avstrijska digitalna vinjeta

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja avstrijci že po defaultu vejo da balkanci iščejo luknje kjer se da in se švercajo, zato pa so tolko bol napaljeni na nijh....neke pač morjo delat :D .....ne vem pa kaj ti bo list oziroma račun doma če ti piše da ga moreš hranit...kot da bi darsovcu rekel da maš odrezek od vinjete doma v dnevni sobi, na lepe oči ti bo verjel :D :D :D
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.941
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik bste pravi:
Sicer je meni fail (ce ze) samo to, da zadeva zacne veljati sele 18. dan po nakupu. Dobro v primeru letne vinjete to ni tezava, za tiste za krajse obdobje pac.

To je dejansko precej nepraktično. Je pa problem, ker ima fizična oseba pravico do odstopa od online nakupa v 14 dneh. Brez te varovalke (veljavnost šele po 18 dneh), bi lahko kupil digitalno vinjeto, se vozil 14 dni in potem dobil denar nazaj. Če kupiš za firmo tega ni, zato je tudi vinjeta veljavna takoj. Naj bi bilo možno od poletja dalje digitalno vinjeto kupit tudi na bencinskih itd. kjer bo tudi za fizične osebe veljala takoj.

Seveda je najbolj praktičen nakup preko neta, zato upam, da najdejo kakšno opcijo, v smislu, da se zavestno odpoveš tej pravici (če je to možno) in da ti potem vinjeta velja takoj oziroma od želenega datuma. Če se ne motim, nekaj podobnega podpišeš tudi pri naših mobilnih operaterjih, če skleneš naročnino preko interneta in želiš, da te priklopijo takoj, ko je moogoče, in ne čez XX dni, ko potoče rok, v katerem lahko odstopiš od pogodbe.

To o prvici do odstopa so buče, ker itak ni nujno, da ta prvica vedno obstaja. Že sedaj je pri lepem kupčku stvari ni in tudi pri vinjeti je ne bi rabilo biti (en primer: oNline publikacije). Madžari na primer tega nimajo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Samo, če izjeme ni zapisane v zakonu, je pač ni moč uveljaviti. In tu so jodlarji zamočili - izjema ni zapisana v FAGG.
Lahko bi štela izjema “nakupa pri javnih uradih”, kar pa Asfinag ni - torej to tudi pade.
Bo treba pač počakati, da dodajo izjemo.
Načeloma bi izjema že šedaj lahko veljala za vse razen za letno za avto - vse ostale so namreč pod 50,- EUR, kjer se pa lahko uveljavi izjema od pravice do odstopa nakupa.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
@utiševalec: 01.02. je bil lep sončen dan, avto pa en dan prej opran, tako da se je dala tablica bp prebrati.
Sicer pa se vsi ne obnašamo po balkansko in iščemo luknje, vsaj jaz ne.
Ne vem kako vi potujete, ampak sam za pot na sestanek v Graz ali npr. na dunajsko letališče prej ne kličem na asfinag, in jih povprašam če bodo imeli cestno kontrolo in me bodo zadrževali. Upravičeno pričakujem tekočo vožnjo, kljub gostemu prometu. Asfinag bi moral imeti preverjenje digitalne vinjete urejeno brez nepotrebnega ustavljanja, tako kot madžari. Saj to je bistvo, da si na cilju čimprej, ne pa z nepotrebno in neupravičeno zamudo.
Čakam, da me naslednjič zopet ustavijo, nato pa sledi pritožba na ponudnika. Če bo pritožb več, se bodo stvari mogoče premaknile.
Še to: digitalno vinjeto ni mogoče menjati za lepljivo in obratno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Kdo bi bil pa kriv po tvoje, če bi zaradi prometne zaprli AC in bi noter čakal recimo 3 ure?
A bi potem poslal pritožbo po možnosti mrtvemu povzročitelju?

Eni ste res čisto izgubili stik z realnostjo, sploh glede na dejstvo, da gre za štart elektronske vinjete in se bo zadeva zagotovo še speglala.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Mislim, kake eni strelate. Ne vem kaj mešaš hruške in jabolka. Nesreča je eno, prodaja produkta in kontrola tega pa drugo. Nesreče se dogajajo nepredvidoma, kontrole vinjet so planirane. Upam da je tebi in tebi podobnim to jasno.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

KSZ

Veliko je bilo govora v zadnjem času po avstrijskih radiih glede dig. vinjete. In kolikor sem zasledil, ti ni potrebno imeti ničesar zraven (niti potrdila), vendar pa priporočajo, da ga imaš. Torej ni obvezno, je pa priporočljivo. Tudi o tem je bilo govora, zakaj je vinjeta veljavna komaj 18 dni po nakupu (za fizične osebe). razlaga je bila, da je pač zakonodaja takšna in da sledijo EU direktivam za spletno prodajo. Kar pa je zanimivo, je to, da recimo za tunelnine (ki je enak princip) pa nakup velja takoj...

