AMIS - nategnili so me...., ne dopustite da še vas

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
Pošteno plačuje??
ne-ne-1.gif
Daj preveri, pa še enkrat napiši...
Verjetno si itak "prenizko" na firmi, da bi poznal kaj se res dogaja...
Verjetno sem res. Čeprav v neodvisnih medijih nisem nič zasledil, kar bi potrjevalo tvojo tezo.
wink-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Pozabljate, da ima cerkveč čez T-2, to je pa "druga" država. Pri kateri ni pomembno ali si v minusu ali plusu. Ko bi jaz lahko imel takšno podjetje, da bi bil v minusu in se hvalil z dobičkom in me še kar kdo zalagal z denarjem.

Ni povsem res. Resda imajo cerkev odzadaj. Vendar je cerkev vedno znala odžagati kako finančno sidro obešeno okrog vratu. Namreč v času krize imajo tudi farje manj denarja. In potem začno tudi oni gledati odhodkovno stran. In pridejo do postavke T-2, minus sto in nekaj mega EUR and still going down ...
Tako, da je zmotno, če kdo misli, da bo tudi RKC v neskončnost tolerirala T-2 in njegovo izgubarstvo. Ne bo. Le stvar časa je, kdaj bo počilo in kako bodo reč "pohendlali".
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Tako je. Zvon ena, finančni holding, večinski lastnik T-2-ja, se na veliko ukvarja z finančnimi posli. Razni krekovi skladi, naložbe, delnice itd. To je sedaj vse potonilo! Od kod bodo jemali?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Izkušnja mojega kolega: na siolu smo mu pogledali, da gre linija max 2 mbit, na amisu se je pa zmenil za paket 4/512. Ko so to zmontiral seveda ni delalo več kot 2 mbit, zdaj ga pa veselo kasirajo za 4 ...
Amis niti ne preveri, kolikšna hitrost je možna na lokaciji, oni samo pogodbo sestavijo in ti jo dajo v podpis. Neglede na to, kaj se na koncu zgodi.

Tudi sam sem mel ponudbo od Amisa, čist informativno, pa so mi rekli, da bi šlo 6mbit. Babi rečem, da bom potem vzel 6 mbit interneta in reče "ok, štiri megabite torej". Ne, ti si meni rekla šest, jaz hočem šest!!! Saj vem, da se taka hitrost ne trži, ampak ne mi bluzit o nečem, česar mi ne morete zagotoviti. Konec koncev pa je med centralo in mojo bajto bandwidth 8912 kbps, kar je občutno več kot 6 mbit.

To pa ni res. AMIS pač nima na voljo paketa 2 MB ampak pač za vse do 4MB plačuješ isto fiksno ceno in to v ponudbi tudi jasno piše... V tem primeru AMIS ni nič zavajal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Izkušnja mojega kolega: na siolu smo mu pogledali, da gre linija max 2 mbit, na amisu se je pa zmenil za paket 4/512. Ko so to zmontiral seveda ni delalo več kot 2 mbit, zdaj ga pa veselo kasirajo za 4 ...
Nisem pristaš filozofije "žrtev je kriva", ampak v tem primeru...
Kaj pa naj ?
Če po njegovem Amis ne izpolnjuje svoj konec pogodbe, naj pač pogodbo prekine.

