Covid-19 Aplikacija za sledenje

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Še mojih 5c - nad appom sem obupal, ko je postalo jasno, da “deluje” (če sploh ...) le lokalno (v okviru ene države), kar je zame in družbo v kateri se gibljem “komedija” - tedensko v vsaj eni drugi državi za 2-3 dni, stik z ljudmi, ki imajo dokaj tesne stike s vozniki tovornjakov, ki so včasih v enem dnevu v 3-4 državah.
Seveda sem preklapljal med jodlarskim in našim appom - ko in seveda če sem se spomnil - dostikrat seveda prepozno ali sploh ne.
In ne - app(i) me ne motijo - samo so kot veliko zadev nepremišljeni in nesmiselni kot velika večina zadev, ki so “politično nujno potrebne” in s strani politike “naročeni”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Sem jo nagradil na to 1.10 in... najprej se je 4x sesula od tega da je presegla dnevno kvoto preverjanja do tega da nima dovolj pomnilnika 6 Gb-telfon in 24 Gb-sd kartici prostega je verjetno res premalo?
Zdaj pa dobesedno v 5 minutah od nove inštalacije imam rdeče opozorilo da sem bil v stiku bla bla.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vprašanje za vas, ki imate aplikacijo.
Ali se kdaj zgodi, da prejmete lažni alarm? Kolegica pravi, da je dobila sporočilo, da je imela 1 rizičen stik, zadnji v torek. Pa pravi, da je bila ves dan doma, razen da je šla v trgovino, kjer pa tudi ni stala 10 min blizu kakšne osebe?? Počuti se normalno. Je to lažni alarm al je kakšen stik pozabila???

drugo vprašanje, kolegu piše, da je presegel dnevno kvoto preverjanja, ali to potem naslednji dan spet dela samo od sebe, al kaj je treba narest, da spet dela?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Ta sporočila za stik naj bi bila za nekaj dni nazaj tako da ti to, kje si bil tisti dan, ko si dobil opozorilo tako ali tako ne pove ničesar.

Meni je app delal "normalno" do posodobitve nato pa bolj kot ne nič več. Non-stop javlja preveliko število preverjanj kljub temu, da to gledam največ 1x na en do dva dni. V zadnje sem jo pustil 3 ali 4 dni pri miru, pogledal stanje, spet vrglo ven opozorilo o presežku preverjanj.. krneki.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Saj je posodobljena na najnovejšo verzijo :\ Jo bom za foro dal dol pa nazaj gor pa da vidim ali bo kaj razlike.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ta sporočila za stik naj bi bila za nekaj dni nazaj tako da ti to, kje si bil tisti dan, ko si dobil opozorilo tako ali tako ne pove ničesar.
Čak mal, torej če je včeraj dobila sporočilo (no vsaj včeraj je to opazila) in ji piše, da je imela 1 rizičen stik, zadnji v torek 26.1, ali to pomeni da je bila z okuženim v stiku v torek ali ne? je možno da je bila kak drug dan?
In ker pravi da je v torek bila samo v trgovini, ali je to lažni alarm, oz. ali lahko app registrira tudi stike krajše od 10 min?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Pomoje - ugibam - app lahko registrira tudi krajše ampak ti jih potem predstavi kot manj rizične.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Mogoče je šlo pa za krajši stik z zelo majhno medsebojno razdaljo, kaj ti jaz vem kaj je spet počela ta tvoja kolegica.
Tudi sama ne ve, kaj je delala tako rizično. Tisti dan, ko ji javlja aplikacija je šla samo v trgovino, in to dopoldan, ko ni bilo nobene gneče