar zasoljene.. dobrih 300 eur na osebo.. :mad: Kolikor sem prebral, je to zaradi tega, ker je USM letališče od Bangkok airways letalske družbe in ni drugih letov iz BKK na USM.. Je*emo, za avtobuse (in vlake) pa za tak dolge poti najbolj nismo (okoli 14h iz bkk do USM)... Alternative verjetno ni, kajne?

Mater, isti termini iz BKK na Phuket pa 31 eur na osebo.. :mad:
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.058
328
83
Goriska
pi*da, sn malo gledal sedaj letalske karte med BKK in USM (Koh Samui) in so cene kar zasoljene.. dobrih 300 eur na osebo.. :mad: Kolikor sem prebral, je to zaradi tega, ker je USM letališče od Bangkok airways letalske družbe in ni drugih letov iz BKK na USM.. Je*emo, za avtobuse (in vlake) pa za tak dolge poti najbolj nismo (okoli 14h iz bkk do USM)... Alternative verjetno ni, kajne?

Mater, isti termini iz BKK na Phuket pa 31 eur na osebo.. :mad:

Ojla,

Ja bangkok airways je drag za pop...

Je alternativa ;)

Mi smo lani leteli do Surat thani-ja s thai airways, imaš pa tudi druge ponudnike (airasia) in je bilo ugodno, potem pa z busom do trajekta cca 1,5h, nato trajekt slabo urco do Samuija :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.749
385
83
urby20 , dober nasvet.. ;) So precej cenejše karte za naše termine.. Bom malo naštudiral to opcijo, da malo vidim čase prihodov/odhodov.. In bomo videli, kak se bomo na koncu odločili.. Hvala lepa.. ;)

In to je meni glavni čar tega foruma.. Da si pomagamo med seboj in da ogromno krat dobiš odlične informacije.. :cool:
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.833
211
63
Slovenija
točno tako. Edino pazi pri trajektih, eni so speed, eni pa ne :)
glede mopedov na Kopanganu: ene ceste so kar strme, ne bodi kot jaz in svoje spremljevalke vozi zadaj, ustavi na hribu in spelji, ker boš pobiral njo in moped in popravilo slednjega te bo kar nekaj stalo :)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.092
113
za šankom
pi*da, sn malo gledal sedaj letalske karte med BKK in USM (Koh Samui) in so cene kar zasoljene.. dobrih 300 eur na osebo.. :mad: Kolikor sem prebral, je to zaradi tega, ker je USM letališče od Bangkok airways letalske družbe in ni drugih letov iz BKK na USM.. Je*emo, za avtobuse (in vlake) pa za tak dolge poti najbolj nismo (okoli 14h iz bkk do USM)... Alternative verjetno ni, kajne?

Mater, isti termini iz BKK na Phuket pa 31 eur na osebo.. :mad:
Jaz sem letel do surat thanija, z busom v port pa z trajektom čez, airasia, cena sitnica 30 eur
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.789
2.092
113
za šankom
Do had sadet je cesta makadam, če pada dež no go, že tako sem zbil gumo, klanci za 50ccm skuter konkretni za 2,če je opcija močnejši skuter, pa nekateri so imeli gor cross gume, to vzami, Cesta pa ko je mokra rata ko glina, otok je pa lep
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.749
385
83
Spet jaz.. :D

Kaj pa javni prevoz v Bangkok? Kolikor sem se podučil, nimajo neke kartice, ki bi jo lahko uporabil na vseh vrstah prevozov.. Kolikor razumem, maš neke kartice za BTS, pa neke kartice za določene linije MRT, skratka zmeda.. Radi se ognemo gužvam pri blagajnah, ampak kolikor berem, moraš pred vsako vožnjo kupit karto (žeton)... In kolikor razumem, se lahko karte za vožnje kupijo samo z gotovino.. Zato iščem kako kartico, kjer bi se potem samo "štempljal" pri vratcih..

Kolikor vidim, obstajajo naslednje kartice:
-Rabbit card (top up kartica, za BTS in BRT)
-one day pass (neomejeno voženj za tisti dan, samo green linija BTS)
-MRT Stored value card (top up kartica, MRT, samo modra in vijolčna linija)

Verjetno prideš z javnim prevozom (in par 100m hoje) do večine znamenitosti, kajne?

Torej, obstaja kaka kartica, ki bi pokrila vse tipe javnih prevozov?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Stari moj, jaz tebi močno svetujem da se lepo doma usedete, pogledate slike in ne hodite nikamor. Jeb*ote, še tam nisi bil in ti že vse veš, vse naštudirano, v vsaki kur*čevi ulici imaš info kam greš lahko srat če te stisne. Kakor berem, kakor berem... Idi pa vidi. Daj sprosti se človek in uživaj :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.749
385
83
AvtoFun , narobe razumeš takšna vprašanja... ;) Pač vprašam, mnogi so to že dali skozi in bodo mogoče odgovorili..

Pri takem potovanju je po mojem mnenju priporočljivo, da se za take osnovne stvari (kot so možnosti prevoza, načrtovanje raznih destinacij in še kaj) pozanimaš že pred samim potovanjem, ker si prišparaš ogromno časa in živcev in tudi stroškov, če "veš, kam greš" in kakšne so opcije...

In tudi uživancija je na destinaciji precej bolj prijetna, če imaš že precej odgovorov na dlani, ker tako ali tako te še kaj preseneti na sami destinaciji, ampak je super, če veš, kam se obrnit, itd.. Razen, če uporabljaš samo taksi in agencije v hotelu.. ;)

To so res neke osnove za potovanja, za katere je po mojem mnenju super (in nuja), če jih doma naštudiraš.. ;)
 
  • Haha
Reactions: dandelion

first1

Fizikalc
19. mar 2018
293
138
43
Sam sem namesto javnega prevoza dosti uporabljal Bolt, malo manj Grab ( je drazji) in samo 1x Indrive app. Pripeljejo te tocno od tocke A do tocno B za 1 do max par eur. Ce se pelje cela druzina pomoje nima smisla gledati javni prevoz. Je res, da je v rush hour malo za pocakati in so cene visje, ampak jst sem imel samo dobre izkusnje. V appu imas tudi razne promocije, tudi zastonj voznje, vnaprej ves koncno ceno in tudi kreditno si nastavis, da nimas opravka z gotovino. Samo hop in, hop out...

Sem bil pa zelo razocaran nad znanjem anglescine. Sem res prvic tu, samo vseeno sem mislil da Tajska je toliko turisticna, da vsaj osnove anglescine pa mnda ja znajo. Pa ne govorim o odrocnih vasicah, kr bogo je ze na Khao San roadu, v velikih nakupovalnih centrih, na letaliscu, tile Bolt/Grab vozniki,... res kriza. Ne globoke razprave o bistvu zivljenja, osnovna vprasanja tipa "when do you close" ne gre skozi pri vecini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in raners

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.241
2.312
113
Sem bil pa zelo razocaran nad znanjem anglescine.
Sem bil 4x na Tajskem in nisem dobil občutka da bi se kjerkoli bil problem karkoli zmenit, če imaš "tolmača" v roki gre vse gladko. Še slika tolmačev. Če pa greš dol po babo in bi rad bolj poglobljen pogovor o zvestobi in prihodnosti pa zna bit malo nerodno ja...
 

Priponke

  • thai-baht.jpeg
    thai-baht.jpeg
    259,9 KB · Ogledi: 11

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.743
2.552
113
V firmi imamo iranko.... ne pije, ne opravlja, ne kadi, ni potetovirana. Samo okoli vrat hodi bolj počasi, da sliši kaj govorijo (stealth level 100).

Edina napaka je, da je že oženjena pri 22ih. Niso samo azijke.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in AvtoFun