Avstrija Vs Slovenija

trgovina128

Zelenc'
22. maj 2019
3
1
3
lidl.jpg


Ce kdo kupuje whirlpool.
Nekaj razlike pa je.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.069
113
Pa to je skoraj pri vsaki tehnični robi. Hofer ne zaostaja dosti. Slovenci ja imamo denar, njih se lahko olupi. Banda prekleta. Očitno pri nas ni kankurence in se lahko privoščijo. Bi pa se lahko kak novinar vpičil in naredil kako dobro reklamo za take.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
UnverbindlicheVerkaufPreis. Priporočena maloprodajna cena. A vas kdo sili da hodite v Lidl?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
pa lej.. kupci se mormo navadt "barantat/glihat/mal okrog pogledat"...

Iz lastnih izkusenj -- tud veliki Merkur spraviš pri orodju na ceno pod mimovrste (alpa je mimovrste postala prevelika).. avto ko sem kupoval - sem ga kupoval kar nekaj dni .. razlika med zacetno in koncno ceno ene 7%.. indukcijska plosca - avstrija vs slo cca 200€ (pa v slo je "po narocilu")

se da.. treba si je cajt vzet.. mal poklikat.. pa ne kupovat na "prvo žogo"
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.069
113
Itak, pa 50km več dostave, pa,... pa butasti kupci v SLO!

Kakšna je šele cena na Hrvaškem, ko se morajo 100 km še dalje peljat. :evil: Torej za artikel 300 eur v AT, 400 SLO, 600 HRK.

Bože nedaj, da prodajajo v Splitu... Še dodatnih 300 kilometrov...
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.069
113
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3263_pa103638_gaming_monitor_benq_zowie_xl2411p_24

https://www.ottoversand.at/p/benq-l...999-0-10079228588&nav-q=xl2411p&search-o=true

Naj eden še na enaa piše, kaj si mislijo, da za 70€ dražje prodajajo. Vsi, bi imeli vse zastonj... za našo blaginjo pa ne bi noben nič žrtvoval.

Pri Lidlu gre za isto trgovino. Ti pa navajaš dve različni trgovini. Se ti zdi primerljivo? Pa tvojo replicirano izjavo sem matematično popravil a vseeno zaokrožil...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
V konkretnem primeru se očitno vidi da je artikel pri jodlarjih v akciji oz. je zraven redna cena ki je 380EUR. Tu si pa tam tam potem z našo ceno (višji DDV). Skratka četudi bi bila to ista trgovina (pa ni ker sem 100% da lidl jodlland in lidl slovenija nista ista pravna subjekta) je taka praksa povsem normalna. Recimo tudi pri nas imaš pri istem trgovcu kdaj kakšne akcije samo v določenih prodajalnah (novo odprtje, razprodaja zaradi prenove ipd.).

Recimo če sem malo žleht očitno jodlarji nimajo ravno navade se kopat v cenenih napihljivih đakuzijih in posledično se mora trgovec znebit te šare, medtem ko balkanski slovenci pa takoj pograbijo vse te bedarije in jasno da bo cena ostala na nivoju.

P.S. včasih (še par let nazaj) je bil pir v lokalnem merkatorju precej dražji kot v hipermarketih. Če si živel v vukojebini si pač plačeval višjo ceno za isto stvar ali pa si bil primoran se vozit nekam po isto stvar za nižjo ceno. Pa je bil isti trgovec in vse, samo drug tip trgovine. Nefer praksa? Nam se je takrat to zdelo normalno (pa ko si bil žejen si šel po malce dražji pir, ne pa stal na soncu s transparenti da hočeš robo bolj poceni oz. enako drago kot meščani).
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
jtfc Ni moj problem, če si prodajalec/trgovec ne zna izboriti dovolj dobre nabavne cene. V globalnem trgu, ko lahko z nekaj kliki naročim isti artikel praktično od kjerkoli mi ne pride na misel, da bi nekaj kupil v SLO samo zaradi tega, da podprem domačega. Ja če je razlika v nekaj % ali par EUR, ko pa gre za razlike v nekaj 10% bom pa zagotovo kupil tam kjer je cenejše, pa če tudi je to na Amazonu, Avstriji ali .....
Tako pač je. Z veseljem kupim domače, če je domače vredno in ko je od lokalnega pridelovalca, ne bom pa podpiral pohlepa trgovca in zato kupoval "domače". Naj si uredijo stroškovno stran, pa bodo lahko delali z nižji maržami in bodo konkurenčni.

LILD primer pa je za moje pojme čisti nateg Slovencev. V to bi se lahko kak novinar spustil in jih nabil na križ, da ne bomo skoz samo o grdih politikih poslušali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.069
113
Ravno pred kratkim sem gledal zložljive
V konkretnem primeru se očitno vidi da je artikel pri jodlarjih v akciji oz. je zraven redna cena ki je 380EUR. Tu si pa tam tam potem z našo ceno (višji DDV). Skratka četudi bi bila to ista trgovina (pa ni ker sem 100% da lidl jodlland in lidl slovenija nista ista pravna subjekta) je taka praksa povsem normalna. Recimo tudi pri nas imaš pri istem trgovcu kdaj kakšne akcije samo v določenih prodajalnah (novo odprtje, razprodaja zaradi prenove ipd.).

Recimo če sem malo žleht očitno jodlarji nimajo ravno navade se kopat v cenenih napihljivih đakuzijih in posledično se mora trgovec znebit te šare, medtem ko balkanski slovenci pa takoj pograbijo vse te bedarije in jasno da bo cena ostala na nivoju.

P.S. včasih (še par let nazaj) je bil pir v lokalnem merkatorju precej dražji kot v hipermarketih. Če si živel v vukojebini si pač plačeval višjo ceno za isto stvar ali pa si bil primoran se vozit nekam po isto stvar za nižjo ceno. Pa je bil isti trgovec in vse, samo drug tip trgovine. Nefer praksa? Nam se je takrat to zdelo normalno (pa ko si bil žejen si šel po malce dražji pir, ne pa stal na soncu s transparenti da hočeš robo bolj poceni oz. enako drago kot meščani).

Ravno pred kratkim sem gledal aluminijaste stole za na teraso. Razlika v ceni je bila 10 eur po stolu. Pri jodlarjih 30 pri nas 40 eur. Jodlarji tudi nimajo v navadi sedet na terasi na svojem vrtu? Saj pravim to je poslovni model, ker pri nas enostavno ni konkurence. Enako je z Hoferjem. Take malo večje stvari so pri nas vedno dražje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V konkretnem primeru se očitno vidi da je artikel pri jodlarjih v akciji oz. je zraven redna cena ki je 380EUR. Tu si pa tam tam potem z našo ceno (višji DDV). Skratka četudi bi bila to ista trgovina (pa ni ker sem 100% da lidl jodlland in lidl slovenija nista ista pravna subjekta) je taka praksa povsem normalna. Recimo tudi pri nas imaš pri istem trgovcu kdaj kakšne akcije samo v določenih prodajalnah (novo odprtje, razprodaja zaradi prenove ipd.).

Recimo če sem malo žleht očitno jodlarji nimajo ravno navade se kopat v cenenih napihljivih đakuzijih in posledično se mora trgovec znebit te šare, medtem ko balkanski slovenci pa takoj pograbijo vse te bedarije in jasno da bo cena ostala na nivoju.

P.S. včasih (še par let nazaj) je bil pir v lokalnem merkatorju precej dražji kot v hipermarketih. Če si živel v vukojebini si pač plačeval višjo ceno za isto stvar ali pa si bil primoran se vozit nekam po isto stvar za nižjo ceno. Pa je bil isti trgovec in vse, samo drug tip trgovine. Nefer praksa? Nam se je takrat to zdelo normalno (pa ko si bil žejen si šel po malce dražji pir, ne pa stal na soncu s transparenti da hočeš robo bolj poceni oz. enako drago kot meščani).

Nehaj bluzit, nič ni v akciji v Avstriji. To je njihova začetna cena.