Covid-19 Aplikacija za sledenje

erikson

Guru
25. avg 2007
21.221
5.143
113
Če si kakšno tako preverjanje omenil eno leto nazaj, si bil označen za teoretika zarote in nekaj nepredstavljivega.
Zdaj to postaja normala.
Se sploh zavedate kam tako preverjanje pelje?
Si predstavljaš, da bi v lokalih zahtevali od tebe osebni dokument in preverjali, ali si polnoleten, predno bi ti natočili alkohol?

Grob poseg v zasebnost ki ga informacijska pooblaščenka zagotovo ne bi dovolila.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.699
129
113
Se posipam s pepelom, ni bila Beovička, bila je Logarjeva. :valjamse:

Še citat:
"Obstajala bo aplikacija, ki jo je mogoče naložiti na mobilne telefone, in prek te se bo odčitavala QR-koda," je navedla. Poudarila je, da se prek QR-kode ne prenesejo nobeni osebni podatki, niti informacija o tem, kateri del PCT-pogoja oseba izpolnjuje, razvidno bo samo to, ali je QR-koda veljavna ali neveljavna. Aplikacijo, s katero bodo organizatorji preverjali QR-kode, bo lansiral NIJZ. "Mislim, da je stestirana in da bo od ponedeljka delovala."

No philips kdo tu zdaj laže?
Včeraj je Logarjeva govorila, da app ne prenaša nobenih osebnih podatkov, ampak le veljavnost kode, danes je pa že jasno, da bo app prenašala ime, priimek, roj datum ctp... skratka vse kar je na kodi?
še citat
Kot smo poročali, naj bi se pri skeniranju z navedeno aplikacijo izpisali ime, priimek in datum rojstva ter podatek o tem, ali je oseba cepljena, testirana ali prebolevnik. Nov digitalni čitalec kode naj bi bilo mogoče pridobiti s spletne strani NIJZ
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.993
-1.289
113
No philips kdo tu zdaj laže?
Včeraj je Logarjeva govorila, da app ne prenaša nobenih osebnih podatkov, ampak le veljavnost kode, danes je pa že jasno, da bo app prenašala ime, priimek, roj datum ctp... skratka vse kar je na kodi?
še citat
V Sloveniji se zakoni, uredbe prenašajo kar preko twitterja in preko ustnega izročila. :)

Seveda vsak pove drugače. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.699
129
113
Si predstavljaš, da bi v lokalih zahtevali od tebe osebni dokument in preverjali, ali si polnoleten, predno bi ti natočili alkohol?

Grob poseg v zasebnost ki ga informacijska pooblaščenka zagotovo ne bi dovolila.
Meni so alkol vedno dali, tudi ko sem bil še mladoleten.
Si ti predstavljaš, da nekoga ne spustijo k zdravniku, ker ni cepljen, cepljenje pa bi zanj lahko pomenilo resen zdravstveni zaplet ali smrt. (je alergičen, že ima strdke.....)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.765
626
113
No philips kdo tu zdaj laže?
Včeraj je Logarjeva govorila, da app ne prenaša nobenih osebnih podatkov, ampak le veljavnost kode, danes je pa že jasno, da bo app prenašala ime, priimek, roj datum ctp... skratka vse kar je na kodi?
še citat
Telefon prebere QR kodo, kjer so zapisani enaki podatki, ki so itak že vidni na listu. Ti podatki se nikamor ne prenašajo in se lokalno na napravi samo verificirajo (preverjanje podpisa).

Sicer pa tebi itak ne more človek ničesar dopovedati. Tudi pri aplikaciji za beleženje stikov ti ni bilo jasno kako je lahko zadeva anonimna :fredi:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.699
129
113
Telefon prebere QR kodo, kjer so zapisani enaki podatki, ki so itak že vidni na listu. Ti podatki se nikamor ne prenašajo in se lokalno na napravi samo verificirajo (preverjanje podpisa).

Sicer pa tebi itak ne more človek ničesar dopovedati. Tudi pri aplikaciji za beleženje stikov ti ni bilo jasno kako je lahko zadeva anonimna :fredi:
Čisto zagotovo se podatki prenesejo iz mojega telefona (ali lista) na napravo nekega varnostnika, katera potem preveri te podatke. Varnostnik jih tudi vidi.
Kaj se pa potem dogaja s temi podatki na tisti napravi pa ne vemo. Jaz jim na besedo nič ne verjamem, pa tudi če je danes še tako, je lahko jutri po posodobitvi app na tisti napravi čisto drugače.

Pa saj smo že imeli uredbo, da mora organizator imeti spisek gostov, no sedaj bo spisek imel, ko se bodo te kode tudi shranile, ko jih bo poskeniral.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.183
3.338
113
Ja jeba
V Nemčiji se tudi moraš idenficirati kdaj si v Gostilni. (Lucca App)
Saj imas še vedno možnost biti doma in ne bo nobeden preverjal tvojih podatkov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.699
129
113
Ja jeba
V Nemčiji se tudi moraš idenficirati kdaj si v Gostilni. (Lucca App)
Saj imas še vedno možnost biti doma in ne bo nobeden preverjal tvojih podatkov.
Tudi na Kitajskem. Dajmo še pri nas tako :evil:
No tam te celo snemajo na vsakem vogalu in dobiš oceno, koliko zaupanja vreden državljan si.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

bizi

Guru
21. nov 2007
27.223
-1.960
113
Kočevska
Če še kdo dvomi kako bo vse skupaj delovalo: https://www.24ur.com/novice/korona/aplikacija-nijz.html

"Pri skeniranju se pokažejo ime, priimek in datum rojstva. To so edini podatki, ki so zapisani na teh potrdilih, ostalih osebnih podatkov ni. Zraven se izpiše tudi podatek o tem, če si cepljen, testiran ali prebolevnik," je dejal strokovni sodelavec Centra za informatiko v zdravstvu na NIJZ Anže Kavšek.

EDIT: še slika kako izgleda v praksi (datum rojstva dejansko ni razviden na zaslonu):
Poglej priponko 47105
Brez možnosti preverjanja identitete je aplikacija brez veze. Sicer pa zaradi nadgradnje ni dosegljiva.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.028
4.047
113
Se talanje dodatkov, da bo se vec interesentov za to, da bo epidemija cim dlje razglasena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi