Arhiva sistemskega direktorija c:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ti imaš kar "Backup" particijo na obstoječem disku z valid podatki? Ta disk je cel čas priklopljen in na voljo v sistemu?

To sta že dva velika red flaga... Backup disk je vedno dedicated in fizično ločen (priklopiš ga le v času backupa). Idealno je da imaš več takšnih diskov, po možnosti na fizično različnih lokacijah.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Ti imaš kar "Backup" particijo na obstoječem disku z valid podatki? Ta disk je cel čas priklopljen in na voljo v sistemu?

To sta že dva velika red flaga... Backup disk je vedno dedicated in fizično ločen (priklopiš ga le v času backupa). Idealno je da imaš več takšnih diskov, po možnosti na fizično različnih lokacijah.

Plus tega še podatke šifrirati in naložiš na cloud.

Arhivirni programi načeloma vsi delujejo po sistemu - daj windows naredi mi arhivo jaz jo bom pa shranil nekam in v mojem formatu.


Priporočam Acronis-a.
Veliko lažje in enostavneje.

Potrebno je pa preverjati da ti vse deluje brez napak.

Me veseli da smo na koncu ene strani prišli do odgovora, kaj bi uporabnik sploh rad naredil :)
Ker tisti njegov prvi post se bere nekako takole:

"na travniku sem našel 4 peresno deteljico odtrgal sem 1mm
lista. Če doma posadim ta mm lista bo zrasla nazaj ?"
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Moj sistem je sicer precej overkill za nekega laika, je pa naslednji:
  • main PC ima originalne podatke na RAID1 polju
  • dela se lokalna sinhronizacija na lokalni NAS (spet RAID1 polje)
  • iz omenjenega NAS-a se potem dela dalje še:
    • šifriran in snapshotan (ZFS) backup na 2 zunanja diska (vsak teden izmenično na drug disk)​
    • šifriran in snapshotan (ZFS) remote backup na Azure virtualko​
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Moj sistem je sicer precej overkill za nekega laika, je pa naslednji:
  • main PC ima originalne podatke na RAID1 polju
  • dela se lokalna sinhronizacija na lokalni NAS (spet RAID1 polje)
  • iz omenjenega NAS-a se potem dela dalje še:
    • šifriran in snapshotan (ZFS) backup na 2 zunanja diska (vsak teden izmenično na drug disk)​
    • šifriran in snapshotan (ZFS) remote backup na Azure virtualko​
Sklepam da to vsaj 1x mesečno narediš tudi testni restore iz oddaljene lokacije (vsakič iz druge se razume) ?
Preverjaš tako ali tako vsakodnevno če deluje vse skupaj :)

Je pa tole nekaj nevidenega za večino Slo podjetij.

Če imaš srečo se pri njih konča pri tvojem drugem krogecu.
(Se tudi delajo kopije iz nasa na notranje zaščiteno polje).

