Avtomatski menjalnik

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Hecna reč ta avtomatski menjalnik. Nekako sm mislu, da je čist enostavno vozit z njim. Pa nekako ni ravno. Ene 4x sem pohodil bremzo, ko sm hotu stisnit sklopko.Najhuje je pa bilo, ko sm se igral in prestavil v nakoliko nižjo prestavo, da bi mel boljše pospeške. Seveda se je za menoj pojavil nek agresivnež. Pospesim in hocem prestavit v visjo prestavo - seveda pozabil da ni rocni menjalnik in namesto na sklopko stisnem na bremzo. Ni dosti manjkalo pa bi ga imel v prtljazniku...

Pa vi, imate kaksno podobno izkusnjo z avtomatiki?
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Ja, meni se je dogodilo isto. Potem pa sem levo nogo dal malo bolj pod sedež, pa je bilo v redu.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Seat Toledo, 2.0 TDI, 140 KM DSG... Mal problemov je blo samo na zacetku, a sm se po pravih km navadil...Za pospeske skrbi S način vožnje
evil.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:
Hecna reč ta avtomatski menjalnik. Nekako sm mislu, da je čist enostavno vozit z njim. Pa nekako ni ravno. Ene 4x sem pohodil bremzo, ko sm hotu stisnit sklopko.Najhuje je pa bilo, ko sm se igral in prestavil v nakoliko nižjo prestavo, da bi mel boljše pospeške. Seveda se je za menoj pojavil nek agresivnež. Pospesim in hocem prestavit v visjo prestavo - seveda pozabil da ni rocni menjalnik in namesto na sklopko stisnem na bremzo. Ni dosti manjkalo pa bi ga imel v prtljazniku...

Pa vi, imate kaksno podobno izkusnjo z avtomatiki?
Eno samo pravilo za rookije na avtomatikih.
Leva noga se zvije POD sedež. Sicer v najboljšem primeru poljubiš spredno šipo, v najslabšem se ti pa kdo nalima v zadek.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Jaz sem ga sprobal. Nisem imel probleme z levo nogo. Edino kar se mi je dopadlo je dosti bolj enostavno parkiranje.
Aja ne pozabite. Če se vam avtomatik pokvari bo zelo drago popravilo ....
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:

Hecna reč ta avtomatski menjalnik. Nekako sm mislu, da je čist enostavno vozit z njim. Pa nekako ni ravno. Ene 4x sem pohodil bremzo, ko sm hotu stisnit sklopko.Najhuje je pa bilo, ko sm se igral in prestavil v nakoliko nižjo prestavo, da bi mel boljše pospeške. Seveda se je za menoj pojavil nek agresivnež. Pospesim in hocem prestavit v visjo prestavo - seveda pozabil da ni rocni menjalnik in namesto na sklopko stisnem na bremzo. Ni dosti manjkalo pa bi ga imel v prtljazniku...



Pa vi, imate kaksno podobno izkusnjo z avtomatiki?


Eno samo pravilo za rookije na avtomatikih.

Leva noga se zvije POD sedež.




se strinjam. tako sem se navadu terenca vozit v vojski....drugač pa ja, kr nerodna reč, če kar na enkrat prešaltaš...
 
Nazadnje urejeno:

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Uh, verjamem ja... Čeprav jaz morem rečt da se mi avtomatik sploh ne dopade. Ampak ce drugega ni, potem mores bit tud s tem zadovoljen. Avto ne da od sebe tistega kot smo vajeni z ročnim... :( Pa nekako se mi je zdel malo čuden pri vožnji v hrib - ni izbiral pravih prestav, tko da sem moral jaz malo pripomoči in šaltati nižje...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
drugač pa ja, kr nerodna reč, če kar na enkrat prešaltaš...



Bolj problem je, ko prešaltaš iz kakšnih polavtomatikov (npr. Twingo Easynekaj), ki imajo avtomatsko sklopko in ti le prestavljaš. Zna v ročnem kaj zaružit takrat
redface-1.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik MaverickT pravi:
Uh, verjamem ja... Čeprav jaz morem rečt da se mi avtomatik sploh ne dopade. Ampak ce drugega ni, potem mores bit tud s tem zadovoljen. Avto ne da od sebe tistega kot smo vajeni z ročnim... :( Pa nekako se mi je zdel malo čuden pri vožnji v hrib - ni izbiral pravih prestav, tko da sem moral jaz malo pripomoči in šaltati nižje...
Odvisno od avtomatika. Nekateri (starejši) imajo res obupen ladijski efekt, medtem ko precej novejših je pa prav hudih. Nič zamika, prilagaja se ti pritisku na plin. V glavnem hudo.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
auva! sploh če je še kakšna fejst dobra mrha, a? ki ne dojame takoj da neki ni ok, pa se še fejst matra porivat ročko v prestavo....
evil.gif
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Odvisno od avtomatika. Nekateri (starejši) imajo res obupen ladijski efekt, medtem ko precej novejših je pa prav hudih. Nič zamika, prilagaja se ti pritisku na plin. V glavnem hudo.

Se je ta tudi - ko sem prehiteval je lepo zašaltal nižje, ampak tudi pri prehitevanju sem pogrešal malo več moči od 165hp... Kaj pa vem, mogoče je za tak občutek kriv tudi 4WD...
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Saj veš, da ameriška jajca rabijo vsaj 300hp, da se sploh premaknejo.


Drugače je meni tudi ratalo 2x šipo ugrizniti z avtomatikom.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Avtomatik je super stvar,sploh DSG in multitronic.

Sam imam slednjega v Audiju, več kot zadovoljen.
Tocno ve kako hocem peljati glede na to koliko dam gasa, ostane pa se vedno poslastica , S način.

Nobenih problemov nimam z levo nogo, nikoli se nisem pobremzal z njo,skratka zelo prijetna stvar in mislim da bom kar ostale na avtomatikih,ker je vožnja res bolj udobna,manj utrudljiva,pa še z desno roko brez problema božam punco na sovoznikovem sedežu. Pa tudi ona se lažje skloni na voznikovo stran.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
avtomatski menjalnik pride prav da lahko govoris po telefonu, ki ga seveda držiš z roko, tako da se ni treba stegova in iskat menjalne ročice.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pa tudi ona se lažje skloni na voznikovo stran.

...tisti, k so ga razvijal, so ze vedl, zakaj ga...
evil.gif

Tko nekak.
Tisti ki pa prisegajo na ročne menjalnike, ... jah ocitno tudi sami raje na roke naredijo
hysterical-1.gif


Avtomatika je zakon,pa tut potegne dobr
evil.gif