Razen sta zdaj na voljo paketa "enka 4Mb" in "enka 4Mb plus" , ki staneta manj od starega 4/512. (in tudi piše, da oni odprejo do 4Mbps, če linija fizično ne vleče pa pač ne vleče, kaj pa naj naredijo ?)
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Citat:
Uporabnik Repo pravi:
Zadeva je več kot jasna. Vitualci, ala Amis, T-2 na VDSL-u in podobni, ne morejo biti nikoli veliki in ne bodo. To je tako, kot če hočem bit jaz velik privatnik, polagalec ploščic, in si sposojam avto, kelo, fangl ipd. od konkurenta, ki je prav tako polaga ploščice. Tudi, če zrastem, tudi, če uspem, me bo začel ovirati, ker mu kradem starnke. Čeprav je vse lepo in prav, da je državno telekom omrežje odprto za kolokacijo vsem, bodo z izplačili in s privatizacijo uničili virtualce prej ali slej. ostali bodo samo telekom, UPC Telemach in T2 (ki bo prej ali slej prodan zaradi dolga, ki ga imajo). Ko pa tudi v T2 pride nov lastnik, bo prvo dvignil cene, kar so deloma že sami naredili pred časom. To je moje mnenje.
T-2 ni virtualec, ampak vlaga ogromne vsote v omrežje. Zato ima tudi recimo najcenejše klice v Telekom omrežje (ker ima največje število dostopnih točk v telefonsko omrežje). Danes je objavljena tudi recimo posodobljena shema omrežja, kjer se že vidi krak na Zagrebškem delu omrežja.

T-2 ima od Telekoma najete parice(kar pošteno plačuje) ter ponekod medkrajevne vode (kar pošteno plačuje). Vse ostalo je od T-2, plačano iz lastnih sredstev in deloma tudi iz posojil. Ker je Slovenija druga v Evropi po številu FTTH priključkov na tisoč prebivalcev (vsaj 80% slovenskih FTTH priključkov je od T-2, ostali manj pomembni opetraterji imajo pa ostalih 20 posto), je ta denar koristno porabljen.

Tko da prosim ne natepavaj, da je T-2 virtualec v kakršnemkoli smislu, ker te ne bodo resno jemali. Tudi tisti, ki prenavljajo kopalnice ne.
wink-1.gif

POglej. Napisal sem, da bodo na koncu ostali UPC Telemach, Telekom in T2. T2 je virtualec na kolokaciji Telekoma. Njihovo optično omrežje bo ostalo, verjetno ne v tej lastniški strukturi, ampak omrežje bo ostalo. Prepostavka, da podjetje zraste iz denacionaliziranega denarja, z dokapitalizacijami na nekaj mesevec ob predpostavki da imajo več deset milijonov evrov terjatev, laže na to, da ekonomska opravičljivost, ki vlada v tržni ekonomijo, ni na prvem mestu. Prej ali slej pa mora do tega priti, saj cerkev kot trenutni večinski lastnik tega dolgo ne bo gledala. Amis je pravtako zgodba zase. Bilančni rezultati kažejo, da je poslovanje podobno kot na T2-ju. To so ekonomsko nezdrave zgodbe in ne morejo trajat dolgo. o tem sem govoru. kar se tiče UPC Telemacha verjemi, da s svojo organsko rastjo in pripojitvami posluje ekonomsko zdravo, za Telekom se ni bati, dokler je zadaj država. Ko bo telekom sprivatiziran se bodo dvignile cene in zgodila se bodo odpuščanja. Na T2-ju bo zgodba podobna, seveda z novo lastniško strukturo. Amis pa rabi svoje omrežje, drugače dolgoročno en obstane. To je moje mnenje. Upam, da razumeš.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
Pošteno plačuje??
ne-ne-1.gif
Daj preveri, pa še enkrat napiši...
Verjetno si itak "prenizko" na firmi, da bi poznal kaj se res dogaja...
Verjetno sem res. Čeprav v neodvisnih medijih nisem nič zasledil, kar bi potrjevalo tvojo tezo.
wink-1.gif

No, jih pa jaz pripnem.
Za T2 (samo Dnevnik)
http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042216868
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/1042233054

Amis - negativna bilanca iz poslovanja in težave zaradi kolokacije - nujno potrebujejo svoje omrežje:

http://www.monitor.si/clanek/dosje-amis-vzpon-in-padec/
http://www.finance.si/218006/Lastniki_dokapitalizirali_Amis_ki_%B9e_ni_iz_te%BEav
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
A dam jaz še kakšne linke, kjer je za večstomiljijonska posojila Telekomu v zadnjih par letih garant Država, ali to ni potrebno?
T-2 ima povsem svoje omrežje, ima pa nekatere elemente omrežja, ki so regulirani zaradi predpisa Evropske komisije, v najemu. Tu gre za najete bakrene parice in nekatere medkrajevne vode. T-2 ima sicer SVOJO opremo na vseh centralah, za katero plačuje ekonomsko najemnino in vse stroške obratovanja, ima SVOJO montersko ekipo za vse priklope. Na področju, kjer je na voljo Gratelova optika FTTH (edina prava optika) pa so vsi elementi omrežja v lasti T-2. Zato ni korektno govoriti o tem, da je T-2 virtualni operater.

