AMIS - nategnili so me...., ne dopustite da še vas

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Malo sarkazma ...

Amis popolnoma nič ne iztopa iz povprečne poslovne prakse (beri: odnosa do strank) v Sloveniji. Preprosto se slab glas še vedno širi prepočasi, da bi se sekirali zaradi posameznikov - oziroma jim še vedno ostaja dovolj črede.
Sicer pa so vsi enaki (beri: nobene prave konkurence) in je čisto vseeno pri komu si molzna krava (ob tem sem pomislil na "izredno pestro ponudbo"
priden.gif
različnih paketov naših mobilnih operaterjev - ko malo podrobneje pogledaš vidiš da je vse skupaj eno in isto sranje).

No ja, pri državnih ponudnikih te za isto storitev dvojno omolzejo
evil.gif


Če ti kaj ni všeč jih še vedno lahko civilno tožiš
uf-1.gif
, in ker je to brezupno (in to vejo tako oni kot ti) seveda tega ne narediš.
Tudi sam bi lahko naštel kar nekaj podobnih osebnih izkušenj.


Ostane edino
nahrung002.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Amis itak obstaja samo še zato da iztoži Telekom kar se da, potem bo pa stegnil pete.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Izkušnja mojega kolega: na siolu smo mu pogledali, da gre linija max 2 mbit, na amisu se je pa zmenil za paket 4/512. Ko so to zmontiral seveda ni delalo več kot 2 mbit, zdaj ga pa veselo kasirajo za 4 ...
Amis niti ne preveri, kolikšna hitrost je možna na lokaciji, oni samo pogodbo sestavijo in ti jo dajo v podpis. Neglede na to, kaj se na koncu zgodi.

Tudi sam sem mel ponudbo od Amisa, čist informativno, pa so mi rekli, da bi šlo 6mbit. Babi rečem, da bom potem vzel 6 mbit interneta in reče "ok, štiri megabite torej". Ne, ti si meni rekla šest, jaz hočem šest!!! Saj vem, da se taka hitrost ne trži, ampak ne mi bluzit o nečem, česar mi ne morete zagotoviti. Konec koncev pa je med centralo in mojo bajto bandwidth 8912 kbps, kar je občutno več kot 6 mbit.
 

Repo

Pripravnik
26. feb 2009
74
0
6
Zadeva je več kot jasna. Vitualci, ala Amis, T-2 na VDSL-u in podobni, ne morejo biti nikoli veliki in ne bodo. To je tako, kot če hočem bit jaz velik privatnik, polagalec ploščic, in si sposojam avto, kelo, fangl ipd. od konkurenta, ki je prav tako polaga ploščice. Tudi, če zrastem, tudi, če uspem, me bo začel ovirati, ker mu kradem starnke. Čeprav je vse lepo in prav, da je državno telekom omrežje odprto za kolokacijo vsem, bodo z izplačili in s privatizacijo uničili virtualce prej ali slej. ostali bodo samo telekom, UPC Telemach in T2 (ki bo prej ali slej prodan zaradi dolga, ki ga imajo). Ko pa tudi v T2 pride nov lastnik, bo prvo dvignil cene, kar so deloma že sami naredili pred časom. To je moje mnenje.
 
Nazadnje urejeno:

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik Repo pravi:
Zadeva je več kot jasna. Vitualci, ala Amis, T-2 na VDSL-u in podobni, ne morejo biti nikoli veliki in ne bodo. To je tako, kot če hočem bit jaz velik privatnik, polagalec ploščic, in si sposojam avto, kelo, fangl ipd. od konkurenta, ki je prav tako polaga ploščice. Tudi, če zrastem, tudi, če uspem, me bo začel ovirati, ker mu kradem starnke. Čeprav je vse lepo in prav, da je državno telekom omrežje odprto za kolokacijo vsem, bodo z izplačili in s privatizacijo uničili virtualce prej ali slej. ostali bodo samo telekom, UPC Telemach in T2 (ki bo prej ali slej prodan zaradi dolga, ki ga imajo). Ko pa tudi v T2 pride nov lastnik, bo prvo dvignil cene, kar so deloma že sami naredili pred časom. To je moje mnenje.
T-2 ni virtualec, ampak vlaga ogromne vsote v omrežje. Zato ima tudi recimo najcenejše klice v Telekom omrežje (ker ima največje število dostopnih točk v telefonsko omrežje). Danes je objavljena tudi recimo posodobljena shema omrežja, kjer se že vidi krak na Zagrebškem delu omrežja.

T-2 ima od Telekoma najete parice(kar pošteno plačuje) ter ponekod medkrajevne vode (kar pošteno plačuje). Vse ostalo je od T-2, plačano iz lastnih sredstev in deloma tudi iz posojil. Ker je Slovenija druga v Evropi po številu FTTH priključkov na tisoč prebivalcev (vsaj 80% slovenskih FTTH priključkov je od T-2, ostali manj pomembni opetraterji imajo pa ostalih 20 posto), je ta denar koristno porabljen.

Tko da prosim ne natepavaj, da je T-2 virtualec v kakršnemkoli smislu, ker te ne bodo resno jemali. Tudi tisti, ki prenavljajo kopalnice ne.
wink-1.gif
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
MMX, kolk ima pa kej UPC izgube v 2008 (govorim o unem iz Denverja)?
d055.gif
Jaz sicer ne verjamem, da tako slabo poslujejo. Odkod potem tolikšna knjigovodska izguba? No, gotovo veš in gotovo veš, da je v T-2jevi zgodbi zadeva povsem identična.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Strong growth for European cablers
By Robert Briel | March 3, 2009 | 13:11 UK

Revenues in the European cable industry jumped more than 7% last year to €18.2 billion. Demand for digital television, internet broadband and telephony services grew sharply from 41 million subscriptions in 2007 to 51 million in 2008. Including the 43 million customers who watch analogue cable TV, the total number of subscriptions grew to 94 million, according to new figures published by Cable Europe.

The figures, compiled for Cable Europe by Screen Digest, showed that total cable industry revenues in Europe rose to €18.2 billion in 2008, compared with €16.96 billion in the previous year and more than double the €8.2 billion total recorded at the start of the decade. Cable now accounts for 58% of all pay-TV homes in Europe.

Of Europe’s largest markets, particularly strong growth was reported in Germany, The Netherlands and the UK, matched by consistently healthy demand in Central and Eastern Europe.
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Jep, velika firma, veliki prihodki.
zmaga.gif


Mi se zaenkrat ne moremo primerjati z UPC, in ne morem govoriti o financah. Drži pa, da se je povečalo število naročnikov na področju Slovenije za ene 100% v zadnjem letu in pol glede na prvi dve leti. Torej več kot podvojilo se je, tkole od palca... (to se da preveriti tudi v poročilih neodvisnega telekomovega podizvajalca Apeka, samo je treba brati statistike, ne pa njihovega v leporečje zavitega natepavanja).
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Število uporabnikov se v Sloveniji sigurno v zadnjem letu in pol ni povečalo za 100%, najbrž se je povečalo vaše število uporabnikov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Sicer nevem kje vi živte in kakšne izkušnje imate z Amisom, sam moram povedat, da imam ODLIČNE izkušnje. Že tretje leto plačujem zakupljene 4mbite in mi dejansko tudi deluje z 4 megabiti. Prej imel siol in so bili sami problemi zato sem tudi iz obupa menjal operaterja.. Sedaj plačujem 19€ mesečno za tisti njih paket.. Niti se nisem na novo vezal, saj imajo sedaj neke pakete ki ti obljubjjajo hitrost DO 4, 8.. mbitov.. No moj paket ni DO ampak je točno in konstantno cifra za katero sem se dogovoril. Tisti kateri pa jemljete super pakete z mega hitrostmi + telefonijo + TV za smešen denar pa ste si sami krivi, kaj pa ne preberete pogodb.. Nič ni zastonj...

Lp
 

Maurioniss

Pripravnik
14. okt 2007
182
0
16
meni pa ravno ustreza ta Amisova fora dinamična hitrost do 10...linije mam nekje 7-8Mbit, in to je max kar mi gre.
Ker imam IPTV bi mi seveda na siolu dali 1Mbit+TV, tak pa mam na Amisu 8Mbit neta razpolag ko rabim kaj za hitrejši dolpoteg (predvsem ponoči), ko pa gledam TV je pač ustrezno manjša hitrost. V glavnem jst sem zadovoljen, dela mi tudi že dolgo brez nekih izpadov.

lp
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Maurioniss pravi: meni pa ravno ustreza ta Amisova fora dinamična hitrost do 10...l

Tudi kolega je vzel "do 10mega"
cheer.gif

Porihtava instalacijo v NULO -UTP od omarice direkt v modem.
Ko ga preklopijo se modem enkrat pobere in pade-WAN veselo utripa
shocked-1.gif

Seveda popoldne grem k njemu in premerim linijo (cista ko suza).
Klicem na AMIS HD in zacne spreminjati profile,...in nakoncu se pobere z celih 300/50 kilo
bonk.gif

Potem se zacne "bomo naprej predali tehnikom in prijavili na Telekom,ker je napaka na liniji,...)
Lepo mu razlozim,da je bila linija pravkar izmerjena in da dnevno napravim kar nekaj podobnih meritev in je OK-edini problem je le razdalja-okoli 8 kilometrov in enostavno ne bo slo toliko - on pa tupi svoje
priden.gif

Drugi dan sva se z Telekomovim rajoncem lep cas smejala na ta racun
aplauz.gif

Na koncu je kolega pristal na paketu 1M kot vsi v okolici pa se tega ne dosegajo
10.gif


Ne bi bilo slabo,ce bi Amis NAJPREJ pogledal kaj je lahko ponudil strankinim sosedom in kaj se lahko pricakuje na tej lokaciji
rolleyes-1.gif
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Citat:
Uporabnik NavadniNimda pravi:

T-2 ima od Telekoma najete parice(kar pošteno plačuje) ter ponekod medkrajevne vode (kar pošteno plačuje). Vse ostalo je od T-2, plačano iz lastnih sredstev in deloma tudi iz posojil. Ker je Slovenija druga v Evropi po številu FTTH priključkov na tisoč prebivalcev (vsaj 80% slovenskih FTTH priključkov je od T-2, ostali manj pomembni opetraterji imajo pa ostalih 20 posto), je ta denar koristno porabljen.

Tko da prosim ne natepavaj, da je T-2 virtualec v kakršnemkoli smislu, ker te ne bodo resno jemali. Tudi tisti, ki prenavljajo kopalnice ne.
wink-1.gif

Pošteno plačuje??
ne-ne-1.gif
Daj preveri, pa še enkrat napiši...
Verjetno si itak "prenizko" na firmi, da bi poznal kaj se res dogaja...
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Glede na padce delnic, posojilni krč, višino kreditov ter krizo bank, bi dejal, da so na nivoju Istrabenza.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Pozabljate, da ima cerkveč čez T-2, to je pa "druga" država. Pri kateri ni pomembno ali si v minusu ali plusu. Ko bi jaz lahko imel takšno podjetje, da bi bil v minusu in se hvalil z dobičkom in me še kar kdo zalagal z denarjem.
 
Nazadnje urejeno: