avtopralnica kam

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Dobre izkusnje v trikotniku Ljutomer ,Murska Sobota, Lendava.Tudi Ormoz pride v kader.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.414
113
Kaj pa kakšen predlog kako spucat sedeže , tapiserijo v lastni reziji. Čudežni sprej itd.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Kaj pa kakšen predlog kako spucat sedeže , tapiserijo v lastni reziji. Čudežni sprej itd.

Potrebuješ sesalec, ki sesa vodo. Vse ostalo se lahko prilagodiš.

Potem postopaš nekako v tem smislu..saj je BV video. a koraki so vidni:



- Našpricaš tapete z raztopino vode in mila (če so mastni madeži našpricaj madež-e z razmaščevalcem),
- zdrgneš s krtačo,
- popesaš s sesalcem.

Enako postopek je za sedeže.


Za hujšo umazanijo pomaga parni čistilec, kaka namenska pena za tapete (a gre BP tudi brez).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Za armaturo oz. palstične dele imaš pa takle postopek, na koncu pa uporabi od ChemicalGuys Natural Shine premaz...ta je pa res prva liga. Imam sam in moram rečt da je res zakon (premazal armaturo na 14 let starem avtu, ki drugega ni videla kot mokre cunje...je armatura kot nova).

 

Priponke

  • 20220314_074143.jpg
    20220314_074143.jpg
    1,2 MB · Ogledi: 73

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Najbolj temeljito, ce si lahko kje sposodis karcherja za mokro čiščenje. Vse ostalo je skoda casa in denarja.

Eno je da si ga sposodiš, drugo pa je da veš kaj delaš...

Nekaterim uspe, nekateri pa imajo kasneje dvojni strošek, ker avto vseeno pripeljejo k nam, ki se s tem ukvarjamo, saj je bil njihov rezultat lastnega dela daleč od pričakovanega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Ne bi jaz delal prevelike znanosti. Me pa veseli, da pri vas delate dobro in kakovostno.
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Se razume.

Drugače pa ekstracijski sesalec, namensko čistilo, krtača in nekaj volje.

Pa seveda ne pozabiti, da je potrebno očiščeno mokro površino posušiti....
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Pozdrav.

Da izkoristim malo temo. Kje v Ljubljani in okolici je kakšna res dobra ročna avtopralnica, da se res potrudijo tudi v detalje oprat in očistit avto?

Tudi če je cena malo višja samo, da je avto res kvalitetno opran.

LP
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Pozdrav.

Da izkoristim malo temo. Kje v Ljubljani in okolici je kakšna res dobra ročna avtopralnica, da se res potrudijo tudi v detalje oprat in očistit avto?

Tudi če je cena malo višja samo, da je avto res kvalitetno opran.

LP
Definiraj, cena malo višja:

Jaz po navadi ko zase delam avto je 2 dni minimum.

Odvisno tudi od stanja tvojega vozila, in tvojih pričakovanj.

Jaz ponavadi delam na fuš čez vikend, ampak je kar dosti avtov ki jih zavrnem.

je pa res da imam OCD kar se tega tiče
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ja najboljsi so tisti, ki imajo avto 10 let, enkrat letno ga posesajo, mokre krpe od dalec ni videl bi pa rad da mu za 10 eur spucas notranjost kot v avtokatalogu. Ali lastniki psov...
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Bom jaz definiral ceno. Za solidno notranje čiščenje avta, sem pripravljen plačat 50 EUR.
Mislim, da to zadostuje za 2h dela in pripadajoča čistila. (ne vozim živali in kmetijskih pridelkov v avtu)
Zunaj ga perem na krtačah.
Je kakšna pralnica v Ljubljani, ki bi ustrezala?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Bom jaz definiral ceno. Za solidno notranje čiščenje avta, sem pripravljen plačat 50 EUR.
Mislim, da to zadostuje za 2h dela in pripadajoča čistila. (ne vozim živali in kmetijskih pridelkov v avtu)
Zunaj ga perem na krtačah.
Je kakšna pralnica v Ljubljani, ki bi ustrezala?
Čisto v vednost - MB garažnik, za najbližje sosede je kompletno notranje 70+€, za ostale od 90 gor.
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Kaj pomeni oz. vsebuje to komplet pranje?
Jaz rabim notranje sesanje, wap pranje notranjih gumijastih tepihov, sesanje sedežev, brisanje šip in armaturke, sesanje prtljažnika. Nobenega picajzliranja, samo stekla naj bodo po pranju čista.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Komplet je komplet - mokro pranje zunaj, sušenje, zaščita z "voskom" in znotraj sesanje, mokro čiščenje sedežev in talnih oblog, brisanje vsega, armatura s sprejem po želji (jaz ne dovolim s sprejem packat), šipe seveda v nulo.

To kar ti omenjaš, naredim sam v slabi uri, tepihe če nimaš kerherja opera vsaka "pumpa pralnica".
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Ja, to je popolnoma druga storitev. Problem samopostrežne "pumpa pralnice" je, da so velikokrat zasedene, sesalci so zanič, slabo sesajo in imajo en univerzalni nastavek...Raje je dam nekam oprat in solidno šipe obrisat. Armature in volana tudi jaz ne dovolim z ničemer mazat. Tisti, ki imajo hišo z dvoriščem ne razumejo, da mi, ki živimo v blokih nimamo možnosti avtov čistit doma.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Omenil si da hodiš na "krtače" zunaj prat; pri nas ima vsaka taka pralnica na steni zaponke za tepihe in ti jih "majster" sčisti z wapom mimogrede.