So pa tu baje precejšnji stroški za izgradnjo sodobnega optičnega omrežja in zato se to dela prek posojil in na dolgi rok. Podobno delajo tudi pri nacional-interesnem operaterju, s tem da je tam zadi država garant s svojo veliko proračunsko skledo, kar sicer ni čisto po pravilih, ampak kdo sem jaz, da bom tule pamet solil...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Dejmo razčistit, ne samo tebi ker odgovarjam, da ne bo vsak vlekel v vsojo smer.

1. T-2 nudi storitve prek VDSL na Telekomovem omrežju. Sledi, da je virualni operater.
2. T-2 nudi storitve preko svojega optičnega omrežja. Torej ni virtualni operater.
Zaključek: storitve nudi na en in drug način, to je dejstvo. Konec.

Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
.. ampak kdo sem jaz, da bom tule pamet solil...

Kaj pa vseskozi zelo aktivno počneš?
grims-1.gif
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
A dam jaz še kakšne linke, kjer je za večstomiljijonska posojila Telekomu v zadnjih par letih garant Država, ali to ni potrebno?
T-2 ima povsem svoje omrežje, ima pa nekatere elemente omrežja, ki so regulirani zaradi predpisa Evropske komisije, v najemu. Tu gre za najete bakrene parice in nekatere medkrajevne vode. T-2 ima sicer SVOJO opremo na vseh centralah, za katero plačuje ekonomsko najemnino in vse stroške obratovanja, ima SVOJO montersko ekipo za vse priklope. Na področju, kjer je na voljo Gratelova optika FTTH (edina prava optika) pa so vsi elementi omrežja v lasti T-2. Zato ni korektno govoriti o tem, da je T-2 virtualni operater.

So pa tu baje precejšnji stroški za izgradnjo sodobnega optičnega omrežja in zato se to dela prek posojil in na dolgi rok. Podobno delajo tudi pri nacional-interesnem operaterju, s tem da je tam zadi država garant s svojo veliko proračunsko skledo, kar sicer ni čisto po pravilih, ampak kdo sem jaz, da bom tule pamet solil...

Jaz ne vem, al nočeš al ne moreš razumet. Govorim, da T2 ima lastno omrežje in ima tudi kolokacijo. Tako da je TUDI virtualec. Tudi ne anpadam T2-ja, eč tako razumeš. Hočem samo povedati, da bo obstal operater, ki ima svoje omrežje in ekonosko opravičljive storitve, v kolikor nima večjega finančnega zaledja. Zaenkrat je Telekom še pod okriljem države in se dela, kot se. Tudi T2 ima zaenkrat še "kot kaže" nekaj v skledi denacionalizacijskega cerkvenega premoženja, vendar vse manj. Pretiravanja delajo recesijo. To ej dokaz današnjega stanja. Ne moreš želeti več, kot si na kratek rok sposoben pojesti. Pa za pošten denar. Vesel sem, da bo ostalo optično omrežje. Ampak, ne vem, če veš, da ima tudi npr. UPC Telemach več kot 80% optičnega omrežja, do vsake zadnje centrale njihovega omrežja. In predvidevam, ko bo čas, da koaks s svojo zmožnostjo na EuroDocsis 3.0 sistemu (preko 300 mega prenosa) ne bo več zmožen konkurirati optiki do rezidenta, bo Telemach potegnil optiko do rezidentov. Takrat bo boj samo še v paketih in cenovni konkurenčnosti. Tudi zdaj načeloma rezidenta ne zanima, kje dobi svojo Tv, intenet ali telefonijo. važno je, da je stbilno, da dobi tisto, kar rabi in da je cenovno ugodno. T2 je poceni na optiki. Tu ni dileme. Ampak, verjemi, da se bo dvignilo cene, če en pod to lastniško strukturo pa kasneje. No, saj nekaj so že dvignili pred kratkim. Jaz srčno upam, da ostanejo vsi trije veliki in da bo boj med konkurenti pokazal, kdo ponuja boljše pakete in storitve. Največ od tega imajo uporabniki. Tu upam, da se strinjava.
 
Nazadnje urejeno:

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Dobro da Telekoma niso prodali, med vsemi ponudniki na svetu, ravno Islandcem
cheer.gif
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
OK, se strinjam, razen v nekaterih manjših postavkah. Jaz sicer mislim, da bo UPC obstal, seveda tudi T-2, za Telekom sem pa dokaj skeptičen, saj je v temeljih gnil zaradi palamudenja Države in okoliških prikoritnikov. Upam vseeno, da obstane tudi Telekom, saj je tam kar precej sposobnih ljudi (in bi mi bilo žal, da bi leteli na cesto, posebej v teh nagravžnih cajtih krize). Konec koncev gre za premoženje državljanov-davkoplačevalcev, seveda dokler ga ne prodajo svojim Islandskim prijatelj'nom.
grin1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Izkušnja mojega kolega: na siolu smo mu pogledali, da gre linija max 2 mbit, na amisu se je pa zmenil za paket 4/512. Ko so to zmontiral seveda ni delalo več kot 2 mbit, zdaj ga pa veselo kasirajo za 4 ...
Amis niti ne preveri, kolikšna hitrost je možna na lokaciji, oni samo pogodbo sestavijo in ti jo dajo v podpis. Neglede na to, kaj se na koncu zgodi.

Tudi sam sem mel ponudbo od Amisa, čist informativno, pa so mi rekli, da bi šlo 6mbit. Babi rečem, da bom potem vzel 6 mbit interneta in reče "ok, štiri megabite torej". Ne, ti si meni rekla šest, jaz hočem šest!!! Saj vem, da se taka hitrost ne trži, ampak ne mi bluzit o nečem, česar mi ne morete zagotoviti. Konec koncev pa je med centralo in mojo bajto bandwidth 8912 kbps, kar je občutno več kot 6 mbit.

Nevem no... kolega je tudi vzel 4M linijo pri Amisu (prej je imel 1M Siol) pa mu ni laufal tako kot je treba, pa so mu pač zmanjšal paket na 2M, brez kakšnih težav. Je pa res, da ni bil povezan preko aneksa ampak brez vezave. Pa dvomim, da tvojemu kolegu nebi zmanjšal paketa, če ne gre...

V tvojem primeru ti je pa ženska čist prav povedala. Do tebe je možno 6Mbit in potem si zberi paket ki ga boš plačeval... ali boš vzel paket do 4M in imel polno izkoriščeno linijo ali pa do 10M in uporabljal 6M. Ne vem kaj ti tukaj ni logično. Pa nekaj je maksimalna hitrost, drugo je pa kako bo v praksi. Če bi ti rekla da imaš lahko 9M hitro povezavo bi pol pa jokal, ker bi v praksi izkoriščal samo 6M...

Mi smo tud prešli na Amis (prej Siol) pred enim mesecem, pa ni nobenih problemov... roka so se držal, brez interneta pa nisem bil praktično niti 10minut, pa v končni fazi imamo zdaj manjši račun za telefon + internet, kot smo ga imeli prej. Pa smo prej imeli 2M, zdej pa 10/700k.

