Avtomatski menjalnik

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
Saj veš, da ameriška jajca rabijo vsaj 300hp, da se sploh premaknejo.


Ja če bi bla ameriška jajca - kakšen GMC ali kaj takega - bi to še razumel. Ampak to je Subaru Legacy Outback.. Kar ni ravno ameriško...
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
Saj veš, da ameriška jajca rabijo vsaj 300hp, da se sploh premaknejo.


Ja če bi bla ameriška jajca - kakšen GMC ali kaj takega - bi to še razumel. Ampak to je Subaru Legacy Outback.. Kar ni ravno ameriško...

Če bos imel moznost, se enkrat pelji z DSG menjalnikom... Pa boš vidu, da je to ko noč in dan
grims-1.gif
.

VAG resda nima najbolše dizel masine, ampak v avtomenjalnikih je pa se vedno in
aplauz.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
DSG je mene tolk navdušu da sem šel iz Bmwja na VAG
grin1.gif




No,sej v končni fazi sem ugotovu da mi je VAG veliko boljsi za vozit od Bmwja ( Zdej se bodo bmwjasi usul da to pa ne, da me M3 dol poč,bla bla bla ) , ampak tako pač je.
 
Nazadnje urejeno:

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Kaj pa je tisto boljše?

Meni recimo v BMW-ji ni všeč tisto prenizko sedenje.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Si pa sedez dvigni
bonk.gif


Al pa vitamine jest,namreč ni ravno udobno z glavo butati v stop
grin1.gif


No sej,mogoce cez kaksne pol leta ko se bom tega naveličal,bomo pa vidl kaj bo,ali bo 5ka ali pa 6ka. S tem da prvo je Bmw, slednje pa Audi.
Sem pa že preprican da menjalnik nikakor ne bo ročni.

Kaj je bolje? Jst recimo opazim predvsem lego na cesti pri visjih hitrosti.Udobje tudi,pa še kaj bi,ampak se mi res neda tako v detajle it.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Kakor praviš sedež dvigni. Ma lahko dvigam če mi ne paše sedež in ko je dvignjen sem že v stropu z glavo.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Kaj se matrate z zvijanjem nog? Enostavno sezuješ čevelj in nogavice na levi nogi in ti to pomaga. Meni je ko sm se tega navajal...
 

Shaedar

Pripravnik
19. jul 2007
99
0
6
Po mojih izkušnjah ni. Sem dosti novih avtov vozil z avtomatični menjalnikom, pa se ne more primerjat z ročnim. Udobje že, kaj pa športnost ? Poleg tega imaš več kontrole nad avtom če sam prestavljaš.
Z avtomatikom še nisem zakuril gum...
evil.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Shaedar pravi:
Po mojih izkušnjah ni. Sem dosti novih avtov vozil z avtomatični menjalnikom, pa se ne more primerjat z ročnim. Udobje že, kaj pa športnost ? Poleg tega imaš več kontrole nad avtom če sam prestavljaš.
Z avtomatikom še nisem zakuril gum...
evil.gif
Hehe, vozi enkrat avtomatika z nekaj konji, ne pa le jajčk.

PS: Komot zakuriš, samo vso elektroniko izključiš in to je to.
aplauz.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.616
97
48
Kaj se pa zgodi pri avtomatiku če na mestu ko stojite ali med vožnjo naenkrat izvedete moj nick ? In kolko je večja poraba v povprečju pri avtomobilih z avtomatskih menjalnikom ?
 
Nazadnje urejeno:

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Kaj se matrate z zvijanjem nog? Enostavno sezuješ čevelj in nogavice na levi nogi in ti to pomaga. Meni je ko sm se tega navajal...

Ali pa se naucis zavirati z levo nogo, potem postanejo ovinki zabavni
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.912
113
pri taščici
uf mislim da mi v dveh letih in pol in prevoženih dobrih 20.000 še ni uspelo velikokrat nalepit se na šipo. Je pa res, da mi je kar pasalo , če je leva noga počivala.

Ko bo pa kaj crklilo pa vabi odpad, ker popravilo!?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
ksz

Kolega ima dober recept, ko da komu za peljat svojega bavarca z avtomatskim menjalnikom. Namreč vztraja, da naj ima voznik obe roki na volanu. Do sedaj še nihče ni pohodil bremze z levo nogo, pa jih je bilo dosti, ki so prvič vozili avtomatika.

Sam osebno absolutno navijam za avtomatika. Pri novejših avtomobilih ni popolnoma nobene razlike v pospeških (v primerjavi z ročnim), pa tudi pri živahnejši vožnji skozi ovinke se dosti bolje in hitreje lahko peljem z avtomatikom, ker imam vedno obe roki na volanu. Seveda je treba imeti menjalnik v S programu
grims-1.gif


Aja pa če smo že natančni...DSG menjalnik NI avtomatski menjalnik, ampak robotiziran ročni. DSG-ji še vedno imajo zobnike in sklopko (celo 2), klasični avtomatiki pa imajo oljni prenos moči. Čeprav je pa vožnja z DSG-jem enaka kot pri 'klasičnem' avtomatskem menjalniku (no, edino prestavljanje brzin poteka pri DSG-ju bliskovito
cool-1.gif
)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:


Pa vi, imate kaksno podobno izkusnjo z avtomatiki?

Ponavadi samo ko se vsedem, in ko verglam, sem navajen da pohodim sklopko, v tistem trenutku mi pade
v glavo da je avtomatik, in pol imam levo nogo pošteno pokrčeno in "pospravljeno" nekje ob vratih, tako da delujem
pol samo z desnico. Se mi še ni zgodilo da bi pohodil bremzo.

Je pa nekaj, če ni nek ultra športnik, je avtomatik bomba za vozit, sploh razni selespidi in podobni za-volano-ročka-rji...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.912
113
pri taščici
Pri meni se pojavi težava ko se vsedem v klasiko. Se je že zgodilo da se vžigal avto v 1. prestavi brez sklopke. Še dobro da ni bilo kake stene spredaj!
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ



Sam sem imel kakšno leto nazaj priložnost na krajši razdalji peljati Vel satis-a dci avtomatika.

Levo nogo sem umaknil čisto nazaj in razen pri prvem zaviranju
redface-1.gif
...)....
 
Nazadnje urejeno: