aplha tools

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Plastik-fantastik sranje. Če hočeš dejansko kaj nardit z orodjem ti predlagam da daš mal več € pa si kupiš nekaj spodobnega. Tisti kompleti za 50€ v katerem dobiš 4 mašince notr je bolj za enkratno uporabo, pa še umes ne moreš česa nardit, ker je prešvoh.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Vibracijski brusilnik te firme je skupaj s še 3 "sotrpini" zbrusil vse kar je lesenega v pravkar odprtem hotelu pri Ptujskih toplicah (vsak leseni kos 2 krat brušen), pa je sob na pamet rečeno ene 400, v vsaki nočne omarice, miza in omare, pa je še zdaj živ
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Odvisno od uporabnika...

Če hočeš "udobno" delati si kupi orodje priznanega proizvajalca, požrlo ti bo manj živcev, ostalo več časa...

Jaz ne kupim več kitjskeih jajc, ker enostavno nimam živcev več zato, stavri se lomijo ( ne kvarijo )
prav takrat ko najbolj rabiš.

Posvoje če rabiš zadevo 1 - 2x letno in da nemaraš okrog fehtat za orodje, ajde, je za izkoristit drugače pa ne
priporočam.

l.p.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.994
113
Jaz sem kupil malo brusilkico za par evrov. Doma sem iz zidov izrezal vse vode za elektriko, in to z originalno šajbo. Rezal sem pa okoli 3 dni nonstop. Pa brusilkica še vedno dela. Seveda to ni profesionalna roba, ampak za uporabo 1-2x na leto res ne mislm kupovat brusilke za 200+ Eur.
Pravtako sem z Obijevim akumulatorskim vrtalnikom sestavil kar nekaj kosov pohištva, pa zadeva še vedno dela. Mogoče nima tako kultivirane nastavitve navora, vendar za uporabo doma več kot dovolj.

Seveda je druga pesem, če si privatnik in vsakodnevno delaš z orodjem. Potem res moraš kupit Makito ali kaj podobnega.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Z akumulatorskim vrtalnikom 18V tega proizvajalca sem privijačil že boga in pol pa po treh, štirih letih še kar dela B.P..
cheer.gif


Za vrtanje jo uporabljam edino za kake manjše stvari če se mi ne da razmotavat podaljška.

Prav tako s tračnim brusilnikom šmirglam marsikaj pa ni problema.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
je tak da odvisno od srece...

ce imas sreco zadeva laufa BP v slabem primeru bos vsak teden menjal...

je tak da ko jo kupis moras vedeti da kolikor dela dela... ni to orodje na katerega bi se zanasal...

primer stemarce... dosti jih dela bp ogromno jih crkne... in jaz si npr ne moram privosciti ene stemarce za 10.000 sit zato da bom ob 8h zvecer na objektu kjer me priganjajo roki ugotovil da mi je razpadla... ce pa ga uporabljas za lastne potrebe in ti zanesljivost ni vazna je alpha tool kar v redu...


ps: jaz navijam za bosch, iskra, dewalt...
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
So ti že vse napisal. Sam ga imam precej, kot so že napisali - za domačo uporabo. Do sedaj mi ni še nič crknilo.
Za sam svoj mojster je po mojem dobra izbira.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
ko smo predelovali stanovanje sem čisto tako kupil alpha tools vibracijski vrtalnik ali "štemarco" takrat je bla nekje okol 10.000 sit in vam moram povedat da smo komplet stanovanje 3 sobe + kopalnico preštamali z njo, to je bilo celo gradbišče, ker smo tudi čisto na novo položili inštalacijo za vodovod in tudi za komplet kopalnico wc.
v sobah pa vse doze stikala itd skratka komplet elektriko.

edino kar je bilo z njo narobe se je enkrat električni kabel prekinil in sem ga samo skrajšal -to je bilo pa tudi vse
drugač je pa samo pomebno da ji nafilaš mast pa delo B.P.

l.p.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Tile baterijski vrtalniki imajo okoli 12Nm navora
medtem ko ima DeWalt okoli 150Nm...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Vibracijski brusilnik te firme je skupaj s še 3 "sotrpini" zbrusil vse kar je lesenega v pravkar odprtem hotelu pri Ptujskih toplicah (vsak leseni kos 2 krat brušen), pa je sob na pamet rečeno ene 400, v vsaki nočne omarice, miza in omare, pa je še zdaj živ
smile-1.gif

Z bursilniki sicer nimam izkušenj... sta mi pa 2 baterijska vrtalnika crknla. Enga smo uporabljal približno en tedn (nič kaj pretiranega dela) tadrug je bil pa zelo malo v uporabi (nevem če 20ur) pa je tud crknil. Btw... poskusite z eno od teh alfacrap mašinc zvrtat 5 lukenj v pleht
smirk-1.gif
To je dejansko samo za šraufanje v mehke zadeve... že to, da z roko ustaviš glavo brez kakšnga hudga matra pove svoje.