Nisi povedal kakšne backupe delaš:
- Full
- Diferencialne
- Inkrementalne
- ...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Ti imaš kar "Backup" particijo na obstoječem disku z valid podatki? Ta disk je cel čas priklopljen in na voljo v sistemu?
To sta že dva velika red flaga... Backup disk je vedno dedicated in fizično ločen (priklopiš ga le v času backupa). Idealno je da imaš več takšnih diskov, po možnosti na fizično različnih lokacijah.
Kje, kam, kako? Slika prikazuje PC, ne external HD! IMG BACKUP je lahko še na n lokacijah!!
Greste čez mejo. Moja ocena varnosti je dala tale rezultat, vaša vaš rezultat. Vsake oči svojega malarja.
In če že govorimo o varnosti morata biti fizično lokaciji več kot 50 km ali oblak!
Ne pretiravat za home work. Saj vem, da ste stručkoti, ampak pretiravate in da vaše delo vsebuje rešitve planeta in človeštva.
#philips in kaj, če pade atomska bomba imaš fizični lokaciji dovolja daleč in dovolj hito in enostavno dosegljivi po padcu atomske bombe?
Ne, nisi predvidel padec atomske bombe.
....Potrebno je pa preverjati da ti vse deluje brez napak.
..."na travniku sem našel 4 peresno deteljico odtrgal sem 1mm
lista. Če doma posadim ta mm lista bo zrasla nazaj ?"
...Priporočam Acronis-a. ...
Ne nimaš prav. To je tvoje tolmačenja mojega vprašanja.
Vprašanje je bilo: našel sem 4 peresno deteljico in želim v primeru nezgode imeti popolnoma enako 4 peresno deteljico. Ali je shranje genom/ustroj ustrezen za reprodukcijo popolnoma enake 4 peresne deteljice!
Acronis-a ne deluje.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Kje, kam, kako? Slika prikazuje PC, ne external HD! IMG BACKUP je lahko še na n lokacijah!!
Greste čez mejo. Moja ocena varnosti je dala tale rezultat, vaša vaš rezultat. Vsake oči svojega malarja.
In če že govorimo o varnosti morata biti fizično lokaciji več kot 50 km ali oblak!
Ne pretiravat za home work. Saj vem, da ste stručkoti, ampak pretiravate in da vaše delo vsebuje rešitve planeta in človeštva.
#philips in kaj, če pade atomska bomba imaš fizični lokaciji dovolja daleč in dovolj hito in enostavno dosegljivi po padcu atomske bombe?
Ne, nisi predvidel padec atomske bombe.

Ne nimaš prav. To je tvoje tolmačenja mojega vprašanja.
Vprašanje je bilo: našel sem 4 peresno deteljico in želim v primeru nezgode imeti popolnoma enako 4 peresno deteljico. Ali je shranje genom/ustroj ustrezen za reprodukcijo popolnoma enake 4 peresne deteljice!
Acronis-a ne deluje.


To je tolmačenje nekoga, ki se je z arhiviranjem ukvarjal 8+ let za nekaj 100+ podjetij.
Če te že zanima moje arhive so preživele večtedenske napade hekerjev v zloglasnem
času kriptiranja podatkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Sklepam da to vsaj 1x mesečno narediš tudi testni restore iz oddaljene lokacije (vsakič iz druge se razume) ?
Preverjaš tako ali tako vsakodnevno če deluje vse skupaj :)

Je pa tole nekaj nevidenega za večino Slo podjetij.

Če imaš srečo se pri njih konča pri tvojem drugem krogecu.
(Se tudi delajo kopije iz nasa na notranje zaščiteno polje).

Nisi povedal kakšne backupe delaš:
- Full
- Diferencialne
- Inkrementalne
- ...

Dela se diff backup preko rsync nato pa se na nivoju filesystema (ZFS) naredi snapshot trenutnega stanja. Tako da za restore ni potreben noben poseben tool, samo mountam ustrezen snapshot in izvedem rsync v kontra smer.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Dela se diff backup preko rsync nato pa se na nivoju filesystema (ZFS) naredi snapshot trenutnega stanja. Tako da za restore ni potreben noben poseben tool, samo mountam ustrezen snapshot in izvedem rsync v kontra smer.

Aha, Jaz sem bolj ali manj imel windows - vmware zadeve. Linuxi so bile bolj ali manj virtualke.

jaz sem vedno delal full če sem le imel možnost, cas in prostor :)
Bolj easy in hitreje pri restore (na kaseti so vsi podatki - kaseta v trezorju).

