Avto kamera

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Razmišljam o nakupu avtokamere za snemanje med vožnjo ter hkrati snemanje ko je avto parkiran ali v obdelavi na servisu.

Želja je, da snema široki kot, dobra kvaliteta, itd. Kdo jih prodaja in montira v Slo, katere firme se priporoča?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Razmišljam o nakupu avtokamere za snemanje med vožnjo ter hkrati snemanje ko je avto parkiran ali v obdelavi na servisu.

Želja je, da snema široki kot, dobra kvaliteta, itd. Kdo jih prodaja in montira v Slo, katere firme se priporoča?
neumesna: boš gledal v pokrov motorja ko bo na servisu? razen če imaš kak e30 ali stoenko :D
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
neumesna: boš gledal v pokrov motorja ko bo na servisu? razen če imaš kak e30 ali stoenko :D

Če bi takrat kamero dal na armaturno ploščo, bi se videlo čez luknjo pod odprto havbo. Ne gre se mi toliko sicer, da bi videl kaj vse točno delajo. Gre pa se mi, da vidim kaj delajo z avtom na splošno (vožnja okoli) in ali zamenjajo olje. Videl sem že namreč preveč posnetkov s servisov ko olja sploh niso zamenjali, se vozili naokoli po svojih opravkih, itd. kar se mi zdi nesprejemljivo. Sploh tisto z oljem.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Videl sem že namreč preveč posnetkov s servisov ko olja sploh niso zamenjali, se vozili naokoli po svojih opravkih, itd. kar se mi zdi nesprejemljivo. Sploh tisto z oljem.

Predno boš dal avto na servis poglej kakšne barve je olje na šibki in potem ga spet preveri ko ga boš prevzel...
Sam maš pa res problem, da te skrbi, da ti olja ne bi zamenjali.... Resen problem s zaupanjem...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Olje bodo zamenjali z največjim veseljem, tu je največji profit. :cool:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Predno boš dal avto na servis poglej kakšne barve je olje na šibki in potem ga spet preveri ko ga boš prevzel...
Sam maš pa res problem, da te skrbi, da ti olja ne bi zamenjali.... Resen problem s zaupanjem...

Vsi, ki so posneli natege servisov so tudi imeli zaupanje...in na zaupanje pač ne grem pri stvareh, ki so vredne več kot xxxx eur.
Numy, še večji profit jim je računat olje, ki ga sploh ne zamenjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Predno boš dal avto na servis poglej kakšne barve je olje na šibki in potem ga spet preveri ko ga boš prevzel...
Sam maš pa res problem, da te skrbi, da ti olja ne bi zamenjali.... Resen problem s zaupanjem...

in kaj boš videl? na večini dizlov po 5 minutah laufanja ne ločiš starega od novega po barvi. Če ciljaš na to.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Vsi, ki so posneli natege servisov so tudi imeli zaupanje...in na zaupanje pač ne grem pri stvareh, ki so vredne več kot xxxx eur.
Numy, še večji profit jim je računat olje, ki ga sploh ne zamenjajo.
Še večji profit bo, če havbe sploh ne odprejo, najbolje, da odpreš svoj servis.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Vsi, ki so posneli natege servisov so tudi imeli zaupanje...in na zaupanje pač ne grem pri stvareh, ki so vredne več kot xxxx eur.
Numy, še večji profit jim je računat olje, ki ga sploh ne zamenjajo.
Pa bodi zraven, ko pelješ avto na servis. Pač reskiraj dopust in tistih par uric, če ti je toliko do avta
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Če servis nima kaj skrivati lahko greš noter. Res da ni zaželjeno, da se vsak vtika v posel serviserjev (stranke potem postavljajo bolj ali manj neumna vprašanja) ampak, pri premium znamki in avtu v vrednosti 50.000 eur to naj nebi bil problem.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Ni Point v skrivanju.....
Gre se za varnost, kaj če se stranki v delavnici kaj zgodi? Kdo odgovarja?
Konc koncev se v tudi tovarni ne morš kar prosto sprehajati po proizvodnji ....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Temu bi se serviserji zlahka izognili. Naj stranka prinese potrdilo, da je opravila ustrezen tečaj iz varnosti pri delu in je lahko zraven. Če pa kdo dela nov servis, pa naj razmišlja, da naredi delovna mesta, kjer je zraven kabina, kamor varno zapreš vojagerja, da lahko drka ob pogledu na svoj avto med servisom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Jason

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Za nastanek vseh teh fobij so prvo morali biti razlogi. In ti misliš da se na servisih čisto nič ne "šunja?"
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Za nastanek vseh teh fobij so prvo morali biti razlogi. In ti misliš da se na servisih čisto nič ne "šunja?"
Imaš eno protizakonito dejavnost in to bi odpravljal z drugo še hujšo protizakonito dejavnostjo? Snemanje ljudi na delovnem mestu?
Pa ste ljubitelji avtomobilov čisto kolikor toliko zdravi v glavi (denimo Janez40)?
Kar sem imel nategov na servisu, sem jih zlahka sam dokazal brez snemanja. Mogoče res nisem imel večjih problemov od tega, da daljinec ne dela, čeprav so poskusili menjati baterijo. Sem si pač vzel dve minuti in jo menjal sam in je delal.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Imaš eno protizakonito dejavnost in to bi odpravljal z drugo še hujšo protizakonito dejavnostjo? Snemanje ljudi na delovnem mestu?
Pa ste ljubitelji avtomobilov čisto kolikor toliko zdravi v glavi (denimo Janez40)?
Kar sem imel nategov na servisu, sem jih zlahka sam dokazal brez snemanja. Mogoče res nisem imel večjih problemov od tega, da daljinec ne dela, čeprav so poskusili menjati baterijo. Sem si pač vzel dve minuti in jo menjal sam in je delal.

Jebe se meni za baterijo v daljincu. Kako boš dokazal, da ti je servis dejansko zamenjal olje oz., da ti ga ni?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Jebe se meni za baterijo v daljincu. Kako boš dokazal, da ti je servis dejansko zamenjal olje oz., da ti ga ni?
Vsekakor ne z neumnim in nezakonitim snemanjem ljudi na delovnem mestu. Lahko narediš "pečat" na oljnem filtru in na čepu za izpust olja. Če bodo to odvijačili, boš vedel. Sicer bi jaz to opazil tudi na šipki. Ampak, če v poslu ni zaupanja v izvajalca, potem tega izvajalca niti ne izbereš. Tudi, če je cenejši ali dražji. Zaupanja seveda ne moreš preveriti na internetu, ker to ni nič. Človeka vidiš in veš za kaj se gre.
Z baterijo sem imel nekoč probleme na službenem vozilu in tam smo po nalogu firme vozili na pooblaščen servis. Sam ga ne bi tja vozil, ker sem ob predaji vozila vedel, koliko je ura.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
ni tolko problem v varsvu pri delu kot to, da te en taki ovira pri delu.
Predstavljaj si, da nekaj delaš nekdo ti pa zraven skos utruja in ti je napoti. Idealn recept, da zajebeš. Te zmoti med zategovanjem recimo. Pozabiš nekaj zategnit in podobno.