Apple Iphone 3g

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
Zdravo!

Imam iphone 3g in sem moral na novo naložit os. sedaj mi pa noče prikazati mape na google maps, pokaže mi samo moder krogec zemljevida ni pa nikjer samo kvadratki. Ima kdo mogoče kakšno rešitev? Pred namestitvijo os je a delovalo vendar samo na določeni povečavi če sem preveč odbližal so bili samo kvadratki.
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Si probal izbrisati in ponovno naložiti aplikacijo? Moder krogec bi naj bila tvoje trenutna pozicija.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pa imas nastavljeno povezavo, preko katere se pretakajo zemljevidi (GPRS/EDGE/UMTS oz. WiFi/WLAN)? Ti brskanje po spletu deluje? Si kliknil ze na ikono cisto spodaj levo (za skok na trenutno pozicijo)?
 

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
Najprej si moram kartico kupt za 5€ da net sprobam, drgač kej se to nastav preko katere povezave se ti pretakajo zemljevidi? pa če ve mogoč kateri VPN nastavitve?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pomoje najbolje, ce prodas iPhone
smile-1.gif
...

Zemljevidi se prenesejo preko katerekoli povezave... toje lahko GPRS/EDGE/UMTS ali pa WiFi/WLAN ... Za kaj pa potrebujes VPN nastavitve? Imam obcutek, da sploh ne ves, kaj toje
smile-1.gif
 

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
Zakaj bi ga prodajal? Komaj sem ga kupu :D, na firwaru 2.2 je gps lepo delau pri nadgraditvi na 2.2.1 pa ne dela več, Naj ga nazaj na firware 2.2 dam?

za VPN pa res niam pojma ka hudirja je to?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Verjetno si imel pri 2.2 ze nastavljene zadeve... pri 2.2.1 pa jih moras se nastavit...

Zadeve delujejo pri 2.2.1 cisto enako kot pri 2.2 ... Ce si ga kupil novega, ti tudi pri 2.2 ni delovalo, preden nisi nastavil DATA pvoezave (katerekoli... GPRS ali WiFi) ...

In ce glede VPN nimas pojma, kaj to je... zakasj bi to nastavljal... VPN je namenjen varnim povezavam v recimo korporativno omrezje... in tega navaden uporabnik ne potrebuje... in ponavadi niti nima omrezja zascitenega z VPN povezavami ...
smile-1.gif
 

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
nov in jailbrakean je bil, nato sm pa jst mal preveč štrfaru po njem pa sm zbrisu OS nato sm ga restoru in sedaj pokaže utripajoči modri krogec map pa ne naloži,

jutri bom poskusil preko Wi-Fi če bom uspel najdet kakšno omrežje brez kode.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce je bil jailbreakan, potem ti je tisti, ki ga je jailbreakal, verjetno tudi namestil popravke in nastavil GPRS in podobno...

OS pa ne mores zbrisat... lahko pa naredis samo zbrko... tako kot recimo na tvojem namiznem racunalniku, ce pobrises ali pokvaris datoteke, ki so potrebne za zagon sistema...
 

bio_hazard

Pripravnik
2. nov 2008
43
0
6
potem mi pa pojasni Zakaj se ni zagnal da je bil samo od Appla znakec?

aja za GPS mores met pa na karticikej keša da dela
smile-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Za google maps potrebuješ prenos podatkov, ker nalaga zemljevide preko spleta. GPS sam ne rabi interneta... a brez zemljevidov ti bolj malo pomaga.

Sistem se ti pa ni zagnal (se je ustavil pri apple znakcu), ker se ti je verjetno kakšna sistemska datoteka zbrisala. To še zdaleč ne pomeni, da si OS zbrisal... pomeni pa, da si ga sesul
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Prenos koordinat za GPS lociranje je brezplacno... ni pa brezplacno nalaganje kartografije... za to potrebujes podatkovno povezavo... Tudi ce gres na Si.mobil, NE BO prenos pdoatkov zastonj ... Pri vseh resnejsih operaterjih pa lahko narocis paket z zakupljeno kolicino podatkov ... in ce se prav spomnim, si ze v eni drugi temi nekaj namigoval... in tam si omenil, da si se mlad (pod 31) in da imas najvec prijateljev pri Mobitelu... zato bo po moje bolj ugoden paket Itak Dzabest, ki za 15€ mesecno vsebuje precej zakupljenih kolicin... med drugim tudi 1GB podatkov mesecno...