Avto kamera

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Jebe se meni za baterijo v daljincu. Kako boš dokazal, da ti je servis dejansko zamenjal olje oz., da ti ga ni?

Pa ti resno misliš, da se na uradnih servisih ukvarjajo s krajo olja? Servis oguljofa stranko enkrat in potem nikoli več, ker bo s tem izgubil stranko, je veliki večini servisov interes, da opravi svoje delo čimbolj profesionalno. V avto stroki delam že vsaj 25 let, pa sem dal skoz malo morje različnih firm pa pri niti eni niso goljufali pri menjavi olja.
Nevem pa za mercedes ampak dvomim, da bi si kdo upal goljufati stranko pri taki firmi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Vsi, ki so posneli natege servisov so tudi imeli zaupanje...in na zaupanje pač ne grem pri stvareh, ki so vredne več kot xxxx eur.
Numy, še večji profit jim je računat olje, ki ga sploh ne zamenjajo.
Znamko zamenjaj. BMW ima prav super narejeno. Avto gre v delavnico, ti se pa usedeš v kotiček za stranke in na velikem TV-ju na monitorju spremljaš kaj se dogaja s tvojim konjičkom, tako da lahko je.. ježa mehaniku, ki ga morda grdo pogleda:D.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zadnjic sem sel nekaj iskat v Interclass na Trzaski ... Tam imajo eno delavnico tako, da je veliko stekleno okno in iz sprejemnice se vidi v to delavnico... in lahko opazujes, kaj se dela :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Pa še zmeraj boš težko videl, da ti ne bi vlili kar starega olja nazaj. Če bi to hoteli narediti ...
Kar mislim, da znam tako dobro, da lahko nadzorujem, tisto lahko naredim sam. Če sam ne znam narediti (ali nočem), potem niti nadzorovati ne morem. Res pa je, da je to skregano z logiko povprečnega "managerja" v Sloveniji. Ki misli, da obstaja samo deli in vladaj, brez da bi vedel, kaj deli.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Dobro, to je neka obskurna delavnica.

Zanima me recimo Autocommerc. Na kakšen način bi, mehanik, profitiral pri (ne)menjavi olja.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Mogoče je sedaj strožje, ampak poznam osebo, ki so jo klicali od zastopnika kako je zadovoljna z rešeno reklamacijo.
Njemu nič jasno, nakar ugotovi, da je avtohiša zabeležila/obračunala garancijsko zamenjavo na njegovem avtu. Očitno je del "zanalašč ne napišem kateri" potreboval kakšen kolega od zaposlenega, ali pa so ga dvakrat računali.

Spet drugo AH, kjer so izgubili servis za "javne sluzbo", ker so samo računali in ne tudi delali.

Tretja AH je goljufala pri leasingih (zaračunala, a ne plačala naprej).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Dobro, to je neka obskurna delavnica.

Zanima me recimo Autocommerc. Na kakšen način bi, mehanik, profitiral pri (ne)menjavi olja.

Vemza dva primera iz pooblaščenih, ko so menjali samo zunanje ploščice, notranje ostale stare. Mehanik nardi to na dveh avtih in ma zastojn za sebe.

Potem je bil en avto ki je imel nekaj več kot 50k km original filter in olje 3 ali 4 leta star. Gošča taka, da šipka ni šla ven, oljni filter zabit totalno in spiralno zasukan od sile. Servisna poštemplana vsako leto na pooblaščenem. Prvi lastnik. Ko smo olje menjali je po par 100 km zaribal. Najprej niso hoteli prevzet odgovornosti. Na koncu so poslali avtovleko in so dali not nov motor.

To naredi mehanik na parih avtih in ma zastojn materjal za popoldanski fuš.

Definitivno se take zadeve bolj dogajajo na pooblaščenih kot nekih privatnikih. Ker privatnik zajebe in gre tista stranka plus njegov krog ljudi in ga direkt vdari po žepu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

emirATes

Pripravnik
9. apr 2012
159
7
18
saj ,v teoriji bi tako lahko bilo. Ampak pišeš kot bi vedel, da je v realnem življenju tako. Če veš, da je tako bi moral prijaviti, a ne. Ker lahko bi tudi zamenjali samo po dva bata pri parih avtih, pa bi mel mehanik za orenk fuš. Tisti tvoj (drugi) primer s šipko je pa svetski. Sam zaribal je, ko ste vi zamenjali olje. A ste vlili starega?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
če bi mel kaj pojma o motorji bi ti blo jasno zakaj je zaribal in se ne bi delal budalo iz sebe.
Drugač pa kaj bom jaz prijavljal? Lastniku avta se je povedalo in pokazalo pa naj si on rihta naprej. Saj je on tja vozil avto kjer so ga nategovali ne jaz.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Ampak ste pa res seronje na tem forumu po večini. Vprašanje se navezuje na nakup avto kamere, takoj prvi odgovor je že offtopic, drugi odgovor pa je celo edini v celi temi, ki se dejansko navezuje na vprašanje.

Vse ostalo je offtopic driskanje. Kako to da moderatorji tega ne popucate?


@odpiratelj teme: Poglej malo po youtubu razne reviewe
 
  • Všeč mi je
Reactions: escada66

emirATes

Pripravnik
9. apr 2012
159
7
18
če bi mel kaj pojma o motorji bi ti blo jasno zakaj je zaribal in se ne bi delal budalo iz sebe.
Drugač pa kaj bom jaz prijavljal? Lastniku avta se je povedalo in pokazalo pa naj si on rihta naprej. Saj je on tja vozil avto kjer so ga nategovali ne jaz.

glede na tvoj buren odgovor sklepam, da si insajder. Si pa že dokazal, da si strokovnjak. Pa si tudi ribič, lovec?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Nisem niti ribič, niti lovec. Zakaj te zanima? Rabiš kako lokacijo za fazane? Al bi rad zraven kraparjev lovil na Hoški šoderci?
 

emirATes

Pripravnik
9. apr 2012
159
7
18
Nisem niti ribič, niti lovec. Zakaj te zanima? Rabiš kako lokacijo za fazane? Al bi rad zraven kraparjev lovil na Hoški šoderci?

no, nekaj pojma o motorjih še imam, čeravno sem že precej časa ven iz delavnic. Glede zaribanja je pa dejstvo kar sem zapisal in ne delam budale iz sebe. Res sem zapisal morda malo preveč "žleht" tisti zadnji stavek in se iz srca opravičujem, če preveč boli.
R e za zadnji post: me ne zanima več, ne rabim lokacije in ne želim loviti zraven kraparjev :)
Pa lep pozdrav