Samo so pa res neumni, da izgubljajo stranke ker šparajo pri tistih routerjih, ki so praktično pljunek v morje. Sicer so pa to znane poteze slovenskih ponudnikov, da akcije veljajo samo za nove naročnike. Tisti, ki smo pa dolga leta plačevali pa prst v rit. Pri Siolu so sicer pred leti uvedli nek 5% popust za stare uporabnike, pa so ga čez čas brez obvestila skenslal.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Konec koncev gre za premoženje državljanov-davkoplačevalcev, seveda dokler ga ne prodajo svojim Islandskim prijatelj'nom.
grin1.gif

Islandija je trenutno najbolj zadolžena - bankrotirana država na svetu. Zasebni tuj dolg islandcev je 160,000€ / prebivalca. Taki lastniki bi iz našega Telekoma naredili samo molzno kravo, vprašanje pa je, tudi če bi slovenska vlada dobila kupnino v kešu pred to krizo.

(1 Euro = 199.984175 Iceland kronur)
Vsaj še 7 let je potrebno, da se .is pobere na noge.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Sej ne vem, če si videl takrat objavljene pogoje, ko so Telekom hoteli prodati Islandcem. Govora je o tem, da bi Telekom (torej davkoplačevalci) kupili unega Skuptija od lastnika (krovne firme), ki bi potem s tem dnarjem kupil Telekom. Hvalaqwrcu da se jim ta mojstrovina ni izšla!
cool-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:
Konec koncev gre za premoženje državljanov-davkoplačevalcev, seveda dokler ga ne prodajo svojim Islandskim prijatelj'nom.
grin1.gif

Islandija je trenutno najbolj zadolžena - bankrotirana država na svetu. Zasebni tuj dolg islandcev je 160,000€ / prebivalca. Taki lastniki bi iz našega Telekoma naredili samo molzno kravo, vprašanje pa je, tudi če bi slovenska vlada dobila kupnino v kešu pred to krizo.

(1 Euro = 199.984175 Iceland kronur)
Vsaj še 7 let je potrebno, da se .is pobere na noge.

Večina terjatev do Islandije bo itak odpisana. Ker ni druge varijante. Odplačat teh reči itak ne bodo mogli. Sicer pa je nekdo moral bit ekstremno matast, da jim je sploh posojal take enormne vsote denarja. Za vse se palica najde, tako za paciente, ki so se pufali, kot za idiote, ki so jim take pufe sploh dajali.
stupid-1.gif
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
DNEVNIK

Ljubljana - Holding Zvon Ena je za zavarovanje svojih terjatev in terjatev Krekove družbe ter holdinga Zvon Dva do Banke Celje zastavil dobrih pet odstotkov podjetja T-2. Že prej je imel pri državni NLB zastavljenih 14 odstotkov tega telekomunikacijskega podjetja, tako da se je delež T-2, na katerega je vpisana zastavna pravica z zaznambo prepovedi odtujitve in obremenitve, povečal na slabih dvajset odstotkov.
Decembra je imelo do vratu zadolženo podjetje zgolj pri naši največji banki najetih za več kot 200 milijonov evrov posojil. Na dan pred novim letom, torej le nekaj dni po zastavi poslovnega deleža pri NLB, so morali v holdingu Zvon Ena za zavarovanje posojil pri Banki Celje zastaviti dodatne poslovne deleže, ki so skupaj obsegali 5,6 odstotka vsega kapitala. Zgolj holding Zvon Ena je imel namreč pri tej banki najetih za 15 milijonov evrov kratkoročnih posojil, Krekova družba za slab milijon evrov, Zvon Dva holding pa še dodatnih 22 milijonov evrov posojil.
Poročali smo, da je januarja holding Zvon Ena na Zvon Dva po neznani ceni prenesel četrtino T-2, a je slednji ta delež le slaba dva meseca kasneje ponovno prodal prvemu. Zakaj je do tega prišlo, ni jasno. Po zadnjih podatkih iz poslovnega registra pa je Zvon Dva lastnik že več kot treh četrtin T-2.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.501
4
38
T2 bo prodan, zagotovo. Potem bodo (žal) njihovi uporabniki malo bolj odprli oči, kateri so sedaj videli samo besedo "optika" in leteli tja.