Pa še glede uporabnosti... Recimo Nutool mašince (isto sranje kot alphatools, samo druga nalepka) tehtajo 1.6kg. Baterije pri Nutool so 1.2Ah, pri Makiti 2Ah... pa pri makiti dobiš zravn še svetilko. Res da je Makita 90€ več ampak če te tista od nutoola samo enkrat zajebe (kar te bo) se že makita splača. Da ne govorim o bolj udobnem delu....

Povzetek (še enkrat)... Če rabiš orodje samo 1x, se skoraj bolj splača sposodit (tudi Merkur sposoja). Če rabiš bolj pogosto, se splača dat mal več denarja, pa maš mašinco za skos. Če pa rad samga sebe jebeš kupi Alphatool in upaj, da si dobu izdelk, ki ti bo usaj en mesec držal...
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
So ti že vse napisal. Sam ga imam precej, kot so že napisali - za domačo uporabo. Do sedaj mi ni še nič crknilo.
Za sam svoj mojster je po mojem dobra izbira.

Se pridružujem mnenju Samojeda ...

Vsekakor je za domačo rabo v redu, težko pa rečem, da zadovolji obrtnika, še posebno, če mu sredi dela neha delovat.

Lahko se sicer odločiš za Bosch, De Walta ipd. ampak je cena toliko višja, da je bolje vzeti "šit", pa to stvar parkrat v garanciji zamenjaš.

p.s pri hiši sem precej "poštemal" v lastni režiji s štemarco QMI za 50 EUR. Vmes mi je 1 x crknila, dobil sem novo, brez vprašanja in "štemal" naprej. In še vedno dela. Ima samo eno pomankljivost (ki pa je za obrtnike bistvenega pomena):

ko sem "štemal" betonski nosilec, mi je kolega moral posodit svojo profesionalno "štemarco" za 1000 EUR. Z mojo bi lahko štemal še danes, tako pa sem že vseljen
aplauz.gif


Noker
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Tile baterijski vrtalniki imajo okoli 12Nm navora
medtem ko ima DeWalt okoli 150Nm...
Razmerje med cenama je podobno. Je pa DeWalt res vzdržljiva in kvalitetna roba. Samo v info, z mojim bogim Alfatools je bilo poknaufanih nekaj celih sob, pa še marsikaj vmes. In še vedno dela...

Z AT sem doma marsikaj naredil in samo tamalo fleksarco enkrat poservisiral, ker sem z njo rezal cegle in se je zapacala. Ostali 3 kosi delajo. Skratka, za domačo bolj pazljivo uporabo čisto ok orodje.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
ko smo predelovali stanovanje sem čisto tako kupil alpha tools vibracijski vrtalnik ali "štemarco" takrat je bla nekje okol 10.000 sit in vam moram povedat da smo komplet stanovanje 3 sobe + kopalnico preštamali z njo, to je bilo celo gradbišče, ker smo tudi čisto na novo položili inštalacijo za vodovod in tudi za komplet kopalnico wc.
v sobah pa vse doze stikala itd skratka komplet elektriko.

edino kar je bilo z njo narobe se je enkrat električni kabel prekinil in sem ga samo skrajšal -to je bilo pa tudi vse
drugač je pa samo pomebno da ji nafilaš mast pa delo B.P.

l.p.

Kje je potrebno filat mast? Zanima me za njihovo hiltico.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
jaz imam slabe izkušnje z aku vrtalnikom. kupil sem ga v neki akciji za 4000 SIT, po slabih dveh letih hobi uporabe sta obe bateriji izgubili kapaciteto in sta komaj še vrteli sveder, kaj šele da bi kaj vrtal z njim
frown-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Kje je potrebno filat mast? Zanima me za njihovo hiltico.

Za Aplha ne vem, na Enhielovi pa sem zadnjič dofilal.

Odvijačiš dol motor in namažeš zobnike, potem pa še razdreš pri vrtalni glavi in ponoviš postopek.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Tile baterijski vrtalniki imajo okoli 12Nm navora
medtem ko ima DeWalt okoli 150Nm...

150Nm... tolk majo avtomobili z 50KM navora...

moja B&D XT ima 27Nm in že ta mi včasih vzame orodje iz roke ko kaj šravfam v trdo podlago, ne predcatvaljam si kaj bi mi 150Nm naredilo...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Citat:
Uporabnik Baltazar pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Tile baterijski vrtalniki imajo okoli 12Nm navora
medtem ko ima DeWalt okoli 150Nm...
Razmerje med cenama je podobno. Je pa DeWalt res vzdržljiva in kvalitetna roba. Samo v info, z mojim bogim Alfatools je bilo poknaufanih nekaj celih sob, pa še marsikaj vmes. In še vedno dela...

Z AT sem doma marsikaj naredil in samo tamalo fleksarco enkrat poservisiral, ker sem z njo rezal cegle in se je zapacala. Ostali 3 kosi delajo. Skratka, za domačo bolj pazljivo uporabo čisto ok orodje.

čisto vse je verjetno res, pozabil pa si na eno pomembno stvar - kak dolgo preživijo take mašine. Te low budget iz obija baumaxa,..., si upam stavit da ne več kot 5 let. Dewalt makita,..., pa lahko daš v zapuščino za dedovanje
grims-1.gif