Alter majčke - ideje in predlogi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo!
Ideja za izgled Alter-majčke iz moje strani je sledeča: spredaj levo alterjev logotip velikosti nekje 10x10 centimetrov, zadaj na vrhu pa napis www.ALTER.SI, tako kot je na spodnjih dveh slikah, na hitro sem naredil tudi dve varjanti logotipa, katera se vam bolj dopade?
Seveda lahko predlagate tudi drugačne izgleden, oblikovanja. Posebne želje so seveda dobrodošle, lahko se recimo pod logo dopiše nick, ime,... po želji skratka. Če bi radi svoje ideje delili tudi z drugimi pa prosim pišite v tole temo.

Logo 1
logob.jpg


Logo 2
logobbb.jpg


Napis
logo2b.jpg



lp
Peter
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jaz bi naredil tako - spredaj LOGO 1, nekam na srce oz. celo na sredino, na predel prsi, zadaj pa celoten logo, kot je zgoraj v headerju, samo brez snežko snežaka pač. pač, čez hrbet.

delal v tiskarni, pa mam mogoče kakšno idejo...

lahko bi bile modre majice, pa bel tisk, ker je to bolj Alter. just a suggestion...
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Zadaj mora nekaj pisat, ne da je zadi še nek logo, moje mišljenje.

Sicer pa, če bi uporabili šugarjev podpis, ga je treba vprašat kolk hoče za avtorske pravice
grin1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
lahko bi bile modre majice, pa bel tisk, ker je to bolj Alter. just a suggestion...

Modre majčke bi bile bolj težko... ker imam na voljo samo CMYK nabor barv, bela je pa podlaga
grin1.gif



@tamara: Poznam njegov podpis in mi je bil že takoj ful všeč, ker je res dobra ideja. Ga pa lahko povprašamo, če ga da v javno uporabo
zmaga.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Če ne bo dal, povej men, pa bom prec vse zrihtala
grin1.gif


drgač se pa strinjam z ostalimi, logo 1, jst bi mela še svoj nick na majčki
redface-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Citat:
lahko bi bile modre majice, pa bel tisk, ker je to bolj Alter. just a suggestion...

Tud jaz sem strinjam s tem.
A ni nobene možnosti, da še kje dobiš majice, ki bi bile druge barve kot bele?
Pismo jest bele majce uporabljam samo še ko grem ven drva žagat al pa če kaj druzga delam.
Da bi šel npr v trgovino z bele majico, me pa žena samo v rit sune.
Saj ženske, zgledajo boljše in bodo čist dobr zgledale, samo za moške me pa malo skrbi.
Jest dam raje kakšen euro več, pa da majico lahko nosim kot pa da se mi doma valja oziroma jo imam samo za okrog hiše. Mislim, pa da je naš interes, da se takšne majice nosi tudi v javnosti.

Pa ne vzet to preveč kot kritiko, naj bo samo en predlog, o katerem se lahko malo razmisli.

lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Citat:
lahko bi bile modre majice, pa bel tisk, ker je to bolj Alter. just a suggestion...

Tud jaz sem strinjam s tem.
A ni nobene možnosti, da še kje dobiš majice, ki bi bile druge barve kot bele?

dva posta višje:
Citat:

Modre majčke bi bile bolj težko... ker imam na voljo samo CMYK nabor barv, bela je pa podlaga

*CMYK pomeni cyan+magenta+yellow+black, torej nimam bele, žal. Tako da, če bi pa že tiskal na majico druge barve, bi pa moral upoštevati še barvo podlage (predstavljaj si, kako bi izgledala slika, če bi jo printal na barvast papir). Zato je edina opcija tista siva, kar bi bilo pa temnejše bi pa veliko bolj vplivalo na izgled slike.

@skorpy: se razume, ni panike! (velja tudi za ostale seveda
smile-1.gif
)
Povedat moraš edino kje bi ga imela, spredaj pod alter-logotom recimo?


lp
Peter
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
tud jaz bi najraje videl majco v modri "alter" barvi + prvi logotip
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Aha razumem. Jaz sem mislil, da ti govoriš o barvah majic.
redface-1.gif

Za tiskanje se pa razume, da ni ravno lahko zamenjat barv.

Se pravi to pomeni npr, da če bi bil tekst iz rumene barve in bi tiskal na modro majico, bi še rumeno prebarvalo in bi postala neka oranžno zelena
tongue-1.gif


lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Aha razumem. Jaz sem mislil, da ti govoriš o barvah majic.
redface-1.gif

Za tiskanje se pa razume, da ni ravno lahko zamenjat barv.

Se pravi to pomeni npr, da če bi bil tekst iz rumene barve in bi tiskal na modro majico, bi še rumeno prebarvalo in bi postala neka oranžno zelena
tongue-1.gif


lp

- ne to, da bi bilo težko zamenjati barve, ampak celotni sistem; Kakor jaz vem, je edina opcija za tiskanje bele kot barve sitotisk. S tem pa jaz nimam nič. Lahko se zmenite in se dajo majice naredit v sitotiskarno, ampak potem odpadejo vse dodatne želje, ker pri sitotisku je glavni strošek izdelava sita, odtisi pridejo pa potem dokaj poceni. Samo kot info, točnih podatkov ne vem, se pa spomnem da smo v šoli enkrat kupili majice in jih dali v sitotisk.

- ne čisto tako... ti govoriš o mešanju barv, v primeru tiska pa bi šlo samo za "dodaten nanos" barve na ne-belo podlago. Upam da si predstavljaš razliko, če barvi dejansko zmašaš, ali pa če na barvno podlago naneseš nov delno prosojen sloj druge barve.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Obstajajo tudi tisklniki ki imajo tudi belo barvo. Uporabno predvsem pri tisku na transparentne podlage, da dodaš "belino papirja" kjer jo potrebuješ. Ne verjamem pa da je kakšna takšna mašina pri nas.

Durst_Rho_205_UV_white_ink5.jpg
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Brezveze, da komplicirate. Sploh ne vem kako si predstavljate moder logo na modrih majicah?
17758-icon_confused.gif


Jaz sem za belo majčko. Naročila bom pa dve. Eno za spat
grin1.gif

tko, da čimprej dorečte kaj in kako bo pisalo gor.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.