Android auto - izkusnje?

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Od androida 10 je itak vseeno, ker je vgrajen v sistemu. Ostali pa so ga prej morali sideloadati npr z apkmirrorja, sedaj ga pa lahko nalozijo iz google playa.
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Kaj je AA enak na vseh avtih ali ga lahko proizvajalec prikroji po svoje?
Prejsnji teden je dobil avto update in ena od sprememb je bila v telefonskem delu AA, kjer so sedaj ikone za stike, zadnje klice, priljubljene ... na vrhu zaslona, prej je bil temu namenjen poseben meni.
Me pa moti, da med stiki lahko isces samo po prvi črki, kar lahko pomeni kar nekaj dodatnega scrollanja preden najdeš pravega. Medtem pa v navigaciji lahko vpisuješ tekst po želji.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
A se kaj okvirno ve kdaj bo AA tudi na našem Playu? Meni piše, da pri nas aplikacija še ni podprta.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Kaj je AA enak na vseh avtih ali ga lahko proizvajalec prikroji po svoje?
Prejsnji teden je dobil avto update in ena od sprememb je bila v telefonskem delu AA, kjer so sedaj ikone za stike, zadnje klice, priljubljene ... na vrhu zaslona, prej je bil temu namenjen poseben meni.
Me pa moti, da med stiki lahko isces samo po prvi črki, kar lahko pomeni kar nekaj dodatnega scrollanja preden najdeš pravega. Medtem pa v navigaciji lahko vpisuješ tekst po želji.
Kolikor vem ga ne morejo prilagajati. Lahko pa dodajo kakšen popravek, da zna AA prepoznati in bolje izkoristiti na primer široki ekran:
1607335157798.png


Se pa sam AA s posodobitvami spreminja.
Zdaj konkretno to kaj ti omenjaš ne vem da bi se kaj spremenilo. Prilepi sliko, da bomo lažje razumeli za kaj se sploh gre oz. kako izgleda sedaj.

Kar se tipkanja v AA tiče je zelo omejeno. Kolikor je to mogoče dobro za varnost, je včasih tudi zelo moteče. AA upravljanje je v prvi vrsti mišljeno preko govora. Zadeva se zakomplicira, ker ni SLO podpore. Ok, pa pač govoriš v ANG jeziku. Ampak hitro prideš do nove težave. Primer ukaz: "call Janez Novak". Ta Janez Novak moraš izgovorit tako kot bi ga izgovoril Googlov strojni govor. Se da, ampak good luck! Ta prava zabava se prične s šumniki! :D
Druga opcija je, da na primer dodaš svoje relacije stikom. Tako lahko na primer poveš Googlu, da je Janez Novak tvoj brat. Nato se čuden ukaz spremeni v veliko lažje izgovorljivega: "call my brother". V primeru več številk pri kontaktu, te nato Google vpraša na kateri številko želiš klicati. Tudi to lahko poenostaviš in že kar poveš ukaz: "call my brother on mobile". Ampak ponavadi kličemo več ali manj stike le na eno številko. Googlu lahko poveš katera je primarna številka za kateri stik. To pomeni, da ko boš rekel "call my brother", boš klical Janeza Novaka in sicer kar avtomatsko na njegovo primarno številko.
Tako da potrebno je prilagajanje, da je uporabno za naše stike.

Tukaj se da nastaviti relacije s kontakti: https://support.google.com/websearch/answer/4584610?hl=en
Zadeva je tudi lepo pregledna v sekciji "Your people" v Google Assistant nastavitvah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ni variante, da to poveš in da te razume.

Ponavadi je pri meni res hudo redko, da bi ravno med vožnjo želel vtipkati nek naslov.
Če se mi mudi, vtipkam destinacijo med hojo do avta in nato preden priklopim mobitel v avto, štartam navigacijo. Tako imam ob AA zagonu že vklopljeno navigacijo do želenega cilja. Tako da samo priklopim in je že vse v teku.

Druga opcija je, da na PCju v browserju v Google maps pogledam promet in si tam nastavim destinacijo. Nato kliknem gumb, da se mi pošlje navigacija na mobitel. Tako si lahko pošlješ tudi posamezno destinacijo (ni potrebna štart točka).
1607344116745.png


Tretja opcija pa je, da kar v AA v mapsih kliknem na iskalno polje, kjer se ti pojavijo zadnje iskane destinacije. Ampak bi rekel da v tem polju ni vedno zadnjih rezultatov, tako da ni zanesljiva zadeva. Verjetno je odvisno od sinhronizacije.
Če ni želene destinacije ni drugega, da avto zaustavim in jo vtipkam preko tipkovnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Saj slovensko razpoznavo govora Google ima. In naše ukaze bi načeloma kar dobro lahko razumel.
Nimajo pa še slovenske sinteze govora (kot je recimo eBralec), zato slovenščine v AA še ni (pač kompleta).
Se mi pa zdi, da je AA res na tanki liniji - že tako je precej ščurkast, potem je odvisen še od avtoradia in telefona (ki ima potem spet svoj SW, čeprav v osnovi Android). Že vsaka malenkost ga zjebe. Že nekaj let ga uporabljam, ampak je res ščurkast.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Se absolutno strinjam glede muhavosti. Ogromno je različnih faktorjev, ki vplivajo na uporabniško izkušnjo.

Zadnje čase me hudo jezi v avtu hot word detection (ok/hey, google). Ko se vozim poslušam razne podcaste in se mi precej pogosto zgodi, da mi aktivira asistenta. Glede na tekst ni niti približno bilo slišati "ok/hey, google". Ga bom kar lepo izklopil in koristil tipko na volanu. Tako da voice matching je v avtu precej slab. Zanimivo, da na zvočnikih v stanovanju pa nisem nikoli imel težav z lažnim prepoznavanjem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Poglej pri Kitajcih, se mi zdi, da to že ponujajo za bistveno nižjo ceno. Vsaj za Carplay je zagotovo.