Alternativa MCE

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Se pravi iščem alternativo MCE oz iščem samo vmesnik podoben kot imajo Win media center edition.....ki bi laufal na
XPjih...
trenutno testiram Sesam Media Center...je vse ql...samo nemorem spreminjat razmerja slike....se pravi ne gre iz 4:3 na 16:9


ma kdo kakšno idejo oz. je že mogoče kdo kaj uporabljal
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v čem je pa razlika media center in xp?
se da kako enostavno posodobit xp-je al je potrebno na novo namestit media center verzijo?

morda je ravno to to kar iščem, da bi boljše videl namizje in ostale stvari od pc-ja na crt tv-ju
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
aha ok.
pa v tem MCE lahko preko unga "lepga" vmesnika uporabljaš svoje programe za gledanje filmov al samo privzetga- vrjetno media player.

primer:
imam v mapi 15filmov, s tem "lepim" vmesnikom jih lepo vidim na tv-ju in si enega izberem za ogled. pa lahko že prej določim kater program nej ta film odpre ali lahko samo s privzetim odpiram?
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Edit...


zdej sem pri sesam MC našel funkcijo pana ( strecha ) smerna tipka gor in dol
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
aha cool thx! bom pol zvečer probu pa sporočim kak je.

a ti uporabljaš tut daljinc za pc? če ja, katerga, kje si kupu in vse to:) ker sem v iskanju le tega ali homemade varjante.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
ne žal ne....ima program praktično podporo za velik dalinjcev...samo jest mam pač multimedijsko tipkovnico brezžično in nerabim....bi bilo pa verjeno bolj praktično ( vzelo manj prostora )....
razmišljal sem da bi si postavil kar enoto....v mizo vgradil 7 inchni touchscreen in bi kar od tam vodil stvar..
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
si usposobil ta programček?
men nikako ne rata gledat videa niti dvd.
pri videu mi samo zvok dela in se levo spodaj vrti nek vzorece po ritmu glasbe, pri dvd-ju pa mi pa ne najde nobenga dvd playerja, sam pa tutne zna predvajat. imam pa inštaliran vlc player
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
men deuæula vse normalno...mam pa praktično že od prej inštalirane vse programe....
za DVD pa najprej klikni DVD...nato zgoraj nastavtitve...in nastavi decoder....
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
inštaliral sem k-lite kodek in zadeva špila
smile-1.gif

vbistvu je to to, kar sem iskal
smile-1.gif

hvala!!

dobiš *
wink-1.gif