Avto-prikolica

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113

GOOD POST!

Ročni kiper je zlata vreden za nalaganje kakega motokultivatorja, parkovnega traktorja ali česarkoli podobnega. Sem bil nekaj let nazaj v isti dilemi pri kupovanju prikolice. Kupil kiper z nadgradnjo, ne menjam za ničesar več.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jaz bi tudi pri prikolici do 750 kg od vse opreme dal najprej prednost naletni zavori. Vse ostalo prav pride, zavora pa vseeno pomeni nekaj metrov krajše ustavljanje v sili in možnost preživetja za nekoga.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Za hobi uporabo, ko je ponavadi gor 100-200kg tega ne rabiš. Se pa prazna lepše pelje ker ima že v osnovi prikolica ca 70-80kg več.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
In nekoč naložiš 500 kg, ker je prikolica pač tudi zato ... Ne moreš pa samo za eno vožnjo vsaki dve leti dokupiti zavore.
Verjetno tega sicer nihče ne testira, ampak tudi pri 200 kg na prikolici se zavorna pot kompozicije pri 80 -> 0 najbrž konkretno skrajša. Ugibam, da za več, kot je razlika med odličnimi avtomobili za vsak dan glede zavorne poti in tistimi z najslabšim obnašanjem na testih.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Evo, prikolica je doma. Sem šel do unga, ki ima oglas za 499€, pa je reku, da nima nobene, samo še eno, ki pa ima zraven dodatne plehe v višino in pride 660€. Sm reku, da plehov ne rabim in nej jih sname dol, da rabim samo osnovno prikolico.. Je reku, da ne more. Take dimenzije 210 x 120, da se sploh ne prodajajo in da jo moram naročit. Čakati bi moral ene 4-5 tednov. Da se ne menimo, da jo ima tip v akcijski ceni za 499€...pa dodal je še, da to ni prava cena in da je po novem 530€
No, sem se odpravil domov, nakar sem se spomnil na post od Alessiota, ki je dal 3 linke in sem šel pogledat uno iz zadnjega linka, ki je še večja 233 x 133, ima kiper in višja je za cca 5cm, ter kolo ima spredaj. Pa vse 4 stranice se dajo odstranit, mi je rekel. Sem jo kar vzel za 650€. Je reku tip, da gredo, "kot vroče žemljice"...eden jo je že danes zjutraj vzel.
In sem v bistvu še bolj vesel, da jo un tip uno prejšnjo ni imel.
Hvala Alessio še enkrat za "link" :nazdravje:
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Evo, prikolica je doma. Sem šel do unga, ki ima oglas za 499€, pa je reku, da nima nobene, samo še eno, ki pa ima zraven dodatne plehe v višino in pride 660€. Sm reku, da plehov ne rabim in nej jih sname dol, da rabim samo osnovno prikolico.. Je reku, da ne more. Take dimenzije 210 x 120, da se sploh ne prodajajo in da jo moram naročit. Čakati bi moral ene 4-5 tednov. Da se ne menimo, da jo ima tip v akcijski ceni za 499€...pa dodal je še, da to ni prava cena in da je po novem 530€
No, sem se odpravil domov, nakar sem se spomnil na post od Alessiota, ki je dal 3 linke in sem šel pogledat uno iz zadnjega linka, ki je še večja 233 x 133, ima kiper in višja je za cca 5cm, ter kolo ima spredaj. Pa vse 4 stranice se dajo odstranit, mi je rekel. Sem jo kar vzel za 650€. Je reku tip, da gredo, "kot vroče žemljice"...eden jo je že danes zjutraj vzel.
In sem v bistvu še bolj vesel, da jo un tip uno prejšnjo ni imel.
Hvala Alessio še enkrat za "link" :nazdravje:
No lepo, da si naredil ugoden nakup.
Mene pa zanima, kje bi se dalo kupiti mrežo za tako prikolico?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Za uno prejšnjo za 499€, ki sem jo nameraval kupiti, vem, da dobiš vse ravno tako na prikolice.eu...od cerade, do mreže in dodatnih podaljškov v višino. Za tole sedaj vem samo, da pride cerada 210€, ker mi jo je ravno omenil, če jo bom rabil.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
mreža - bauhaus, camping trgovine, tehnične trgovine, spletne trgovine...

a pol si vzel od Triganota?
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Evo, prikolica je doma. Sem šel do unga, ki ima oglas za 499€, pa je reku, da nima nobene, samo še eno, ki pa ima zraven dodatne plehe v višino in pride 660€. Sm reku, da plehov ne rabim in nej jih sname dol, da rabim samo osnovno prikolico.. Je reku, da ne more. Take dimenzije 210 x 120, da se sploh ne prodajajo in da jo moram naročit. Čakati bi moral ene 4-5 tednov. Da se ne menimo, da jo ima tip v akcijski ceni za 499€...pa dodal je še, da to ni prava cena in da je po novem 530€
No, sem se odpravil domov, nakar sem se spomnil na post od Alessiota, ki je dal 3 linke in sem šel pogledat uno iz zadnjega linka, ki je še večja 233 x 133, ima kiper in višja je za cca 5cm, ter kolo ima spredaj. Pa vse 4 stranice se dajo odstranit, mi je rekel. Sem jo kar vzel za 650€. Je reku tip, da gredo, "kot vroče žemljice"...eden jo je že danes zjutraj vzel.
In sem v bistvu še bolj vesel, da jo un tip uno prejšnjo ni imel.
Hvala Alessio še enkrat za "link" :nazdravje:

Tudi jaz sem v nabavi prikolice. Že par tednov si jih ogledujem, zato imam sem ti lahko prilepil link.
Čakam na tisto iz Kranja. Nimam pa toliko časa. Potrebujem jo čez 14 dni. Bo treba še kaj drugega pogledati. To prikolico s kiperjem sem slučajno našel.
Kakšna pa je kvaliteta te prikolice na prvi pogled? Ali si šel po prikolico na koroško?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, tu blizu Trzina sem nasel poslovalnico in sem se v bistvu ustavil za nazaj. Tam na njihovi strani klikni, "kako do nas" in ti bo vse poslovalnice vrglo ven.
Na prvi pogled je v redu, edino stene so pac iz tankega pleha.
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Praviš da si vesel, da tisti v Kranju ni imel prikolice na zalogi.
Upam, da ti bo ta prikolica služila dolgo časa. Prav zadovoljen sem, da sem ti lahko pomagal.
Drugi teden grem tudi jaz v nabavo.

LP Alessio
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, vesel sem...ker sem sedaj nabavil malce vecjo in se kiper je. Una bi itak prisla 530€ in ne 499€, kot je v oglasu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
uf, to je pa zoprno... če uide iz roke, dobro prbije drug konc ob tla... Ampak sej verjetno uporabnik preceni, al bo lahko z roko zadržal kiper...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Je kar narejeno tako da (če nisi ravno največji štor pod soncem) se lepo prekucne, brez nekega posebnega truda in nevarnosti. Vsaj s tistimi s katerimi sem imel sam opravka (stema, humbaur, pongratz,...).
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, nima pantov cist na koncu, ampak bolj proti sredini oz teziscu. Nisem jo kaj prevec gledal, ker sem jo doma samo odpel in sibal naprej v sluzbo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce vas zanima, jo bom poslikal in dal par slik gor. Samo povejte, kater detajl vas zanima :cool: