Covid-19 Aplikacija za sledenje

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Bom šel do tvoje žene, pa rekel, naj mi da onegavit, saj že leta daje tebi - in bi morala zato dati tudi meni.
A te kaj skrbi, da bi dala še komu drugemu ?
Lahko greš ni panike. Vem, da ti ne bo dala. To je prvo.
Primerjava je pa totalno glupa. Bi bla na mestu primerjavs če bi vsak dan drugemu dajala pol bi mi pa bil glavni strah, da še tebi da.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
....., ampak zato, ker je sistem zanič, da se ga da tako preprosto prelisičiti, poleg tega pa ne bo deloval za zaviranje virusa tudi, če bi ga vsi upoštevali.
Anglosaške države imajo izraz "taking candy from a baby".

Like taking candy from a baby describes something that is very easy to do. The idiom carries the connotation of doing something unfair or shameful because it is so easy to do, and is often used to describe an action that is sneaky or underhanded.

Nekateri (pokojni psihiater Janez Rugelj je osebe s specifičnim patopsihološkim profilom imenoval imenoval pezedeti), si pa domišljajo da so "zviti kot lisička - prelisičiti" in so ponosni na to. No tukaj, se kaže vsa razlika v mentaliteti. Na Alterju je ena tema, Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina, takšne umotvore lahko začenemo zapisovati v temo Slovenija bo še dolgo tesna balkanska vukojebina.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Če sistem to dopušča, je za to zaslužen sistem. Ne gre za nobene prevare, ampak vzameš tisto, kar ti sistem nudi in dopušča.
Če je ok, ne vem zakaj se pritožujete, če je slabo je pa jasno, da je kriv sistem.
Vzamimo na primer prometni "sistem". Prometne table dopuščajo možnost, da jih povsem ignoriraš. Komot pelješ 200 v naselju, nobena tabla ti tega ne bo preprečila. Tudi noben policaj ne, le kazen boš dobil.

Želiš da ti avto sam ne bo pustil dati "gas" več kot 50 v naselju? Ker le tak sistem bi po tvoje bil dopusten :zavijazocmi:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Lahko greš ni panike. Vem, da ti ne bo dala. To je prvo.
Primerjava je pa totalno glupa. Bi bla na mestu primerjavs če bi vsak dan drugemu dajala pol bi mi pa bil glavni strah, da še tebi da.
Kaj pa če sem njen šef, pa začnem pogojevati, če mi ne bo dala, ne bo vstopa v poslovne prostore....

Primerjava je čisto na mestu.
Če js dam kaj prostovoljno googlu, še ni treba, da moram to isto dat tudi vladi. Tako kot če tvoja žena da tebi, še ni dolžna dat tudi meni. Google me tudi nič ne izsiljuje, lahko se brez posledic odjavim kadarkoli hočem.
Vlada mi pa grozi, omejuje svobodo, gibanje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Vzamimo na primer prometni "sistem". Prometne table dopuščajo možnost, da jih povsem ignoriraš. Komot pelješ 200 v naselju, nobena tabla ti tega ne bo preprečila. Tudi noben policaj ne, le kazen boš dobil.

Želiš da ti avto sam ne bo pustil dati "gas" več kot 50 v naselju? Ker le tak sistem bi po tvoje bil dopusten :zavijazocmi:
Da Aplikacija ne bo delovala tako, kot nam ti tu razlagaš, in kot nam razlaga Logarjeva - (ali ima pravo izobrazbo) , smo že razčistili.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Če sistem to dopušča, je za to zaslužen sistem. Ne gre za nobene prevare, ampak vzameš tisto, kar ti sistem nudi in dopušča.
Če je ok, ne vem zakaj se pritožujete, če je slabo je pa jasno, da je kriv sistem.

Hvatamo krivine ko sistem to dopušča. Ko država naredi sistem, ki tega ne dopušča, kričimo da gre za diktaturo in kršenje človekovih pravic - pravimo, da tak sistem ni legitimen in ga je potrebno rušiti. Levi bi rušili desno vlado, desni bi rušili levo vlado. In eni in drugi pa minirajo državo in ljudi, ki bi želeli normalno živeti in uživati sadove svojega dela, se kaj podružiti, iti na kak koncert.
PCT pogoj je pogoj, da zaščitiš sebe in druge. Bolj kot bodo PCT pogoji strogi in preverjani, lažje bomo imeli PCT mehurčke in več bo svobode za tiste, ki se pravil držimo. Tisti, ki pa ste proti cepljenju in se ne želite redno testirati oz. niste prebolevniki, pa ubirajte za svoj "boj" metode, ki ne ogrožajo javnega zdravja. Oporečniška drža nekaj stane, če ste to ceno pripravljeni plačati je to vaša odločitev in do neke mere to lahko cenim, ne pa bit pi*de.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
PCT pogoj je pogoj, da zaščitiš sebe in druge. ........Bolj kot bodo PCT pogoji strogi in preverjani, lažje bomo imeli PCT mehurčke in več bo svobode za tiste, ki se pravil držimo.
to niti slučajno ne drži.
Zdravi, neokuženi, necepljeni netestitani ne ogrožajo nikogar. Ogrožajo pa cepleni in hkrati okuženi. Eni izpolnjujejo pct pogoj, drugi ne.

Katerih pravil se držite? Tistih, s katerimi je vlada zagodovila, da bo ukinila vse omejitve ko pridemo v zelen semafor, al kakšnih drugih?
Ki se jih vlada še bo izmislila?