Sicer nisem doživel nobenih težav zaradi dig. vinjet pri kontrolah (sam imam sicer nalepko) ali kakšnih zastojev. Sistem dela zanesljivo, se pa tu in tam zgodi, da katere tablice ne prebere - se dogaja tudi pri tunelih in pač greš skozi počasen pas. Verjetno vsaj zdaj na začetku delajo tudi "štihprobe".

Se mi je pa pri Mađarih tudi že zgodilo, da me je ustavil na izvozu iz počivališča in preverjal...

Glede letališča - na letališču bi naj bil nekje 2 uri prej (priporočljivo), če pa si s svojim avtom in parking, pa 3 ure. Ne mi rečt, da boš zaradi 10 minutne kontrole zamudil let. Ali sestanek...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Če so kontrole planirane, si pa splaniraj pot od doma 30 min prej... hvala bogu, da si lahko splaniraš. Za nesrečo pa, ker ni planirana, pa vzame recimo 3 ure časa, si pa splaniraš 1.5 ure... kot celoletne gume, niso dobre ne pozimi ne poleti, ampak vseeno so...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Mislim, kake eni strelate. Ne vem kaj mešaš hruške in jabolka. Nesreča je eno, prodaja produkta in kontrola tega pa drugo. Nesreče se dogajajo nepredvidoma, kontrole vinjet so planirane. Upam da je tebi in tebi podobnim to jasno.
Meni je kristalno jasno, ampak tebi nekaj drugega ni. Zaradi 10min ne boš zamudil letala, zaradi treh ur pa boš.
Ampak važno je, da si drama queen, ker misliš, da si zaradi elektronskega nakupa vinjete boga za jajca prijel in se ti morajo vsi umikat in pustiti pri miru.
A če te na poti scat prime, živčnega fašeš, ker izgubiš tistih 5 min?
grin1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
A če te na poti scat prime, živčnega fašeš, ker izgubiš tistih 5 min?
grin1.gif

To ima planirano... ni pa planirana eventuelna vrsta na WCju, tam gre potem letalo iz Dunaja brez njega...
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
KSZ,
meni je logično, da ne rabiš dokazil pri elektronski vinjeti (enako kot pri Madžarih). Ob vsem avtomatizmu naj še račune sabo vozim in ne vem kakšna dokazila.. Zelo verjetno bi bil v zagati če me ustavi in zahteva potrdilo.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Da obudim temo... Od jutri naprej rabim 10 dnevno digitalno vinjeto za avstrijo.. Kolikor vidim na spletu, BI JO MORAL KUPIT 18 DNI PREJ?!?!?!? WTF!?!?

Kar ne morem verjet... Obstaja kaka druga možnost? Lahko kupim na SLO bencinskih servisih tudi digitalno AUT vinjeto?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Da obudim temo... Od jutri naprej rabim 10 dnevno digitalno vinjeto za avstrijo.. Kolikor vidim na spletu, BI JO MORAL KUPIT 18 DNI PREJ?!?!?!? WTF!?!?

Kar ne morem verjet... Obstaja kaka druga možnost? Lahko kupim na SLO bencinskih servisih tudi digitalno AUT vinjeto?
Imajo avtomate na večjih mejnih prehodih (npr. Šentilj).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Hja, sn kupo nalepko... Saj avstrijska vinjeta gre dol kar lepo... ;)

Drugače pa so te digitalne vinjete (ki veljajo takoj) enkrat dražje - 10 dnevna vinjeta za avstrijo stane 9,6 eur.. ;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Hja, sn kupo nalepko... Saj avstrijska vinjeta gre dol kar lepo... ;)

Drugače pa so te digitalne vinjete (ki veljajo takoj) enkrat dražje - 10 dnevna vinjeta za avstrijo stane 9,6 eur.. ;)
Niso enkrat dražje, ker veljajo takoj, ampak zato ker je to, kar je linkal igiNo1, nek nategunski preprodajalec.

Drugače lahko tudi na uradni strani kupiš kot "firma" (sicer z osebnimi podatki) in s tem odrečem "right of withdrawal for online purchases", tako da ti velja takoj. Dokler daš svoje prave podatke, dvomim, da ti lahko kdo karkoli teži.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Niso enkrat dražje, ker veljajo takoj, ampak zato ker je to, kar je linkal igiNo1, nek nategunski preprodajalec.

Ti nategunski preprodajalci so se tudi razpasli, da ni res. Če iščeš za madžrarko e-vinjeto v googlu, ti tudi ponudi enih 10 preprodajalcev (vsi zadetki sponzored), preden prideš do uradne strani, kjer normalno za pravo ceno (brez provizij) kupiš vinjeto.