Je pa že kako leto od tega, ko sem se s tem nazadnje ukvarjal.
Bi verjetno rabil kakšna 2 tedna da spet not pridem.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
To je tolmačenje nekoga, ki se je z arhiviranjem ukvarjal 8+ let za nekaj 100+ podjetij.
Če te že zanima moje arhive so preživele večtedenske napade hekerjev v zloglasnem
času kriptiranja podatkov.
Sarcasem OFF: Ja, je videti.
To je izjava nekoga, ki je imel za svoj prvi računalnik Comodore. Tazga - računalnika - NE najdeš v Bistri!
Še pomnite tovariši! :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Samo reči še da si igrice oddajal preko radijskega sprejemnika.
Ali si jih samo snemal ?
Samo snemal! Kaj sem pa takrat vedel o 'računalniku'. Kontraband je bil svetlobna leta pred mojim znanjem.
Sem pa v srednji šoli bil pomočnik učiteljice računalništva, in smo hodil na vegovo prg poganjat.
To so bili časi, ko se mi je prijateljica pohvalila, da dela v računalniškem(!) centru. Kaj pa delaš? - sem vprašal. Je rekla da daje trakove gor in dol!
Še pomnite tovariši :)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Samo snemal! Kaj sem pa takrat vedel o 'računalniku'. Kontraband je bil svetlobna leta pred mojim znanjem.
Sem pa v srednji šoli bil pomočnik učiteljice računalništva, in smo hodil na vegovo prg poganjat.
To so bili časi, ko se mi je prijateljica pohvalila, da dela v računalniškem(!) centru. Kaj pa delaš? - sem vprašal. Je rekla da daje trakove gor in dol!
Še pomnite tovariši :)

Aha sva na istem pol.
S trakovi sem se še lansko leto na veliko ukvarjal :)
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Takimi?

th1551tascam4track.jpg
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
AND WE HAVE A WINNER!!
Citat: kor so ti svetovali zgoraj.
Ali potem ne delam prov - glede na moj opis? Gre tak restore na drug HD sam da je ostali del PC enak?


Ne. Sam vsake toliko časa se rabi kakšen prg, pa na novo iskat. Oz. za ista dejanja/delo imam več podobnih programov.


Post od mene? Back up data je na dveh ločenoh HD. Ne RAID.


Še enkrat. Ali delam narobe. Izdelava/kopija IMG systemskega diska c:. Govoriomo o postopku v programu WIN.
To delam na dve lokaciji. Ločena dva HD. In da ne delam 2x, naredim 1x in potem ta WIN back up SYS partition z Explorer kopiram, da ne delam še enkrat. DA ali NE?
Plato dobi VSAK, ki a: mi je dal OK nasvet, d: izrazi tako obliko plačila. Za enkrat ni prepričljivo noben rekel, da delam prvav!
Vprašanje namreč je, kako preveriti ali sem naredil IMG back up Sistema v redu.
Z windows orodji se prav lepo napravi backup sistema. Ker uporablja shadow copy, bi lepo backupira tudi datoteke, ki so v uporabi. To pišem zato, ker sem s temi orodji kloniral na desetine računalnikov brez vsakega problema.
In za domačo uporabo je to popolnoma dovolj.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Brane_New: Kot je videti si nastavil pravilno, cel disk 0 ti dela image na disk 2. Če nimaš programov nameščenih na disku D (disk 1) - in ima ta samo tvoje podatke, potem če imaš backup offline se ti bi moralo vse postavit kot si napisal. Ostalo je potem odvisno od tega kaj ti odleti. Če ti odleti disk 0 potem ni problema, tvoj boot USB in resotore na nov disk 0 iz diska 2. Disk 1 ti ostane (tudi če imaš gor programe). Če ti odletita diska 0 in 1 potem še vedno postaviš iz diska 2 na 0, 1-ko restore narediš iz backupa podatkov. Če ti odletijo vsi trije diski, potem seveda posnameš iz druge lokacije nazaj na nove diske. Kar se mene tiče so realne življenjske situacije ki se ti lahko zgodijo naslednje (te preigraj pri sebi):
1. odleti ti disk 0 - v tem primeru imaš restore
2. odletijo ti vsi trije diski (kriptovirus) - restore iz remote lokacije, če je offline in ti je ni kriptovirus prepisal
3. imaš požar ali ti lopov vzame celo kišto s seboj (vprašaj se kako boš potem)
Vse ostalo je na nivoju znanstvene fantastike za domaču uporabo (mislim kaj se lahko zgodi)
p.s.: želim ti, da se ti nič od tega ne bi nikoli pripetilo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Hvala #bizi
Hvala #KarEn
Te dva odgovora sta OSNOVI, kako se odgovori. Ne kakšna znanost o kriptiranju in nešteto lokacoij.
Pi..za. Sem vedu da vas moram vprašat za mnenje/potrditrv.